İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu yapılan nedir anlam veremiyorum: youtube

Respect

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün bir arkadaşımla youtube kapatılma sebeplerini konuşurken, Atatürk için yapılmış bir videonun hala daha youtube'a yüklü olduğunu gördüm ve çok sinirlendim. Böylesine aşağılayıcı bir videoyu bünyesinde 9 AYDIR barındırıp, birde bu yasağın kalkmasını istemeleri.. YÜZSÜZLÜK diyorum..

Neden diyorum?..
Arkadaşımda videoya vtunnel.com aracılığı ile baktık, yani proxy ile, yani yurtdışından bir vatandaş gibi.

Eve geldiğimde, baktım bulamadım videoyu. Sildiler mi acaba dedim, ardından aklıma gelen ilk şeyin başıma geldiğini gördüm. Video Türkiye'den yasaklanmıştı..
Evet, videoyu silmiyorlar ama aramardan kaldırarak Türkiye'den giren kullanıcıların görmelerini engelliyorlar.
Videoyu aramalarda bulamadım, vtunnel'den girip ekleyen kişinin kullanıcı adını alıp tekrar kendi pcmden dns yöntemiyle girip baktığımda şu hatayla karşılaştım:
This video is not available in your country.

Sizce bu işin mantığı nedir arkadaşlar?
9 aydır bu ahlaksız video sitede var.. Türkler görmesin, ortalığı karıştırmasın ama biz arkalarından her b..ku yiyelim, her türlü dalgamızı geçelim, keyfimize bakalım mıdır bu.. Anlam veremedim.
Yoksa video eklerken ip yasaklanabiliyor mu? Ülke felan..

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Boşveririz olur biter - Gördüğüm kadarıyla metacafe hızla YOUTUBE un yerini alıyor Türkiye için - tek kusuru fazlasıyla yetişkin içerik barındırması. Ama şu bi gerçekki metacafe nin yetişkin videolarını görmek değerlerimize saldıran videoları görmeye her zaman için YEĞLENİR ... Tam bilgim yok ama metacafe nin yetişkin filtreside varsa youtube un aranacağını sanmıyorum - varsın devam etsin bu politikalarına...

2 mahkeme kararı 1 e düşmüştü tekrar 2 ye çıkmış. Çokta problem değil. Youtube da Bizim tercih ettiğimiz videoların büyük kısmı zaten metacafe ve vidivodo içinde mevcut.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
böyle bir konumuz var zaten aynı konular defalarca açıldı konu kilit

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
böyle bir olay olucağını zanettmiyorum bahsettiğiniz türkiyeye yasaklanan videonun linkini verimisiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5