İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Yasak mı?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
daha önce firefox-indir-yukle-bimnenne.com gibi siteler bile yapıldı sadece firefox indirebilmek için. o sitelerle ilgili başlıklarda, bir arkadaş google a mail atıp sormuştu durumun yasak olup olmadığını, yanıt legal olmasından yanaydı sanırım. o başlıkları bulursan yeterince açıklama var.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler fakat herşeyden önce bu reklama tıklamaya teşvik etme değilmidir?ve bunun ban sebebi olduğunu biliyorum

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
şimdi mantıken düşünürsek, bi kere bu reklamda yayıncı google ve sahte indirme diye birşey söz konusu olamaz. indirip yüklediğinde nereden yüklediğin nasıl yüklediğin değil, yüklemiş olman önemli ki bilgisayara kurulduğu zaman hesabına geçiyor para. zaten google'ında amacı kurdurtmak.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hey allahım pc siteyle doldu bakıyım derken birden cıktım gorebildigim kadarıylada belli yere reklam yasak degil sonucda icerik varsa yasak olmaz ama o asırı pop uplarından ban yersin bence

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat edin! Sitenin açtığı pop-under sitelerden birinde "js/psyme" trojanı var.

O zaman bana geçmiş olsun desene yardımcı olmak için sitesine bakmaya girdim ve sitelerde acıldı vürüs taraması edip c den silyim dosyayi bir :=)

trafficsupplier

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar bahsi geçen sitenin sahibiyim.

Tiklamaya tesvik adsense reklamlarinda yasaktir. Burada ise referral sistemi sozkonusu oldugu icin Atay'in da dedigi gibi program yuklenmedikce site sahibinin zaten tiklamadan bir geliri yok. Dolayisiyla ortada illegal bir durum oldugunu dusunmuyorum.

Popunderla ilgili uyari icin tesekkur ederim, kaldirdim.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence yanıltıcı yöneltme olmadığı için legal bir yöntem.

örneğin " aşağıdaki reklama tıklayarak programı indirin ve sitemize destek olun" şeklinde bir yazı olsaydı apaçık illegal bir yöntem olurdu fakat burda böyle birşey söz konusu değil.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel olarak yasak değil, bu tıklama değil dönüşüme göre ücretlendirilen bir sistem olduğu için, tıklanması yeterli değil, yüklenmesi ve kurulması gerekli, fakat şu bilgi yanıltıcı, düzeltirseniz iyi olur.

İnternet kullanıcılarının %67'si o yüzden Firefox'u kullanıyor. Siz de bilinçli internet kullanıcılarının arasında yer almak istiyorsanız..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5