İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu yerleştirme nasıl birşey?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani şunu söyleyebilirim ki; bu tip yerleşimler insanların onun reklam olduğu algısından uzaklaşmasına neden olabilir, bu da geçersiz tıklama altında değerlendirilir. Aynı tip link ve yazı arasına da ayırıcı bir simge/çizgi koymadan da reklam koyarsanız o da aynı durumdur. Bunu yapanların henüz banlanmamış olması, veya "bir çok kişinin bunu yapıyor olması" bunun legal olduğunu göstermez.

Bunu manuel kontrollerde yakaladığı zaman uyarır, tekrarı halinde banlar Google, o yüzden kimsenin helal olsun vb. sine kulak asmadan banlanmak istemeyenlerin bu tip olaylara girmemesini tavsiye ederim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
işte bir de bu anlaşılsa..

binlerce site görürsünüz hile yapan. şikayet edersiniz vs. banlanmazlar. siz aynısını yaparsınız 2. ay banlanırsınız. google çıkarları doğrultusunda hareket eder, sitede kural ihlali olduğunu bilmediğinden değil! zamanı gelir banlar ya da hemen banlar. kendi sitelerinizi diğer sitelerle kıyaslamayın ki üzülen siz olmayın!

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon haklısın arkadaşım.
google işine geleni yapar, sizin istediğinizi değil.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konunun burada sayfalarca tartışılması, bazı eski üyelerin bu normaldir demesi beni hayrete düşürdü. Anladım ki Google'den banlandım konu başlıkları boşuna açılmıyor..
Bu konunun tartışılması bile bana gülünç geldi, tek kelime ile yasaktır.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu konunun burada sayfalarca tartışılması, bazı eski üyelerin bu normaldir demesi beni hayrete düşürdü. Anladım ki Google'den banlandım konu başlıkları boşuna açılmıyor..
Bu konunun tartışılması bile bana gülünç geldi, tek kelime ile yasaktır.

Göreceli bir kavramdan bahsediyoruz.Sana yanlış gelen bir başkasına yanlış gelmek zorunda değil maalesef.Kaldıki, google bile bu yasaktır diye net açıklama asla yapmadı.Bir çok büyük site hala resim yanlarında google reklamı kullanmaya devam ediyor.Açılan başlıkların %99 ' u emnimki zaten hak ederek banlanıyor.bunu defalarca banlanan birisi olarak tüm kalbimle inanarak sylüyorum.Benim savunduğum tez, hala aynıdır ve kesinlikle yasak değildir.Çünkü adam google reklamlarının yanına resim yerleştirmemiş..

İçeriği olan 2 bloğun tam ortasına kurallara uygun olarak kodu koymuştur.Yanıltıcı demek için, o resimlerin yanındaki açıklamalarının olmaması lazım.Google şuna kızıyor.. Google reklamlarının tam dibine ufak 4 resim koyarak, o resimin çıkan reklamlarla alakalıymış gibi gösterilmesine.Burada bence çok profesyonel bir çalışma var.Solda farklı içerik, sağda farklı içerik ve tam ortasında google reklamları.. Açıkcası çok beğendim ve bende uygulayacağım.Ama altını çizmekte fayda var.. Burada ben serbest dedim diye bu kurallara uygundur denmez, aynı şekilde sizlerinde kesinlikle yasaktır demenizde çok yanlış anlaşılabilir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben böyle yapmasına rağmen aylarca parasını alanıda gördüm , böyle yaptığı ilk hafta banlananıda. Ama banlananların reklamların yanına resim koydukları için değil giren insanların bu reklamları içerikten sayıp(heleki kullanıcılar o siteye birden fazla giriyorsa) çok tıkladıkları için balandığını düşünüyorum. Hatta reklmalrı tam optimize ederek yerleştirmekte başa bela olduğu için ben artık okadarda gömmüyorum siteye reklamları

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sizin böle dediğiniz , sakın bölee olmasın , bunda link içerikte yok , işte banlanacak olan böle olanlar kardeşim :)
hahahah.jpg

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Göreceli bir kavramdan bahsediyoruz.Sana yanlış gelen bir başkasına yanlış gelmek zorunda değil maalesef.Kaldıki, google bile bu yasaktır diye net açıklama asla yapmadı.Bir çok büyük site hala resim yanlarında google reklamı kullanmaya devam ediyor.Açılan başlıkların %99 ' u emnimki zaten hak ederek banlanıyor.bunu defalarca banlanan birisi olarak tüm kalbimle inanarak sylüyorum.Benim savunduğum tez, hala aynıdır ve kesinlikle yasak değildir.Çünkü adam google reklamlarının yanına resim yerleştirmemiş..

İçeriği olan 2 bloğun tam ortasına kurallara uygun olarak kodu koymuştur.Yanıltıcı demek için, o resimlerin yanındaki açıklamalarının olmaması lazım.Google şuna kızıyor.. Google reklamlarının tam dibine ufak 4 resim koyarak, o resimin çıkan reklamlarla alakalıymış gibi gösterilmesine.Burada bence çok profesyonel bir çalışma var.Solda farklı içerik, sağda farklı içerik ve tam ortasında google reklamları.. Açıkcası çok beğendim ve bende uygulayacağım.Ama altını çizmekte fayda var.. Burada ben serbest dedim diye bu kurallara uygundur denmez, aynı şekilde sizlerinde kesinlikle yasaktır demenizde çok yanlış anlaşılabilir.

foruma renk katmaya başladın tekrardan... bi daha uzaklaşmazsın inş

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tıklamaları teşvik etme
Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlamak amacıyla, yayıncıların kullanıcılardan sitelerindeki reklamları tıklamalarını istemelerine veya tıklama elde etmek için aldatıcı yöntemlere başvurmalarına izin verilmez. AdSense programına katılan yayıncılar:

"Reklamları tıklayın," "bizi destekleyin," "bu bağlantıları ziyaret edin" gibi ifadeler veya benzer üslup kullanarak, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik edemezler.
Oklar veya grafik hileler kullanarak kullanıcıların dikkatini reklamlara çekemezler
Münferit reklamların yanına yanıltıcı resimler yerleştiremezler
İstenmeyen toplu e-postalar veya üçüncü taraf web sitelerinde istenmeyen reklamlar yoluyla reklam görüntüleyen sitelerin tanıtımını yapamazlar
Kullanıcılara reklamları görüntülemeleri veya arama yapmaları karşılığında ödeme yapamaz veya bu tür bir davranış için üçüncü bir tarafa ödeme yapma vaadinde bulunamazlar
Google reklam birimlerinin üzerine yanıltıcı etiketler yerleştiremezler - örneğin, reklamlar "Sponsorlu Bağlantılar" olarak etiketlenebilir, ancak "Favori Siteler" olarak etiketlenemez

Google'de zaten kurallarımı yorumlayın diye yazmış, özür dilerim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu örneklerin tamamı farklı ama karıştırmayalım.. carpw ilk örnekteki gibi içerik olarak göstermemiş farklı renk yaparak.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
http://www.carpw.com/ford+cars/

şu örnekteki, sol menü blogunda ford logosunun altındaki google reklamları yasakmı arkadaşlar ?

----

Sanırım biraz sert tavır takındım özür dilerim öncelikle.Herkes site yaparken, belli yerinden başlar.Kimisi önce metatagları yapar, kimi kodlar sonra metatag yapar.Herkes farklı yöntemler kullanırlar.BEnim fikrimce, gösterilen ilk örnek tamamen serbesttir.Google asla şunu demiyor; çok tıklatma çok kazanma yada sitenden illada farklı olacak demiyor.. Resimli reklam yayınlaması konusunda bir tek şey istiyor.Adam kare google reklamını alıyor, yanına 4 tanede ufacık resim koyup bunu içerikmiş gibi kullanıcıya satmaya çalışıyor..Oysaki verilen örneğe dikkatle bakarsak aslında eminim sizlerde serbest diyeceksiniz.Çünkü ters mantıkla gitmek olayı çözüyor..

Resim 1 deki gibi olsaydı site içeriğine sakıncası yokdu.Çünkü aralarında mesafe vardı.Kullanıcı yanılmazdı diyorsunuz.Ama şöyle düşünün.Kullanıcıya zaten reklamları, sitenin bir içeriği gibi göstermemiz sağlayan google o kadar şey yapıyorki.. Arka fona uydurma, renk değiştirme v.s. Google diyorki, hile yapma, zorla tıklatma, aşırı yükleme nasıl yaparsan yap..

Bence reklam kurallara uygun.Çok güzel şekilde, adscilerin en çok kazandırır dediği yöntem olan, ortalama küçük boy sayfa yapmış.Sayfanın sol ve sağ sütunlarına içerik eklemiş.eklenen içeriğin yanına bilerek resim koymamış.O sitenin tasarımıdır... Googleninde izin verdiği reklam boyutunu tam ortaya yerleştirmiş. Diyeceksinzki, google için yapmamışmı ? Evet belkide onun için yapmış.Ama tutupda sadece google reklamlarının yanına resim koymamış ve tamamen güzel içerik oluşturmuş.Bence serbesttir.

TAbi kimse denemesin.Ben bu şekilde yıllardır kullanıyorum.Çok banlandım demişdim ve onu alıp daha laf demem demişsiniz ama o cümlenin başı çok önemli.Ben hilede yapdım bugüne kadar ve hile yapdığımda hep banlandım.Resim yüzünden hiç banlanmadım.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şu örnekteki, sol menü blogunda ford logosunun altındaki google reklamları yasakmı arkadaşlar ?

sanmıyorum. logo ile reklam linkleri arasıdnaki ADS by Google yazısı bariz şekilde belli ve bir ayrım olduğunu gösteriyor. logo linklerin yanında olsa belki sakıncalı olabilir. . .

ben 1 seneyi aşkın zamandır kullanıyorum.

Mendes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğiniz sitede border ile arkaplan rengi aynı ve fark edilmesi çok zor.Diğer sitede arkaplan ile ads farklı renklerde ve borderlar da belirgin.İlki uyarı alabilir ikincisi bana göre uygun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5