İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu yerleştirme nasıl birşey?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçersiz tıklamalara neden olur, bunları uyarıyor Google gördüğünde.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tartışmaya gerek yok yasak :)

resim yanına altına üstüne tıklamayı teşvik edici meteryal kullanılamıyor. son kural değişikliklerinden biride resim konusu ile ilgiliydi. buda yasak oluyor. banlanma olasılığı yüksek.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence tamamiyle serbest...

adam google reklamlarının yanına resim koymamış.İçerikli 2 yan sütünun tam ortasına google reklamı koymuş, içeriği beslemiş.Bence çok güzel bir yerleşim tebrik ederim yapanı..

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resim yanında olduğundan yanıltıcı oluyor ve buda yasak.tıklayan kişi reklam tıkladığını bilmiyor içerik tıkladığını sanıyor.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
-Yayıncılar münferit reklamların yanına yanıltıcı resimler yerleştiremezler !

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

adam google reklamlarının yanına resim koymamış.İçerikli 2 yan sütünun tam ortasına google reklamı koymuş, içeriği beslemiş.Bence çok güzel bir yerleşim tebrik ederim yapanı..

bu durumları google tebrik etmiyor işte :)

her türlü legalparasınada girerim şu sayfa banlanma sebebidir ve kişi reklamı devam ettirirse banlanır.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
katılıyorum , tamamıyle yaratıcı bir çalışma , akıllıca yasak olayı aşılmış bence..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi şikayet edip bakalım banlıyor mu banlamıyormu:D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ya bu konular niye açılır anlamam kıskznçlıktanmı , çekememezliktenmi adam hile yapmamışki yabancı forumlarda nasıl resim yerleştirebiliriz diye tartışıyolar biz daha yasakmı değilmideyiz. Ki okadar belirgin hileler varken bunların banlanması üzer beni

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tartışılmaz arkadaşlar. kurallarda açık açık belirtilmiştir. tıklamaya teşviktir..
hile olayını araya bir çizgi atarsanız ancak aşarsınız. burada tamamen içerik olarak gösterilmiştir reklamlar.

:) valla ben bazen buradaki insanlar adsenseden nasıl para kazanıyorlar anlayamıyorum..
konuların açılma sebebi bellidir. bu reklam yerleşimi herkesin iştahını kabartır. dolayısıyla herkes reklamları böyle yerleştirmek istiyor ve onay alırsa insanlardan yerleştiriyor..
yabancı forumlar bunu tartışmaz bile. onlar bunun legal hallerini nasıl yakalarızı, araya çizgi koymayı vs. tartışır!
bunun hile olmadığını söyleyenler acaba kendi sitelerinde bunu yapabiliyorlar mı?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaşadığım olayı açıklıyayım maillere baktım ama bulamadım daha önce başıma bu tür olay geldi.

bir kişisel sitede mevcut resim bölümü vardı. o siteden ortalama kazanç aylık 10$ civarı olmasına rağmen. bu adsense reklamı yanında resim kullanılamaz kuralı geldiğinde uyarı geldi. uyarıda aklımda kalan kısımlar aynen şöyle.

adsense reklamını kullandığını asdasjdhjasd.org/galery kısmında kullandığınız reklam şekli kurallarımız gereğince yasak olup sitenizdeki reklam gösterimi duldurulmuştur. gerekli düzenlemeyi yaptığınızda tarafımıza bilgi verin.

dedikleri sayfa aynen şu şekil oluşuyordu.

adsense reklam
resim
resim hakkındaz uzunca bilgi nerde ne zaman çekilmiş ne işe yararmış gibi gibi yani içerik mevcut sayfada.

ama işte adsense ve resimler alt alta olduğu için adamlar farklı değerlendirmiş. tabi bende reklam kodlarını kaldırdım. zaten kanal açtığım için o kanala ait olan gösterimi durdurmuşlardı. hesabım banlanmadı ama uyarıldı. şayet devam etmiş olsaydım büyük ihtimal banlanırdı. site faal olmadığı için örnek gösteremiyorum. ama bu bahsi geçen site kadar teşvik ediciliği yoktu. kaldıki bu resmen yanıltıcı ki adsense kurallar kısmını incelerseniz bu ibareyi görürsünüz. yanıltıcı reklam yayını yasak...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:) ben bu yüzden banlandım. resim yanına değil de linklerle karıştırdığım için.. daha önce burada yazmıştım da!

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
tartışılmaz arkadaşlar. kurallarda açık açık belirtilmiştir. tıklamaya teşviktir..
hile olayını araya bir çizgi atarsanız ancak aşarsınız. burada tamamen içerik olarak gösterilmiştir reklamlar.

:) valla ben bazen buradaki insanlar adsenseden nasıl para kazanıyorlar anlayamıyorum..
konuların açılma sebebi bellidir. bu reklam yerleşimi herkesin iştahını kabartır. dolayısıyla herkes reklamları böyle yerleştirmek istiyor ve onay alırsa insanlardan yerleştiriyor..
yabancı forumlar bunu tartışmaz bile. onlar bunun legal hallerini nasıl yakalarızı, araya çizgi koymayı vs. tartışır!
bunun hile olmadığını söyleyenler acaba kendi sitelerinde bunu yapabiliyorlar mı?

Ben gidipte sitelerimde böyle yerleşim yapmam doruya doru ama madem yapan var burda konu açılınca adam %60 banlanacaktır . Eskiden dediğiniz gibi resimli yerleşime karşıydı ama şimdilerde bunu okadar da önemsemiyor.

erkanozdemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence yasak değil, olmamalıda. Hemen hemen herkes benzeri reklam yerleşimini resimli yada resimsiz sayfaya uyduruyor. Zemin reklerini, font renklerini vs.vs. sitenin şablonuna benzetip, sanki sitenin bir parçasıymış gibi gösteriyor. bu site de böyle ve gayet başarılı bir çalışma. tıklamayı teşvik edici resim yerleşimi olayı ise bence daha farklı bir durum. bu resimler, tamamen içerikle ilgili bir resim ve ziyaretçilerin aslında görmek istedikleri şey. Google politikalı kesin ve net olmadığından, herkesin farklı yorumlaması da normal bence ama bariz bir şekilde yasaklar işleyenler varken, bu sitenin banlanması iyi olmaz diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5