İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bugün hesabıma yanlışlıkla 20.000 TL yatmış

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Hiç kimse afiyetle 20.000 TLyi yerdim dememiş; bari ben diyeyim...

Bir kuruşunu bile geri göndermeden; hatta göndereceğim ama şunu bunu al diye ilave hediye, promosyon isteyerek yerdim :)

Dualarım tuttu mu ne derdim bir de :)

20bin liraı görünce, kimsenin yerine koymam kendimi efendim :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eh dava açma hakları var haliyle ...Sorarlar sana dava açtıkları anda bu parayı niye aldın diye , senden para alıcak ne yaptın diye kanıtlayıcı delil isteler.Ama havale olduğu için yasal yaptırım olmadan geri alamazlar ...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ben bütün parayı yagmayoka gönderirdim onuda içeri atarlardı çok sevinirdim

LiofLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle yasal bir işlem yapamazlar, fakat :D yasal olmayan işlemlere başvurabilirlerde uyarmak istedim.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
İngiltere'de böyle bir olay olmuş, adam çok daha büyük bir parayı çekip harcıyor ve şirket de babayı alıyordu... Olayı araştırın çıkar internette.

Elbette böyle bir hatanın ceremesini yapana çektirmek doğru değil, onu yatıran muhasebeci diyelim ki dürüst bir çalışandır fakat hata yapmıştır ama şirketi dinlemez bunu, o parayı ondan tahsil eder ve belki adam büyük sıkıntılara düşer; size de bol bol beddua kalır (adamdan, eşinden, çocuklarından)... ha, bi de 20.000 lira kalır.

Fakat bence size biraz para vermeleri gerekirdi, âdettendir çünkü. İnsan en azından bir 200 lira verirdi...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
siz olsanız ne yapardınız ? adam arıyor beni lütfen parayı geri yatırın adamların yasal bi işlem yapmaya hakları varmı ? bi şirketin muhasebbecisi yanlışlıkla benim hesaba 20.000 TL yatırmış elbette parayı geri iade edecem ama sormak istedim siz olsanız ne yapardınız ?

Hiç bir şey yapamazsın çatır çatır geri alırlar parayı o yüzden hayal kurmanın anlamı yok :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yav ne alacaklar muasebeciden , en fazla kovarlar tazminat alır bide üstüne :D

Ama yasal işlem yapamazlar diyenler ynaııyorlar çok üzel yaparlar:DŞahsen benden öle para gitse başkasına vermesse meletirim...

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İngiltere'de böyle bir olay olmuş, adam çok daha büyük bir parayı çekip harcıyor ve şirket de babayı alıyordu... Olayı araştırın çıkar internette.

Elbette böyle bir hatanın ceremesini yapana çektirmek doğru değil, onu yatıran muhasebeci diyelim ki dürüst bir çalışandır fakat hata yapmıştır ama şirketi dinlemez bunu, o parayı ondan tahsil eder ve belki adam büyük sıkıntılara düşer; size de bol bol beddua kalır (adamdan, eşinden, çocuklarından)... ha, bi de 20.000 lira kalır.

Fakat bence size biraz para vermeleri gerekirdi, âdettendir çünkü. İnsan en azından bir 200 lira verirdi...

Bu nasıl bir tesadüf bilmiyorum ama az önce kendileri 250 TL yatırmışlar hesabıma :gül:

Hiç bir şey yapamazsın çatır çatır geri alırlar parayı o yüzden hayal kurmanın anlamı yok :D

Arkadaşım bak adam kendisi bizzat havale ile parayı yatırmış bunda nasıl bi yasal işlem yapacaklar mahkemede adam sorar bana ne hakla aldın parayı diye ? efendim, para benim hesabımda bende çektim harcadım kendi hesabımdaki parayıda harcayamadıktan sonra ne anlamı kalır banka hesabının :rolleyes: hem adam nasıl muhasebeci insan isme bi bakar demi kim diye kendisi telefonda konuştu benimle isme bakmadan göndermişim diye ?

jamaika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yapmayın arkadaşlar para gittimi gider birdaha geri alamazsın eğer adam vermezse. adam kartım çalındı benide soymuşlardı derse ne olcak?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu nasıl bir tesadüf bilmiyorum ama az önce kendileri 250 TL yatırmışlar hesabıma :gül:

Arkadaşım bak adam kendisi bizzat havale ile parayı yatırmış bunda nasıl bi yasal işlem yapacaklar mahkemede adam sorar bana ne hakla aldın parayı diye ? efendim, para benim hesabımda bende çektim harcadım kendi hesabımdaki parayıda harcayamadıktan sonra ne anlamı kalır banka hesabının :rolleyes: hem adam nasıl muhasebeci insan isme bi bakar demi kim diye kendisi telefonda konuştu benimle isme bakmadan göndermişim diye ?

Sen o parayı ye bak nasıl işlem yapıyorlar anlarsın :D
Bahsettiğin para 100 lira değil 20.000 lira. O para neden yattı hesabına deseler ne cevap vereceksin? parayı gönderen belli zaten. Ne karşılığında aldın dediklerinde ne yapacaksın. Hani faturası, hani makbuzu deseler ne yapacaksın. Bunları akıl edemiyosan diyecek bir şey yok zaten.
Birde hapis yatarsın üstüne vallahi yalan konuşup :D

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sen o parayı ye bak nasıl işlem yapıyorlar anlarsın :D
Bahsettiğin para 100 lira değil 20.000 lira. O para neden yattı hesabına deseler ne cevap vereceksin? parayı gönderen belli zaten. Ne karşılığında aldın dediklerinde ne yapacaksın. Hani faturası, hani makbuzu deseler ne yapacaksın. Bunları akıl edemiyosan diyecek bir şey yok zaten.
Birde hapis yatarsın üstüne vallahi yalan konuşup :D

birşey açıklamama gerek yok parayı yatıran onlar kimin hesabına [benim] başkasının hesabındanmı çaldım hayır ? bir parayı birşey karşılığında almak yasal olarak gerekseydi havale işlemlerindede işlem açıklaması zorunlu olurdu ;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
birşey açıklamama gerek yok parayı yatıran onlar kimin hesabına [benim] başkasının hesabındanmı çaldım hayır ? bir parayı birşey karşılığında almak yasal olarak gerekseydi havale işlemlerindede işlem açıklaması zorunlu olurdu ;)

Sen bu işleri bilmiyosun ondan tahmin ediyorsun sadece. Benim başıma bu anlattğın gibi ve farklısı onlarca olay geldi. Kimi gelmedi dedi, kimi almadım dedi kimi hamiline olan çekimi buldu gitti çekti bankadan vs.vs. Hepsinide geri aldım. Yani bilmeden çocuksu tahminlerde bulunma. ;)
Ayrıca ben sadece sana karşı yazmıyorum yorumumu. Bu tarz olayla karşılacak muhtemel kişileride düşünerek yazıyorum. Yoksa sen zaten pislik yapmadan efendice olayı çözmüşsün karşı tarafla, sana diyecek neyim olabilirki.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
FireLord hukuk hakkınad bilgin varmı ?

Olmadığını düşünerek söylüyorumki , işler senin mantığından çok farklı yürür.

Seni savcının yanına çıkardıklarında karşındaki adama değil bunları söylemek adını bile ağlayarak söylersin çünkü senin olmayan bir şeyi yemen ve bunun aksini idaa etmen suç kapsamına girer.Hiç yoktan polise yalan beyan vermekten ceza uygulanır...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Benim hesabıma bi yanlışlıkla 20bin lira yatırırmısınız, yasal yollarla alırım diyenler...
Bakalım alabiliyor musunuz

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Benim hesabıma bi yanlışlıkla 20bin lira yatırırmısınız, yasal yollarla alırım diyenler...

Aynen istiyen varsa banada yatırabilir. Mahkemeye o para karşılığınra ne sattığmı beyan etmek zorunda değilim. İnsanlar elden'de borç alabilir veya verebilir. Rakam belki büyük ama denemek istiyen bana gönderebilir. Bakalım alabiliyomusunuz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şöyle düşün para hesabına geldi bilgi adamalra vermedin adamalrda dava etti.Savcının karşısına çıktın savcı dedi hakkın olduğunu düşünüyorsun bu parayı neden aldın ?

Borç dediğini düşünerek söylüyorum nerede nezaman nasıl verildiğin sorulcak kanıtlanmak üzere mahkemeye gönderilecek.Hadi onu geçtim şirket muhasebeci ile iş cevirdiğinizi idaa edip ikinizede dava edebilir falan fişmankan her halikarda alınır o para

Antibiyotiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

ahah :D

doğru olanı yapmışsın arkadaşım. o parayı burda yeseydin bile ahirette hesabını veremezdin. sınanmış oldun belkide :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi