İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bugün hesabıma yanlışlıkla 20.000 TL yatmış

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Aynen istiyen varsa banada yatırabilir. Mahkemeye o para karşılığınra ne sattığmı beyan etmek zorunda değilim. İnsanlar elden'de borç alabilir veya verebilir. Rakam belki büyük ama denemek istiyen bana gönderebilir. Bakalım alabiliyomusunuz.

Yaww sordular sana nezman nerde borcu verdin diye , kime verdin diye nediyecen?

Şurda şuna verdim de aksini kanıtladıklarında o adamın başka şehirde olduğunu.Al sana nitelikli dolandırıcılıktan karşı tarafa dava açma hakkı ...

Hukuku küçümsemeyin...

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Yaww sordular sana nezman nerde borcu verdin diye , kime verdin diye nediyecen?

Şurda şuna verdim de aksini kanıtladıklarında o adamın başka şehirde olduğunu.Al sana nitelikli dolandırıcılıktan karşı tarafa dava açma hakkı ...

Hukuku küçümsemeyin...

Hukuku küçümsemek değilde ben böyle birşeyin olabileceğine inanmıyorum. Yani karşı tarafın o parayı zorla yani mahkeme kararıyla alabileceğini. Yinede Avukat bi abimiz var birazdan arar öğrenirim net sonucu.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Flod yapıyorum kusura bakmayında aklıma bişey takıldı.

Bi sunucudan Vps aldık ve karşı taraf bize fatura felan kesmedi ( ki genelde istemediğin sürece büyük firmalar hariç kesilmez ) Ben mahkemeye verip adamı o parayı geri alabilirmiyim yani böyle bi mantık varmı ?

Sallıyorum 750$ para yatırmışım tekrar mahkemeyle alabilirim yani ( mahekme masrafları daha çok tutar o ayrı ) ? Çok saçma.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Alamazsın çünkü sana sunucu sağladıklarını ispatlarlar.Ayrıca sana fatura yollamadıkları kesmedikleri anlamına gelmez.Genelde keserler.Kesmemişlersede sadece vergi cezası öderler...

Mahkeme masrafalrınıda kaybeden taraf ödediği için genelde kazanılacak davalardan kaçmaz kimse.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kim verdi ,neden verdi , nerede oynadın ,nasıl oynadın gibi sorular karşına çıkıcaktır ;)...

Ayrıca muhasebeci verdi bile desen şirket dava açar bu sefer ikinize dolandırıcılıktan şirket parasını zimmetinize geçirmekten bla bla...

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Alamazsın çünkü sana sunucu sağladıklarını ispatlarlar.Ayrıca sana fatura yollamadıkları kesmedikleri anlamına gelmez.Genelde keserler.Kesmemişlersede sadece vergi cezası öderler...

Mahkeme masrafalrınıda kaybeden taraf ödediği için genelde kazanılacak davalardan kaçmaz kimse.

Haklısın.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Kim verdi ,neden verdi , nerede oynadın ,nasıl oynadın gibi sorular karşına çıkıcaktır ;)...

Ayrıca muhasebeci verdi bile desen şirket dava açar bu sefer ikinize dolandırıcılıktan şirket parasını zimmetinize geçirmekten bla bla...

Edited: yol göstermeyek

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Telefon kayıtları incelenir telefon etmediğin anlaşılır
parayı siteye nasıl trasfer ettiğin sorulur para trasfer etmediğin anlaşılır...

Ayrıca üstede dediğim gibi bu durumda hem muhasebeciyi hemde kendini yakarsın çünkü şirketi ikinizin qumarı bağlamaz şirket parasını alır sizden:)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Telefon kayıtları incelenir telefon etmediğin anlaşılır
parayı siteye nasıl trasfer ettiğin sorulur para trasfer etmediğin anlaşılır...

Ayrıca üstede dediğim gibi bu durumda hem muhasebeciyi hemde kendini yakarsın çünkü şirketi ikinizin qumarı bağlamaz şirket parasını alır sizden:)

edited: yol göstermeyek

Not: Ben yanmam ama muhasebecinin vay haline...

Kul hakkı ödenmez; verin gitsin geri. Ama ne için gönderildiği belli olmayan bir parayı, parayı çeken istemedikçe asla geri alamazsınız.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aynen istiyen varsa banada yatırabilir. Mahkemeye o para karşılığınra ne sattığmı beyan etmek zorunda değilim. İnsanlar elden'de borç alabilir veya verebilir. Rakam belki büyük ama denemek istiyen bana gönderebilir. Bakalım alabiliyomusunuz.

Hukuk bildiğini zannedenler denesin bakalım ?

ya hocam bu hangi site sana bu odemeyi yanlıs yapmıs adam bankada gidip iptal ettirebilir geri alabilir yoksa sen parayı cekmismisin
:D ne diyemki az para del adamları kızdır biraz sorki 500 tl sana versinler ondan sonra geri ver yoksa soyle vermiyorum mahsusen...

sen hayatında internet şubesi kullandınmı ? gönder dedin mi dönüşü olmaz !

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

Diyelim ki ben babama 20.000 TL göndermek istiyorum babama gönderdim babamında bana karşılığında birşeyler mi vermesi gerekiyor çok saçma ! bu EFT Değil havale dedim mahkeme karşılığındada alamayacaklarına inanıyorum.
Ha şeytanın avukatı filmindeki gibi bi avukat bulunursa o ayrı tabi :)

D

dragon

Misafir
evet kullandım tabiki :) muhasebeci boyle hatayı nasıl yapmıs hayret yani

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Avukat değilim ama çok çok basit baktığınızı görüyorum...

O para için sebepsiz zenginleşmden dava açabilirler + kanıtlamanızı isterler bla bla ...Daha birçok yerden saldırı yapılabilir.Verdi bende o para muhasebeci suçlu diyemezsiniz...Parayı size verse harcasanız bile ki paranın nerden geldiğini takip etmek zorundasınız .Sizde en az onun kadar suçlanırsınız.

Neyse avukat varsa aramızda açıklasın ama okadar kesin konuşuyosunuzki yazasım geliyor nerden geliyor bu güven diye:D

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Avukat değilim ama çok çok basit baktığınızı görüyorum...

O para için sebepsiz zenginleşmden dava açabilirler + kanıtlamanızı isterler bla bla ...Daha birçok yerden saldırı yapılabilir.Verdi bende o para muhasebeci suçlu diyemezsiniz...Parayı size verse harcasanız bile ki paranın nerden geldiğini takip etmek zorundasınız .Sizde en az onun kadar suçlanırsınız.

Neyse avukat varsa aramızda açıklasın ama okadar kesin konuşuyosunuzki yazasım geliyor nerden geliyor bu güven diye:D

Haklısın aslında. Az önce görüştüm Avukat tanıdıkla ve aynen senin söylediklerini iletti. Ama şöylede bi açık kapı koydu işinin ehili , tuttuğunu koparan ,yani burda soylenmez ama halk arasında 3 harfli bi tabirle anılan bi avukatında ne yapacağı belli olmaz diyede ekledi :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bazıları kendini hukukcu sanıyor :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Haklısın aslında. Az önce görüştüm Avukat tanıdıkla ve aynen senin söylediklerini iletti. Ama şöylede bi açık kapı koydu işinin ehili , tuttuğunu koparan ,yani burda soylenmez ama halk arasında 3 harfli bi tabirle anılan bi avukatında ne yapacağı belli olmaz diyede ekledi :)

Tabi canım orası öyle, avukat var avukat var :D

Orda iyi bi avukatla yapabileceklerinizi kısıtlamayalım:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi