İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bugün internet sorunlu olacak

Z

zeynelkoc

Misafir
Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre kablo, henüz bilinmeyen bir nedenle dün saat 16.15'de koptu.

Kablonun kopması nedeniyle, Türkiye'nin 8.8 Gbps olan yurt dışı internet kapasitesinin, 3 Gbps'lik bölümü karşılanabiliyor. Alternatif güzergahlardan kapasite temin etme çalışmaları ise sürüyor. Türkiye'nin yurt dışı internet erişimini sağlayan alternatif kablolarından biri olan MarmaraDenizi'ndeki MedTurk denizaltı kablosunun kopmasının ardından,
alternatif güzergahlardan yeni ek kapasite temin etme çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, MedTurk denizaltı kablosunun,bugün saat 16.15'de kopma nedeni araştırılırken, kopan kablonun tamir edilmesi çalışmalarının da başlatıldığı bildirildi.

Açıklamaya göre, Türk Telekom'un günün en yoğun saatlerinde karşılaştığı maksimum 7 Gbps'lik kapasite ihtiyacının yüzde 56'sı olan 3.9 Gbps'lik kısmı, kablonun kopmasından sonra hizmete verilen yedek kapasitelerle karşılanıyor.

Alternatif güzergahlardan yeni ek kapasite sağlama yönünde çalışmalar sürerken, yarın konuyla ilgili olumlu sonuçlar alınabileceği öngörülüyor.
Kaynak : internethaber.com

sorunun 1 hafta içinde çözülmesi bekleniyor...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim aklımda kalana göre Pazar günü kopmuştu. Hatta saati de aynı 16:15 :)

Uyduları devreye soktukları için şu anda eskisi kadar hissedilmiyor fiber kabloların eksikliği. Ama pazartesi günü çok yavaştı.

Z

zeynelkoc

Misafir
sen hissetmiyor olabilirsin ama bende doğru düzgün site bile açılmıyor :(

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla artık sorunlarla yaşamaktan alıştım diyebilirim.

Bu hafta yaparlar, haftaya tekrar kopar. Çektiğimiz rezillik dizboyu.

Boşver Zeynel, yapsalar da pek farketmiyor ;)

Z

zeynelkoc

Misafir
msn listemde olanlar şahidim 5 dk da bir kopup bağlanıyorum bıktım artık hiçbir mesajım gitmiyor karşıya doğru düzgün sayfa açamıyorum yeter artık ya

aykut999

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de cok zor acılıyordu su bir saattir falan iyi gibi sebebi buymus demek...

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şahit gösterildim.
hayır olamaz.
ne yapacam.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Valla bende bir guzel bir berbat. tabiiki kazanclarımada yansıdı :) Ziyaretci trafigin turkiye'den olursa yansıyor :)
Hadi ben giremiyorumda bari ziyaretciler girsin :)
Neyse canımız saolsun.. Simdi 2 ayrı yere gidiyorum. Birisinde berbat birisinde ise cok guzel.
Ikisininde baglanti hizi ayni normalde.
Neyse hayirlisi oLsun.. Elmasgunes'in deyimiyle bizim telekomun kablosunu balıklar yedi yine :)

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hep aynı hikaye, KABLO KOPTU!!! :D
Acaba bir dalgıç, elinde yankeskiyle, incecik(!) kabloyu kesiyor mu?

H

Heryerdeyiz

Misafir
Türk Telekom, İstanbul-İtalya arasındaki denizaltı kablosunda onarım çalışmalarının olumsuz hava koşulları nedeniyle uzadığını ve kablonun tamir çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, İstanbul-İtalya arasındaki MEDTÜRK denizaltı kablo sisteminde 16 Ocak'ta kopma meydana geldiği hatırlatıldı.

Açıklamada, denizaltı kablo sisteminde meydana gelen kopmanın ardından yürütülen çalışmalar sonucunda Türk Telekom'un yurtdışı internet kapasitesinin, bugün itibariyle 6.9 Gbps'e ulaştığı belirtildi.

Türk Telekom'un, günün en yoğun saatlerinde karşılaştığı maksimum 7 Gbps'lik kapasite ihtiyacının yaklaşık yüzde 100'ünün karşılandığı vurgulanan açıklamada, MEDTÜRK kablosundaki onarım çalışmasının, denizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle uzadığı, kablonun tamir çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

offff :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5