İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bugün senin günündür.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aldığım bir haberler;Türkiyenin en büyük toplist, sayaç vs sitelerinden bir tanesinin, sisteminde arıza vardır. Site ismi vermiyorum çünkü hedef olmasın çok fazla.

Sizde deneyerek o siteyi bulabilir ve sitede ön sayfalarda yer alarak daha çok ziyaretçi kazanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Serbülent Daşkın

S

sevdik

Misafir
slm

keske isim verseydin bu durumda sadece milletin aklini karistirirsin

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bence hic acılmamalıydı bu konu. Isim verilse herkes aynısını yapacaktı. Isim verilmeyincede millet arastiriyor surekli :)
Ben arastirmadim valla. Ihtiyacımda yok ;)

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç bir sitemde toplist kullanmadığım için bu konu fazla ilgimi çekmiyor, ama heralde yayıncı düzeltir sorunu kısa zamanda.

E

erotikbul

Misafir
:) Düzeltmezse iş yaş :p
Ayrıca keyword spam ile kimsenin hite ihtiyacı olmaz.

power

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu söylemesinden baska hile yapanlarıda atırmıs sikayetde bulunmus ! Sedo insana neler yapdırıyor...

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
power' Alıntı:
Bunu söylemesinden baska hile yapanlarıda atırmıs sikayetde bulunmus ! Sedo insana neler yapdırıyor...
Birşey anlayan varmı ?
+
Eğer benimle ilgili ise Benim Sedo'mdan sanane ? Kimene ?

power

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seninle ilgili degil ARKaDaS Ben insanların cekememesini söylüyorum herhalde banane ama cekememeslik cok ayrı bişey...

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bizim bildigimiz bir hata varsa rapor edilirdi. Fakat bu 90 sonrasi lamer (90'larda bunlara c.r.a.c.ker denilirdi - heker araclari kullanarak bir yerlere sizma islemi yaparlardi) genclik cingenelik yapip bu tarz sonuclar cikartabiliyor. 90'larda bu c.r.a.c.ker ve heker arkadaslar beyaz sapkali olduklari icin bir kanun da yoktu, sonra sapkalar siyah olup c.r.a.c.ker donemi kapanip lamer donemi acilinca 6 aya kadar hapis cezasi cikti...

Bir acik varsa rapor edersin duzeltirsin, sonra bu ulke adam olmaz diye yurt disina kacmaya calisirsin. Rapor etmezsen sen de adam olmasin ulke de adam olmaz. Aybin sanali gercegi olmaz.

Not: Sovmemek icin biraz felsefi bir yazi oldu. Yoksa bastan asagi sovulecek bir durum.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evt rapor edildi. Lamer KRAKER heker vs boş kelimeler. bunun onunla ilgisi yok.
L-C-H işiyle ilgili öyle bir şey olsaydı öyle bir kod verirdiki tüm toplistler 1 hafta içinde kapanır. kendilerine çok daha iyi bir yöntem geliştirmek zorunda kalırlardı.
konu toplistelerde nasıl hata yapılacağı yada nasıl hatalarının bulunacağı değil!
anlamıyan varsa özelden anlatayım.

sonuç ; arama kelimelerini almak için (başka sitelerin) bu sayaç hatası önemsenmiyor.

Serbülent Daşkın
http://www.yenisunucu.com
msn:[email protected]

Dip Not: heker, KRAKER, lamer ve işlerle ilgim olsa burada hiç bir zaman gerçek ismimi yazmazdım. Burada yada başka yerlerde benim gibi gerçek ismini yazabilen bir kaç kişi var. 1 elin parmaklarından az bile dene bilir.
ör:iyinet adminin yada moderatörlerin adını gördünüz mü? yada kaçınız tanıyorsunuz?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1) Herhangi bir sistem üzerinde açık bulup yararlanan kişilere
a) Kendi bulup kendi araçlarını kullanırsa: heker
b) Başkası tarafından bulunmuş ve/veya başka kişilere ait araçlardan yararlananlara: c.r.a.c.ker
c) 90'lardan sonra B şıkkını gerçekleştiren fakat genelde zarar verici kişilere veya başkalarının isimleri yerine kendilerini lanse eden kişilere: lamer (örn. bir siteyi kırıp "heker by kabus" diyen 0-3 yaş arası grup [birimler beyin yaşları ile verilmiştir])

Şıfatları veriliyor.

Bu işlem illa bir işletim sistemi üzerinde, telefon hattı üzerinde, akıllı bir cihaz üzerinde yapılması şartı koşmaz. Bir site, bir ATM cihazi, telefon santrali de olabilir. Sıfat olarak kişiler aynı adla adlandırılır/çağırılır.

L ve C olarak kısaltılan sıfatlardaki kişiler eğer kod üretselerdi H olarak nitelendirilmeleri gerekirdi.

"Yaparsın" "edersin" "sen" olarak hitap etmek istediğim kişiler yukarıda açıklamaya çalıştığım kişilerdir. Bu forum üzerinde bulunan A şahsı veya B şahsı değildir. A veya B kişisi olsa idi "Sevgili A arkadaşım" diye bir cümle ile mesajıma başlardım. Bu konuda hiddetlenmeye veya alınmaya gerek yok, mümkün olduğunca genel olarak konuşmaya çalıştım ve şu anda bilişimimizdeki durumu dile getirmeye çalıştım.

Terimler hakkında tartışmak gerekirse sonsuza kadar tartışabilirim, kesinlikle susmam :)

İyi çalışmalar.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hidayet abi saolasın yaw :) farklı ama dogru bi bakıs acısı

p.s: bu arada hiddetle o an yazamadıgım gecmis olsun msjın icin thanks...

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorun h-l-c vs sorunu değil ki. bunu anlamadın hala sanırım.
bildiğin gibi kelimeleri tartış sen Hidayet.
web spam yapmak için her şeyi göze almış kişilerde devam etsinler.
boş ver salla gitsin.

Serbülent Daşkın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5