İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bugünkü adsense kazançları

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugünkü adsense kazançlarında anormallik olan var mı? Ben şu an ortalama günlük kazancımın 3 katını kazanmış durumdayım ve daha hesap bitimine 10 saat var.

G

guajira

Misafir
tıklama başına verilen kazanç değişiyor bildiğin (!) gibi. adsense'in özelliği bu.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 katınıda kazanabilirsin.. bu sürekli değişir sabit bir miktarın olmaz hiçbir şekilde..

İyi çalışmalar..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu ben de biliyorum ama anormal olduğu için sizlere danışayım dedim.. demekki normal bi gelişmeymiş.. acaba dedim 1 Kasımdaki düşük kazancımı geçtiler hesaba..

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hehe böyle bir ekleme olması imkansız :) yani gecen aykini bugün eklediler ya da geçen günkünü bugün eklediler olayı..

İyi çalışmalar..

G

Gencturk.Net

Misafir
ploop' Alıntı:
bugünkü adsense kazançlarında anormallik olan var mı? Ben şu an ortalama günlük kazancımın 3 katını kazanmış durumdayım ve daha hesap bitimine 10 saat var.

Tam bir ay oldu değilmi üyelik kabul olalı ;) :rolleyes:

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gencturk.net Türkçe sitelerin kabul durumuyla ilgili yazmış.

Türkçe Kabul Süresi: Minimum 7 Maximum 30 (20 idi ama 30 uda gördük)
Ingilizce Kabul Süresi: Minumum 2 Maximum 2 :)

G

Gencturk.Net

Misafir
ploop' Alıntı:
o ne demek şimdi anlamadım aşağı yukarı o kadar oldu da ne alaka?

Demek istedigim: üye olduktan sonra da bazı üyelerin aşama aşama google tarafından kabul ediliği hakkında bir rivayet var, yabancı forumların birinde okumuştum, ne kadar doğrudur bilemeyeceğim, eğer bu nispeten yükselmiş ilerde de devam ederse bilki (bu rivayete göre yine) üyelik (ve güvenirlilik de denebili) bir aşama atlamış durumdasın ve sitende yayınlanan reklamlarda o aşamaya göre yayınlanıyor, ama tamamen uydurmaca da olabilir bu... yani kesin birşey değil. Ve bu aşamalarda o ülkenin üyelik kabulu süresiyle denk geliyorsa yabancı siteler bu aşamayı 2 günde atlıyorlarsa türk siteleri bunu yine ortalama 30 günde geçiyor olabilir...

Ama dikkat: Tamamen kulaktan duymadır (yabancı forumların birinden yani).. internette bircok asılsız şeyde dolaşıyor, buda onlardan biri olabilir... sadece bir ihtimal olarak düşünün kesin birşey değil.

O

Ozan@Mp3-tr

Misafir
doğrudur banada olmuştu böyle normalın 5katını (abartı bi miktardı) kazanmıştım.

Ben heralde mp3 sitesi olduğu için birileri çıkan paralı mp3 arşivlerine kayıt olup ödeme yapmıştır diye yorumladım çünkü gösterim ve tıklama oranıda normalde statslarda hiçbir anormallik yoktu

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim kazanclarim yuzde 20 oranina kadar dustu, yuzde 80 kayip var, peki bende ne sorun var sence GencTürk??

gerci google update oluyor hitlerim dustu belki ondandir diyorum ama son 10 gundur resmen battik denebilir kazanc olaraktan...

G

Gencturk.Net

Misafir
Bu konuda hiç fikrim yok, ama aynı varsayım üzerine fikir yürütürsek, üyelik ve güvenirlik derecesi ve buna bağlı gösterilen reklam pool fiyat kategorisi yükseliyor ise aynı şekilde düşebilir de herhalde? bilemeyeceğim.

Sitende önceden de exit popup varmıydı [birşey bildiğim için sormuyorum, sadece meraktan :) ]

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğin mantıklı aslına bakarsan ama 10 gündür akreplist'in de dedigi gibi yerlerde sürünürken birden bire bu kadar artması benim için sürpriz oldu. yarın belli olur her şey bakalım adsense'de böyle günlük oynamalara alışmak biraz zaman alacak herhalde.

G

Gencturk.Net

Misafir
yarın belli olur her şey
Evet, üyelik derecesi durumu varsa bu kalıcı olması lazım, en azından periyodik güncellenmeli, eğer bu yüksek gelirler aynı düşük gelirli periyod gibi ortalama 10 gün sürerse, veya 10 gün sonra birileri daha benim geirimde değişiklik oldu diye foruma birşeyler yazarsa ( sonuçta bizim derecemiz aynı da kalabilir) demekki google 10 günlük periyodlar ile sitelere derecelendirme yapıyor diyebiliriz.
Arama için Pagerank gibi bir sistem kuran ve bunu periyodlar ile güncelleyen google benzeri bir sistemi reklam üyeleri için "affiliate rank" türünde de gerçekleştirebilir... ve reklamları da bu şekilde o "affiliate rank"a göre sitelere yönlendirebilir. Yüksek ödeme yapan reklam verenleri korumak ve böylece bu sitelerin tekrar reklam vermesini sağlamak açısından google açısından da gerekli bir sistem gibi de görünüyor zaten.

bekleyip görmek lazım, yarın ne olacak bakalım :)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bugunku rakam dünkü rakamın 7-8 kati civarinda.. nedir bu işin sırrı? Sayfa gösterim sayisi değişmemiş sadece kazanç artmiş.. ??

G

Gencturk.Net

Misafir
Az gelirli dönem gibi tekrar 10 gün sürerse, google hakkında bir olayı çözmüş olacağız sanırım, önceki yazdıklarımı da okuyabilirsin bu konuda...yarını bekliyoruz :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugün de devam

bugün de aynı kazanç devam ediyor sanırım 10 günlük periyodlar halinde ranklemesi dogru bir teori oldu.. 10 günde araba alırım bu gidişle:)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar son 10 gundur benim kazanclarim yuzde 80 dustu?sorun nedir? sizde artiyor bende dusuyor?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Senden alıp diğer webmaster kardeslerimize veriyorlar demekki :)
Adsense'nmi var derdin var.. Benim yok valla.. Cokta memnunum halimden :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim son 10 gundur hitler de dustu birden olayi anlamadim, sanirim google su sira benim sitemi update filan ediyor yani benim indekselrin durdugu serverini o nedenle de dustu sanirim hit ve para

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5