İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Burak Baysan yine dolandırdı!

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla adamın butun ailesini ogrenmissiniz :)

ablasi su , surda oturuo fln...

phiberoptic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya 16 yaşında ki bebe herkesi dolandırmış insan host yada reseller almadan önce bi araştırır mesela benim müşterilerim bana 40 türlü soru soruyorlar mesela Şirketimin Sicil Numarası bu sayede bi sorun olduğunda benim ağzıma sıçıyorlar.... Benim anlamadığım Burak Baysan tarafından dolandırılan arkadaşlar acaba Burak Baysana Şirketinin olup olmadığını kanıtlayacak bir kaç soru sormuyorlar mı ????????????

F

F1R4T

Misafir
bu adam makinesi yokken bu kadar satıyor, demekki birde olsa neler yapacak eheheh -)

S

Surkent

Misafir
Adam Kimseyi Dolanırmasaydı Adam Akıllı Çalışsaydı Şimdi Büyük Firmalara Kada Tutabilirdi.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O işi yapanlardan 6'sı yakalandı; biri 17 yaşında... İstanbul'da düzenlenen operasyonda, internet üzerinde 'phishing' (şifre avcılığı) yöntemi ile banka müşterilerini dolandıran 17 yaşındaki heker Burak Baysan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişilik bir çete ele geçirildi.

Şebeke üyelerinin çeşitli banka müşterilerine, internet üzerinden sahte e-mailler göndererek banka bilgilerini yenilemelerini istedikleri, bu kişilerin bilgileri doğrultusunda sahte kimlikle bankalarda açtıkları hesaplara para transfer ettikleri anlaşıldı.
Şebekenin 'phishing' adı verilen yöntemi kullanarak üç kişiyi 10 bin YTL dolandırdığı ancak sayının artabileceği belirlendi. Liseyi terk ederek ailesinden ayrı yaşayan ve bilgisayar konusunda çok bilgili olan Burak Baysan'ın korsan maillerle kandırdığı en az 3 bin 500 kişinin kimlik bilgilerini ele geçirdiği tahmin ediliyor.
Phishing yöntemi, şifre girmeyi gerektiren internet bankacılığında, web sayfasının bir kopyasını yapıp kullanıcının hesap bilgilerini çalmayı amaçlayan sistem olarak kayıtlara geçti. hekerlar bu terimi İngilizce "Balık tutma" anlamına gelen "Fishing" sözcüğündeki f'nin yerine ph harflerini koyarak türetmiş. Sanal alemde oltayı attığınız zaman en azından bir balık yakalayabileceğiniz düşüncesinden esinlenerek oluşturulmuş ve uygulanıyor.

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gcok zeki biri, ikna etme yetenegi cok yuksek, hic birseyden korkusu yok, bildigim kadariyla su an parayi vurmus olmasi gerekiyor, gcgsecurity.com diye bir sitesi var..

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ siteye scriptini yukluyorsu sonra bir bakmışsın scripti n başka elelrde yaşan arkadaşalr var bu durmu...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi