İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Burak Baysan yine dolandırdı!

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Merhaba,

Burak Baysan'ı çoğumuz biliriz. Bu sektörün kara lekelilerinden biridir kendileri. Bu sabah MSN'de biri bana Burak Baysan tarafından dolandırıldığını ve ne yapması gerektiği konusunda bilgi almak istediğini söyledi, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Burak Baysan'ın bu ilk vakası değil, yüzlerce, evet YÜZLERCE bu tip vakası var.

Son olarak BAYSERVERS.COM aracılığıyla vurgun yapan Burak Baysan hakkında bundan aylar önce eski Hostbul forumlarında bir yazı yazmıştım. Onuda sizlerle paylaşmak istiyorum;

Merhaba condor,

Burak Baysan'dan hizmet almamakla en doğru olanını yapmışşın. Çünkü dürüstlükle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bu kişi daha önce bir çok kez yaptığı gibi senide mağdur edebilir.

HostBul forumlarına bir çok şirket ismiyle sürekli giriş yapmıştır ve bu şirketlerin hepsi kapanmış, ardında bir çok mağdur müşteri bırakmıştır. Kimisi, hakkını savcılıklarda aramaktadır. >> http://www.hostbulforumlari.net/index.php?showtopic=3217&hl= <<

HostBul'dan gördüğümüz kadarıyla Burak Baysan bu sektöre Onaynet.com ismiyle girmiştir. Burak Baysan birazdan vereceğim adreste daha sektörde yeni olmasına rağmen yalanlarına başlıyor. 2000 adet referansı, 8 sunucusu bulunduğunu söylüyor ancak konuya dahil olan kullanıcılar referansların başka hosting şirketlerine ait olduğunu belirtiyorlar. >> http://www.hostbul.net/eskiforum/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=193 << adresinde göreceğiniz üzre bir kullanıcı tam 1 milyar TL dolandırıldığını yazmış.
Burak Baysan çok uzun bir zaman önce “bu hostbul.net e mesaj yazdığım için pişmanım forumlara mesaj yazanların ve eleştiri yapanların çoğu zaten prof. değil.” Demişti ancak ekmeğini buradan çıkardığını ve adının hep buralarda geçtiğini görüyoruz.
Yukarıdaki verdiğim adreste gördüğünüz gibi Burak Baysan’ın sunucuları her zamanki gibi çalışmıyor. Bir kullanıcı şikayet ediyor; “yaws bu onaynet neden calısmıyor yaws ne bıcım hostıngsınız valla anlamıs degılım”
Burak Baysan’ın adı sahte kredi kartı, kredi kartı dolandırıcılığı ile ilgili konularda adı çok geçmiştir.
Birkaç kullanıcının Burak Baysan hakkında yazdıkları;
“onaynet yatkilileri benim istegim hostingden önce dolanditdiginiz kredi kartlarinin borcunu ödemeniz böyle bir dolandiricilik sözkonusu iken gerçekten sizinle çalişamayiz araştirmalarim sonucunda sizin pek güvenilir olmadiginiz ortaya cikiyor insanları böyle kullanarak dolandiramassiniz”
“abii adamlarin daha kendi siteleri calismiyorki bizimkini barindirsin sitesini birak adamlarin telefonu bile calismiyor ki, buadmalar bide sirketlikten bahsediyor :)) gulecegim geliyor bunlari gorunce burak denen bu cocuk zaten bos biri haybeye kurek cekiyor siz once bakkal olun .......”
“Walla Onaynet sanırım Burak Baysan beydi (diyarbakır). Sanırım krdei kartlarına karşı bir zaafı var :) Benim kuzenden dedicated aldığı zamanları hatırlıyorum.)
Allahtan şimdi POS varda bu tür olylarla pek karşılaşmıyoruz”
Diğer yazılanları yukarıda verdiğim adresten okuyabilirsiniz.
Sektöre değişik isimlerle girmeye devam eden Burak Baysan hakkındaki olumsuz görüşlere her gün bir yenisi eklendi.
Duvarweb ismiyle geri dönen Burak Baysan yine yalan dolanlarıyla kendi yazdığı senaryonun içine gömüldü.
Duvarweb ile ilgili başlıklarda kullanıcıların yazdıkları;
“Yeter bu kadarıda ya insanlarımızı sömürmeyi bırak git artık düş Türk Webmasterın yakasından...
Kimi kandırıyorsun 80Gb Web yıllık 10Tb trafik yaklaşık aylık 850 Gb trafik yıllık 200 dolar komiksin yeter artık acıyorum dolandırdığın insanlara kazandığın haksız kazanca lanet ediyorum.”
“Kimi kandıryorsun yaa bu kadar ucuz reseller olur mu? ve çok yüksek özelliklerele....Siz insanları salak mı zannediyorsunuz...
Bırakın artık bu işleri yaa!

İnternete Leke Sürüyorsunuz...”
>> http://www.hostbul.net/eskiforum/topic.asp?TOPIC_ID=1954 <<

Burak Baysan VPS/VDS sunucu tiplerini gerçek dedicated server diye satmaktaydı ancak bu konular uzman kullanıcılar tarafından aydınlatıldı.
Burak Baysan aynı zamanda yeni bir isimle yine sektöre girmişti; Trdedicated.com. İşte dedicated palavlarına burada başladı. Trdedicated hakkındada olumsuz görüşler devam ediyordu;
“beni dolandir burda millete vaad ver
duvarweb ne is
sayin burak baysan al kendine bi bak bakalim
butun her yere resmini asacam senin

sen yazdigim mailleri gormezden gele dur

ilginiz icin tskler”
Bu sırada Burak Baysan akıl almaz yalanlarına devam ediyordu. Bu günlerde Amerika’da datacenter satın alan(!) bu kişinin o zamanlardada gülsek mi ağlasak mı tarzı bir yalanı vardı;
“ev1.net ile yaptigimiz bir anlasma var.
ev1.net uzerinde kendi kabinetimizi ve kendi switchimizi
kiraladik. ve kendi networkumuzu kullaniyoruz.
bizim aylik bw sinirimiz: 100 Terabyte.”
Burak Baysan yine her zaman olduğu gibi kendi yalanlarıyla kendini kandırdı ve sonuç olarak DuvarWeb’de bir anda ortadan yok oldu.
DuvarWeb’in kaçmasıyla ilgili konu başlığı; http://www.hostbul.net/eskiforum/topic.asp?TOPIC_ID=2169
Artık sektör Burak Baysan’dan kurtuldum derken; Oda ne! Burak Baysan re-loaded! Evet, Burak Baysan yeni yalanları, yeni senaryolarıyla karşımızdaydı.
NICTR.COM adıyla sektöre yeniden giriş yapan Burak Baysan hakkında yazılanlar devam ediyordu;
“vay duvarım geri dönmüş :)
bu adam yine bi haltlar yiyo hadi hayırlısı”
“onaynet oldu duvarweb, duvarweb oldu nictr.net...nekadar çok isim değiştiriyosunuz öyle...1-2 ay sonra nictr.net ne olacak bakalım...buda 1-2 aya kadar kapanır bu sefer hangi isimle açacaksınız ?”
“Kazık yemeye doymayan yurdum insanı ... 16 yaşında bir çocuğun oltasına geliyorsunuz hepiniz ...”
“Bunca olandan sonra hala bu kişiye reabet var ise hellal olsun.”
Taaaa o zamanlar...
Bu sırada Burak Baysan domain işine el atmıştır, Domainsistem.com adıyla domain satışına başlayan Burak Baysan kısa sürede bu şirketide batırmıştır; http://www.hostbul.net/eskiforum/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2550
Trdedicated.com batmıştı ancak Burak Baysan dur durak bilmeden devam ediyordu. Bu seferde yep yeni bir isim Dedicatedsys.com adıyla karşımızdaydı. Dedicated server satışına tam gaz devam eden Burak Baysan yine piyasayı dolandırarak bu şirketide kapatıp kaçtı.
Artık bu iş o kadar cıvıklaşmıştı ki, kullanıcıların eğlence, espiri konusu olmuştu;
“OnayNET
DuvarWEB
NicTR
DedicatedTR
DedicatedSYS
Bu hıza kimse yetişemez.
Sevgili BURAY BAYSAN'ı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. Bizim gibi kekler oldukça başarısı sürecektir.”
“aç
kapa

kapa

"perşembe açılcak bekleyin"
kapa

kapa”
>> http://www.hostbul.net/eskiforum/topic.asp?TOPIC_ID=2714 <<

“sen once bana olan borcunu ode burak bey
maillere cevap ver benim sitemi teslim et yeter bu kadar
uc kagit actigin.yada parami geri yolla yoksa ben gelip ziyaret edecem seni”
Ve, bu gün;
Bilmediğimiz daha ne şirket isimleriyle girdi çıktı piyasaya kim bilir? Daha kaç kişinin canı yandı, dolandırıldı.
Bu günlerde Burak Baysan söylediği yüzlerce yalana bir yenisini ekledi. Elbetteki bu sırada yeni şirket ismi Bayservers.com ile aramıza dönmüştü. Burak Baysan artık kendini aşmış ve Amerikada bir datacenter almıştı, kendisi Diyarbakır’da...
Eski HostBul Forumları şu an açık; http://www.hostbul.net/eskiforum/search.asp adresine girip, burak baysan, nictr, duvarweb, onaynet vs. vs. gibi kriterlerle ilgili arama yaptığınızda daha nelerle karşılaşacaksınız...
Görünen köy kılavuz istemez, Burak Baysan’dan uzak durun.

W

Webmaster

Misafir
walla güzel bir fikir bende birilerini dolandırmayı düşünüyordum.Demekki bu yöntem sakıncalı en iyisi e-bayden hayali satış yapmak sonrada ıraqa kacarım hehehehe

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Evet bende bu şahıs hakkında bir cok olayla karsılastım.
Defalarca yazıldı çizildi. Gercekten böyle insanlardan uzak durmak gerek.
Ovetto : Sen bu yazıyı nerden buldun yine :)

L

LibRa

Misafir
bu adami bende taniyorum ama helal olsun :) Türkiyede bu kadar bilgisiz internet kullanicisi varsa yakismaz :(

Z

zeynelkoc

Misafir
Kimdir şimdiye kadar açtığı siteler nedir ve korunma yolları nelerdir?

(bizim için değil de daha ayrıntılı bilgiler olsun diye soruyorum)

not: verdiğiniz adreslerin hepsi hostbul un anasayfasını açıyor

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site sahibi Ozan Tüzün, artık forumu gereksiz bulduğu ve saldırılarla uğraşamadığı için forumları komple kapattı.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Zaten Ovetto cok iyi bir sekilde acıklamıs. Bu şahsa davalar açıldı, arandı, bulunamadı vs vs.. Bir sürü sey oldu.
Zeynelkoc : O Sayfalar acılmıyor. Cünkü Hostb...forumlari.net kapandı. Ve Hostb...net e yonlendirildi.
Bu adamdan korunmanın bir kac yolu var. Örneğin aldıgınız hizmetin ücretini gondereceginizde Burak Baysan adına yollayın derse (zannetmiyorum) Hic yollamayın. Orayı hemen terkedin :)
Veya Tanıdıgınız bildiginiz kişilerden alışveriş yapın. Siz tanımıyorsanız bile sorun, soruşturun..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
LibRa' Alıntı:
bu adami bende taniyorum ama helal olsun :)
Helal olmasın. Haram zıkkım olsun. Senin tuzun kuru olabilir. Herkes Internet hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değil. Sen ancak Ona buna Viruslu bilmem ne'li dosya gonderirsin. Milletin sitesini heklemeye calisirsin.. Fakat sevgili Zone Ve Ben sanırım sana msn'de dersini verdik.
Seninde bahsi edilen şahıstan bir farkın olmadıgını düşündüğüm icin sadece bunları yazmakla yetiniyorum.

pilawci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buraj Baysan'ı takdir ediyorum, host dünyasının Kastellisi :D, fakat halkımızda biraz uyanık olsun kanmasın yaaaa... AnaHosttan paket almak isteyenler aluyor arasıra 34$ lık pakete 15$ verebilirim diyor. Para kazanamazsak kaliteli ve devamlı hizmet veremeyiz diyorum, bunu anlatmak güç. Çok ucuza dedicated veya host satın aldığını sananlar bu riski kabul ediyorlar bence, hiç üzülmeye gerek yok, hak ediyorlar.

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bayservers Kazazedelerinden biride biziz ; IRC'imizi host etmek için aldığımız Dedicated hiç bir neden yokken 7000 Hariç tüm portlarını kapattı. Daha sonra ise ; makineye hiç girememeye başladık.

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
He birde Burak Baysan bitmedi Re-loaded olacakmış ; Ankara'da 1000 makinelik datacenter kuruyormuş ilgilenenlere :p

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
zeynelkoc' Alıntı:
Kimdir şimdiye kadar açtığı siteler nedir ve korunma yolları nelerdir?

(bizim için değil de daha ayrıntılı bilgiler olsun diye soruyorum)

not: verdiğiniz adreslerin hepsi hostbul un anasayfasını açıyor

Yazının bir bölümü eski hostbul forumlarına gönderdiğim mesajdan alıntıdır ve o zamanlar adreslerin tamamı çalışıyordu ancak metin yeterince açık. Yazılanları okumasanız bile tahmin yürütmek hiçte zor değil. :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
c4timer,

Burak Baysan'ın her zaman geri döneceğinden hiç bir şüphem yok, hepimizinde öyle.

zeynelkoc, bu kişiden korunma yollarını sormuş, şöyle yanıtlayabilirim; Burak Baysan ismini gördüğünüz yerden kaçın. Ayrıca şimdiye kadar açtığı siteler ilk mesajımda mevcut ve bunlar sadece bizim bildiklerimiz!

Burak Baysan, inanılmaz tekliflerle, ona zerre kadar inanmayanların bile aklını çeliyor. İmkansızı satmaya çalışıyor. Sonucunda hep hüsran oluyor. Ülkemizdeki "light" bilişim hukuku, bu adama ne yazık ki, yeterince etki edemiyor.

N

nsbil

Misafir
bu herif diyarbakirda huzurevleri halkbankasinin ustunde orturuyor kendisi 19 20 yaslarinda bir genc bu isi tek basina yapmiyor 3 kisilerdi en son onlarda diyarbakirdan ayni yerdeler ufak bir burolari var. 2000 den beri biliyorum gordum kendilerini cunki. ircd isleri yapiyorlardi bir bilgisayar onunde resim cekilmislerdi dedicated diye hesapta dedicatedleri varmis kendi burolarinda ve diyarbakirda :) dun gibi hatirliyorum. dedicatedservers.com vardi bir ara onunla ugrasiyordu sonradan domain reseller isine girmisti. daha sonrada gormedim.

Cassini

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LibRa' Alıntı:
bu adami bende taniyorum ama helal olsun :)
Kötü bir iş yapanın arkasından helal olsun denmezmiş. Bu dünyada haram paranın hayrı ne zaman görülmüş. Zaten şu anda da ceza evinde o şahıs.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İnşallah birdahada cıkamaz oradan.
Dahada girmesi gereken birsürü var. Bu Forumda yer alan birine şikayetler gelmeye basladı..

S

Surkent

Misafir
İçinizden Burak BAYSAN ' I Gören Varmı.Ben Bundan 1,5 Yıl Kadar Önce Buraktan Mywip.com için Dedicated Kiraladım. Parasını Götürüp Annesine Evlerinde Teslim Ettim. Burak Makineyi Akşam Bana Teslim Etti. 1 Hafta Sorunsuz Çalıştı. Daha Sonra Hep Sorun Hep Sorun. En Sonunda Burak ı Aradım Nerdesin Sunucu Arızalı Dedim. Bana Ben İstanbul Bostancıdayım 2 Gün Sonra Diyarbakıra Dönecem Dedi Tamam Dedim. Diyarbakır Ofis Semtimde Bir Cafede Arkadaşlarla Otururken Burak İçeriye Girdi. Allahın İşi. Burak Neden Boyle Yapıyorsun Dedim. Paramı İstedim Vermem Dedi. Gidip Evinden Bilgisayar Kasasını Aldım.Beni Emniye Şikayet Etti.Ama Arandığından Haberi Yoktu Ve Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutuldu. 45 Gün Diyarbakır Saraykapı Cezaevinde Dolandırıcılık Suçundan Yattı. Dolandırılan Varsa Kendisinin Ev Numarasını hatta Açık Adresini Verebilirim.

A

altar

Misafir
Surkent' Alıntı:
İçinizden Burak BAYSAN ' I Gören Varmı.Ben Bundan 1,5 Yıl Kadar Önce Buraktan Mywip.com için Dedicated Kiraladım. Parasını Götürüp Annesine Evlerinde Teslim Ettim. Burak Makineyi Akşam Bana Teslim Etti. 1 Hafta Sorunsuz Çalıştı. Daha Sonra Hep Sorun Hep Sorun. En Sonunda Burak ı Aradım Nerdesin Sunucu Arızalı Dedim. Bana Ben İstanbul Bostancıdayım 2 Gün Sonra Diyarbakıra Dönecem Dedi Tamam Dedim. Diyarbakır Ofis Semtimde Bir Cafede Arkadaşlarla Otururken Burak İçeriye Girdi. Allahın İşi. Burak Neden Boyle Yapıyorsun Dedim. Paramı İstedim Vermem Dedi. Gidip Evinden Bilgisayar Kasasını Aldım.Beni Emniye Şikayet Etti.Ama Arandığından Haberi Yoktu Ve Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutuldu. 45 Gün Diyarbakır Saraykapı Cezaevinde Dolandırıcılık Suçundan Yattı. Dolandırılan Varsa Kendisinin Ev Numarasını hatta Açık Adresini Verebilirim.

şehitlikte oturuyordu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5