İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bütçedeki açığı Uzan kapadı :)

M

MerKuR

Misafir
bir miletvekilinin aylıgı ne kadar bir belediye baskanın aylıgı nekadar arastırın 5 yıllık dönemde ne kadar alacak hesaplayın.
bunların yanı sıra secilmek icin harcadıgı tirilyonlarla kıyaslayın. durustluk bunun neresinde anlarsınız.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db.gen.tr iyi niyetle yazdığına eminim ama yazdığın cümleler tamamı ile yanlış. Bir kere Türkiye'nin toplam yıllık ihracatı 200 milyar dolar değil ki öyle bir rakam olsun, Türkiye 200 milyar dolar ihracat yapsa zaten bu halde olmazdı. Uzanlar'ın şirketleri devletten kredi kullanmadı. Kendi bankaları var, neden devletten kullansın:)
Böylece 2006 yılı ihracatı 85 milyar 761 milyon dolara ulaşırken, ihracatın yıllık artış oranı yüzde 16.77 olarak gerçekleşti.
İlk mesajdada belittiğim gibi yanlış hatırlıyo olabilirim demiştim. O zaman üşenip aramamıştım.
2006 yılı Ocak-Ekim döneminde ihracat 67 milyar 819 milyon dolar, ithalat 112 milyar 321 milyon dolar, dış ticaret açığı 44 milyar 502 milyon dolar, ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 60,4 düzeyinde gerçekleşti.

Dahası bu işlerin arka planını bilmeden yorum yapmak cahilce bence, ben kendimi bildim bileli Uzanlar hırsız, dolandırıcı, İmar bankası ha bugün battı ha bugün batacak bir banka. Ee, yıllardır bu sistem bu şekilde gidiyordu, insanlar koyun gibi bunlara para emanet ediyordu, devlet kendi eliyle elektrik devlerini bu insanlara sattı? Hükümetler önemli değildir, önemli olan devlettir. Devletin hafızası geniş ve merkezi tektir. AKP başa geldi, birden öğrendik ki Cem Uzan kaka adammış, kendi elimizle verdiğimiz herşeyi geri aldık:)

Bizi dereye atmışlar, bir güzel sulamışlar, şimdi yağmur yağıyor diye elimize şemsiye arıyoruz. O şemsiye çok ilginç bir yerimizde haberimiz yok.
Berkeyi açarkende aynı görüşteydim hala aynı görüşteyim. Beni partiler veya kişiler bağlamaz.
yazdıklarını açıklarmısın , devleti nasıl dolandırmışlar , milleti nasıl soymuşlar..lütfen 1-2 örnek verebilirmisin.

ayrıca sadece ihracattan bahsetmişsin ,ithalatın ihracatı 2ye katladığı bir ülkede , sevindiğiniz nedir.
Niye savunma mekanizması oldu bilmiyorum ama örnek altta.
* Sevindiğimi belirtmedim biraz daha dikkat.
neden acaba ,yabancılar sadece finans piyasasına yatırım yapıyor düşündünüzmü ; daha çabuk kaçabilmek için.

En basit açıklamayla bankalar devlet güvencesiyle kredi verir.

Ben kendi düşüncemi belirttim kimseyi yargılamadım yazılarınıza biraz daha dikkat edin lütfen. Siyaseti sevmem ve konuşmam.

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle katılıyorum.

birde ekleme yapayım, tayyip'i savunan, sevenlere soruyorum? tayyip'i ne kadar araştırdınız? sadet partisinde iken, bir miting'de ATATÜRK'e tam olarak "inek" diyen, aşağılayan, gerici ve yobaz bir insanın bugün Türkiye'nin başında olmasından ben şahsen utanıyorum. bu millet'in kurtuluşunun başını çeken bir insana hakaret etmiş birinin, bu milletin başında olmasından çok rahatsızım.
Benimle aynı görüşte olan birini görmek gerçekten güzel birşey..

Ama Cem Uzan ondan dahamı iyi diye sorarsanız, bence kesinlikle hayır! bıraksan Cem Uzan ülkeyi 3 kuruşa satar gibime geliyor..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
tabii ki.

bahsettiğim mitingin kayıtlarını bul (karadeniz'de bir yerdeydi, rize olması lazım) GERİCİ ve YOBAZ nedir, nasıl olmalıdır, bu işin makbulu nedir daya iyi anlayabilirsin.

M

MasterTR

Misafir
kubilayi erdogan mi oldurdu?? pek gundemi takip edemiyorum da ondan soruyorum ;)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Bahsettiğim miting'in sadece yazılı kayıtlarını bulabildim. Keşke videoda olsaydıda izletebilseydim:

“Yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor.
İneği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.”

Ne yazık ki metinin öncesini bulamadım, öncesinde ATATÜRK ile alakalı konuşuyor ve daha sonra bu sözleri sarf ediyor. Direk ve direk ATATÜRK'e söylenmiş cümlelerdir.

Ben şahsen bu mitingi video olarak izlemiştim tayyip başbakan olmadan önce.

-----

Madem konusu açıldı, bunlarda promosyonlarımız:

İrticanın Portresi Recep Tayyip Erdoğan (1994 – 2006)
Belediye Başkanlığı Döneminde
Elhamdülillah şeriatçıyız” (21.11.1994 Milliyet)
“Yılbaşına karşıyım” (19.12.1994 Sabah)
Ben tekkeye değil dergaha gittim” (22.1.1997 Gözcü)
Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 Hürriyet)

Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor” (14.11.1994 Hürriyet)
“İçki yasaklansın” (1.5.1996 Hürriyet)
İstanbul'u Medine yapacağız” (Akis)
“Bütün okullar İmam Hatip yapılacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)
“Sarık operasyonu çok komik” (15.5.1995 Sabah)
“Yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir” (25.6.1994)
“Sadece imamlar resmi nikah kıysın” (9.5.1995 Milliyet)
“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile açılmasından yanayım”(8.1.1996 Milliyet)

(Belediye Başkanlığı döneminde Belediye meclisinin her açılışı İstiklal Marşı yerine Kuran okunarak yapılmıştır. Yine böyle bir dualı açılıştan sonra bunu söylüyor.)
Ben İstanbul'un imamıyım” (8.1.1995 Hürriyet)
“Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür” (6.3.1996 Hürriyet)
“Milli Piyango zulümdür” (29.9.1994 Hürriyet)
“Taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız” (1.7.1994)
“Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır” (5.2.1996 Akit)

Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir...”

“Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.”

“Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.”
“Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.”
“Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.”

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
"gerici ve yobaz bir insanın

bunu diyenler bana bunun tanimini yapabilirlermi?

atay? hotr1de?"

2 post yukarda.

M

MasterTR

Misafir
senin yazini okudum orada benim soruma cevap yok. sagdan soldan toplanmi$ yazilar var ;)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
amacın cevap vereyimde, ne olursa olsun mu anlayamadım niyetini :) ordan burdan topladığım o yazılarda yobazlıkta gericilikte bol miktarda var, görememek için bakan kişininde aynı sıfatları taşıyor olması gerekir.

M

MasterTR

Misafir
ben gericilik filan goremedim yazilarda. ne guzel fikirlerini soylemi$ler yanli$ nerde anlamadim

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yazılarda göremediysen, o zaman tanımı yapılmamıştır daha. :)

M

MasterTR

Misafir
i$te bende tanimini bekliyorum ama goruyorum ki gericilik zart zurt yaygarasi yapan arkada$ sagdan soldan gordugu fikirleri, ba$kalarinin sozlerini yazip ciziyor ama bana ufak bi tanim yapamiyor :)

gericilik nedir? ilericilik nedir? bu ikisinin tanimini hala bekliyorum mumkunse kendi cumleleriniz olsun ordan burdan arak olmasin

M

MasterTR

Misafir
tamam yobazin kelime anlamini ogrendik

gericilik nedir? ilericilik nedir bide bunlarin cevaplarini alalim

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
gir tdk'ya arat bulursun, bizler biliyoruz, bilmeyen sensin. arama'yı öğrenelim lütfen :)

M

MasterTR

Misafir
gericilik yaygarasi kopartiyorsun ama en ufak bi fikrin bile yok

yazik sana.. pek iyi $eyler empoze etmemi$ler sana daha kendi fikirlerini bile yazamiyorsun

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bu adam kazara iktidar olursa ya ülkenin varını yogunu dolandırır sonrada yurt dışında barınır yada diğer ülkeleri dolandırır ülkemizde süper bir kalkınma olur :)
tutulan televizyon programlarında reklamı çıkıyor ya ben en çok ona bitiyorum, tam dizinin veya filmin en gergin yerindesin bir bakıyorsun uzanın fotografı yanında da sizce ekonomi düzgünmü? ezilenler iktidar olacak.. :S

keşke televizyon kanalları bu adamın reklamını programların ilk başında göstersede bizde programların gerilim veya heyecanlı yerlerinde gülmesek :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5