İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bütçedeki açığı Uzan kapadı :)

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Son 30 yılın en iyi bütçesi” diye tanımladığı, 2006 yılı bütçesinin, ağırlıklı bölümü Uzanlar’dan tahsil edilen TMSF gelirleri sayesinde başarıya ulaştığı ortaya çıktı. TMSF, 2006 yılı içinde toplam 6.9 milyar dolarlık tahsilat yaparak, bütçeye önemli katkı sağladı. TMSF’nin gerçekleştirdiği 6.9 milyar dolarlık tahsilatın, 5.4 milyar dolarlık bölümü ise

Uzan Ailesi’ne ait şirketlerden sağlandı :) uzan Türkiyeyi kurtarmış haberimiz yok walla millet sevmez ama uzanları sanırım bu seçimlerde uzan baya oy alıcak

M

MerKuR

Misafir
walla uzana siyasi linc yapıldı bence. uzanlar antalya tedasa elkonmadan önce imar bankası yönetiminden istifa etmemişti. oraya el konunca rest cektiler baslarına bunlar geldi.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyenin bütçesi 400 milyar dolar değil mi? 5 milyar dolarla mı başarıya ulaşmış? uzanı uzattılar, bunları da biri gelir uzatır yakında:)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle yaparsanız, memleketi satan insanlara sanki haksızlık yapılmış gibi gözüküyor. Böyle oluncada meclis dolandırıcıdan geçilmiyor malesef...

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle yaparsanız, memleketi satan insanlara sanki haksızlık yapılmış gibi gözüküyor. Böyle oluncada meclis dolandırıcıdan geçilmiyor malesef...

kayılıyorum .

uzan başa gelirse kimse herşey güzel olacak diye bakmasın. ülkeyi öyle i batırırki ruhunuz duymaz

M

MerKuR

Misafir
biz basa gelsin felan demedik ortada bazı gercekler var. bunlar herkez biliyo. baslarına gelecegi bildikleri icin yılanın basını ezdiler akıllarınca birilerini ezersen bigun gelir ezilirsin.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzanın devleti ve milleti dolandırarak kurduğu şirketlerin (aslında devlet kredisi olan şirketler) satılması sonucu elde edilen 5.4 milyar dolar (ki üstte arkadaşın belirttiği gibi devede kulak) sadece tahsilat geliridir. 2006 ihracat geliri 200 milyar dolar seviyesindeydi (yanlış hatırlamıyorsam) (ki buda sadece ihracat).

@visitistanbul Cep Uzan (Telsim sloganı gibi oldu :D)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
db.gen.tr iyi niyetle yazdığına eminim ama yazdığın cümleler tamamı ile yanlış. Bir kere Türkiye'nin toplam yıllık ihracatı 200 milyar dolar değil ki öyle bir rakam olsun, Türkiye 200 milyar dolar ihracat yapsa zaten bu halde olmazdı. Uzanlar'ın şirketleri devletten kredi kullanmadı. Kendi bankaları var, neden devletten kullansın:)

Dahası bu işlerin arka planını bilmeden yorum yapmak cahilce bence, ben kendimi bildim bileli Uzanlar hırsız, dolandırıcı, İmar bankası ha bugün battı ha bugün batacak bir banka. Ee, yıllardır bu sistem bu şekilde gidiyordu, insanlar koyun gibi bunlara para emanet ediyordu, devlet kendi eliyle elektrik devlerini bu insanlara sattı? Hükümetler önemli değildir, önemli olan devlettir. Devletin hafızası geniş ve merkezi tektir. AKP başa geldi, birden öğrendik ki Cem Uzan kaka adammış, kendi elimizle verdiğimiz herşeyi geri aldık:)

Bizi dereye atmışlar, bir güzel sulamışlar, şimdi yağmur yağıyor diye elimize şemsiye arıyoruz. O şemsiye çok ilginç bir yerimizde haberimiz yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Uzanın devleti ve milleti dolandırarak kurduğu şirketlerin (aslında devlet kredisi olan şirketler) satılması sonucu elde edilen 5.4 milyar dolar (ki üstte arkadaşın belirttiği gibi devede kulak) sadece tahsilat geliridir. 2006 ihracat geliri 200 milyar dolar seviyesindeydi (yanlış hatırlamıyorsam) (ki buda sadece ihracat).
yazdıklarını açıklarmısın , devleti nasıl dolandırmışlar , milleti nasıl soymuşlar..lütfen 1-2 örnek verebilirmisin.

ayrıca sadece ihracattan bahsetmişsin ,ithalatın ihracatı 2ye katladığı bir ülkede , sevindiğiniz nedir.

neden acaba ,yabancılar sadece finans piyasasına yatırım yapıyor düşündünüzmü ; daha çabuk kaçabilmek için.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Benim şahsi görüşüm iş adamlarının siyasete girmesinden yana.
Siyasilerden daha başarılı şekilde ekonomiyi besleyeceklerini düşünüyorum.
Ve hiçbir başbakanın zimmetine para geçireceğine inanmıyorum. O yüzden dolandırılma korkum yok.
Umarım bir gün işi bilen iş adamlarını Türkiye nin başında görürüm.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
uzanların milleti yada devleti dolandırdığına kesinlikle karşıyım...ve her zamanda başta bir işadamının yada eşdeğer biri olması yanlısıyım. Nerden geldiği belli olmayan, kolej, yabancı dil, uzmanlık alanı vs. gibi bir çok eğitimden geçmemiş kişilikler devletin stratejik kararlar almasında mantıklı olamayacakları inancındayım. Ailelerinden başka bir topluluk yönetmemiş bu kişiliklerin ciddi kararlarda yanılgı içine girmeleri içten bile değildir.
Ancak büyük işadamları, sağlam eğitimler, yabancı diller uzmanlıklar vs yanı sıra işlerinde büyük başarılar sağlamış genelmüdürleri bile yönetebilecek yetiye sahipse ülkeyi yönetebilir. Şu ana kadar başkanlık yapmış birini 50 kişilik bir fabrika başına koysanız 6 ay içinde batıracağına adım gibi eminim. Çünkü atık devletlerinde mali durumları ve ekonomik kararları aynı iş hayatında olduğu gibi alengirli ve yüksek tansiyonlu. Ve bunuda ancak iş adamları becerebilir diye düşünüyorum ve seçimlerdede kesinlikle uzanlardan yanayım

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Son 30 yılın en iyi bütçesi” diye tanımladığı, 2006 yılı bütçesinin, ağırlıklı bölümü Uzanlar’dan tahsil edilen TMSF gelirleri sayesinde başarıya ulaştığı ortaya çıktı. TMSF, 2006 yılı içinde toplam 6.9 milyar dolarlık tahsilat yaparak, bütçeye önemli katkı sağladı. TMSF’nin gerçekleştirdiği 6.9 milyar dolarlık tahsilatın, 5.4 milyar dolarlık bölümü ise

Uzan Ailesi’ne ait şirketlerden sağlandı :) uzan Türkiyeyi kurtarmış haberimiz yok walla millet sevmez ama uzanları sanırım bu seçimlerde uzan baya oy alıcak

Haberin bile yaklasim tarzina bakin, Allahim yarabbim cildiracagim ya! Bu adam Turkiyeyi feraha ulastirabilecek kadar bizi SOYMUŞ SOGANA cevirmis demiyorlar, AKP nin basarisini UZANlardan geri alinan paralara bagliyorlar.

Size diyecek laf bulamiyorum!!!!

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelsin gelsin TÜSİAD daki patronları hiç seçimsiz başa getirelim bence. Bakalım ülke nasıl yönetliyormuş:))))

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
akp nin başarısımı :D
piyasada para yok be haberin yok galiba, çatır çatır çekler dönüyo...işsizlik arttı, hırsızlık, kapkaç hergün dahada artıyor...bumu başarı :D...cehalet içinde bi haykırış :p

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
uzanların milleti yada devleti dolandırdığına kesinlikle karşıyım...ve her zamanda başta bir işadamının yada eşdeğer biri olması yanlısıyım. Nerden geldiği belli olmayan, kolej, yabancı dil, uzmanlık alanı vs. gibi bir çok eğitimden geçmemiş kişilikler devletin stratejik kararlar almasında mantıklı olamayacakları inancındayım. Ailelerinden başka bir topluluk yönetmemiş bu kişiliklerin ciddi kararlarda yanılgı içine girmeleri içten bile değildir.
Ancak büyük işadamları, sağlam eğitimler, yabancı diller uzmanlıklar vs yanı sıra işlerinde büyük başarılar sağlamış genelmüdürleri bile yönetebilecek yetiye sahipse ülkeyi yönetebilir. Şu ana kadar başkanlık yapmış birini 50 kişilik bir fabrika başına koysanız 6 ay içinde batıracağına adım gibi eminim. Çünkü atık devletlerinde mali durumları ve ekonomik kararları aynı iş hayatında olduğu gibi alengirli ve yüksek tansiyonlu. Ve bunuda ancak iş adamları becerebilir diye düşünüyorum ve seçimlerdede kesinlikle uzanlardan yanayım

kesinlikle katılıyorum.

birde ekleme yapayım, tayyip'i savunan, sevenlere soruyorum? tayyip'i ne kadar araştırdınız? sadet partisinde iken, bir miting'de ATATÜRK'e tam olarak "inek" diyen, aşağılayan, gerici ve yobaz bir insanın bugün Türkiye'nin başında olmasından ben şahsen utanıyorum. bu millet'in kurtuluşunun başını çeken bir insana hakaret etmiş birinin, bu milletin başında olmasından çok rahatsızım.

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi size soruyorum uzanı kötüleyenler

bugüne kadar son dönemlerde ülkenin başına geçen adamlara bakın hangisi dolandırmadı hangisi ii bişey yaptı akp dedi millet gördük akp yi biz dericiyiz deri sektörü bitti nedense piyasada para yok tarımla uğraşanlara sorun bakalım pamuğun fiyatı 1200ytl iken şuan ne kadar olduğunu ve kaça satıldığını herkes düşünüyo ki uzan devleti dolandırdı evet dolandırdı ama devletin başına geçen biçok kişi d dolandırdı ama milletin haberi yok tabi şimdi size soruyorum sizce bu memlekette oy verilebilecek parti var mı hangisi namuslu bence devletin başında kimse olmasa inanın bu ülkenin durumu daha ii olur itirazı olan varsa çıksın sölesin yazdıklarıma

R

reisabi

Misafir
ülkenin başındakiler Atatürk'ün zamanında astıklarından farkı fazla yok bunlar sadece saman altından su yürüten modern olanları...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5