İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bütün Webmaster Arkadaşlara Çağrı

S

SempatiX

Misafir
Sevgili Arkadaşlarım;
Bugüne kadar bir çok websitesi gezdim ve açtım. Ve dikkat ediyorumda yozlaştırılan Türkçemiz web sitelerinde dahada yozlaştırılıyor. Artık Türkçemizi unutmuşuz okey, yes, misyon gibi yabancı kelimeler kullanıyoruz ve hatta kendi öz Türkçemizi bile şekilden şekile sokuyoruz. Biz webmasterlar ve web site sahipleri olarak buna bir dur diyelim. Artık güzel ve düzgün Türkçeyle donatılmış siteler yapalım. Bende daha önceden güzel kullanmıyordum ve daha önceki mesajlarımda da büyüklü küçüklü yazı yazdığımı görmeniz mümkün ama bunu durduralım. Türkçemize sahip çıkalım. Yeni yetişen nesiller güzel Türkçemizi güzel kullanmayı öğrensin ve biz webmasterlar olarak buna bir el atalım. Nasıl ki sitelerimizde okumaya fırsat bulamayan genç nesillerimiz için yardım kampanyası reklamı yapıyorsak, Türkçemizi güzel kullanmamız içinde sitemizde bir köşe veya banner ayıralım vede sitemizde kullandığımız güzel, saf ve gerçek Türkçemizlede bizimde bunu uyguladığımızı gösterelim... Ne dersiniz arkadaşlar ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dostum türkçe kullanalım diyorsun ama kullandıgın nick bile türkce degil + X büyük :p bu kelime leri düzeltmek zordur herkes bu konuda özgür. yani kimseyi yozlaş makla şuçlama okey. herkesin kendisine gör ebilgisi var

M

malatyasporlu

Misafir
SempatiX' Alıntı:
Sevgili Arkadaşlarım;
Bugüne kadar bir çok websitesi gezdim ve açtım. Ve dikkat ediyorumda yozlaştırılan Türkçemiz web sitelerinde dahada yozlaştırılıyor. Artık Türkçemizi unutmuşuz okey, yes, misyon gibi yabancı kelimeler kullanıyoruz ve hatta kendi öz Türkçemizi bile şekilden şekile sokuyoruz. Biz webmasterlar ve web site sahipleri olarak buna bir dur diyelim. Artık güzel ve düzgün Türkçeyle donatılmış siteler yapalım. Bende daha önceden güzel kullanmıyordum ve daha önceki mesajlarımda da büyüklü küçüklü yazı yazdığımı görmeniz mümkün ama bunu durduralım. Türkçemize sahip çıkalım. Yeni yetişen nesiller güzel Türkçemizi güzel kullanmayı öğrensin ve biz webmasterlar olarak buna bir el atalım. Nasıl ki sitelerimizde okumaya fırsat bulamayan genç nesillerimiz için yardım kampanyası reklamı yapıyorsak, Türkçemizi güzel kullanmamız içinde sitemizde bir köşe veya banner ayıralım vede sitemizde kullandığımız güzel, saf ve gerçek Türkçemizlede bizimde bunu uyguladığımızı gösterelim... Ne dersiniz arkadaşlar ?

Çok Güzel bir düşünce Tebrik ederim... ben esasen hep bu konuda yırtınıyorum.. fakat :( tekrar tebrik ediyorum fakat Permission'a hak vermedende edemiyorum.... vede aynı eleştiriyi bende Permission'a yapıyorum :) ilginç bir cümleler zinciri oldum ama :)

S

SempatiX

Misafir
Permission' Alıntı:
dostum türkçe kullanalım diyorsun ama kullandıgın nick bile türkce degil + X büyük :p bu kelime leri düzeltmek zordur herkes bu konuda özgür. yani kimseyi yozlaş makla şuçma okey. herkesin kendisine gör ebilgisi var

www.sempatix.com sitemin adresi. Bu yüzden bu rumuzu almıştım ve öyle kaldı. Çünkü böyle tanınıyorum ama merak etme sempatik.com domaininide aldım yakında o domaine geçiş yapacağım o zaman rumuzumda değişmiş olur. Ben kimseyi suçlamıyorum ayriyeten bana katılan varsa, fikrime değer verip doğru bulan arkadaşlar varsa onlara sesleniyorum.

Not = Nick yerine Türkçe olan rumuz kelimesini kullandım.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yaw diyorsun ki yoşlaşmaya başladık yani bir insan sitesinde kullanacagı kelimelrden kendisi sorumludur yani bir türk sitesinde " Giriş " Yerine " Enter" yazmak tabiki şaçma bu onun yanabcı sitelere özentiliğid,r yozlaşmakla alaksı yoktur derim..

S

SempatiX

Misafir
Permission' Alıntı:
yaw diyorsun ki yoşlaşmaya başladık yani bir insan sitesinde kullanacagı kelimelrden kendisi sorumludur yani bir türk sitesinde " Giriş " Yerine " Enter" yazmak tabiki şaçma bu onun yanabcı sitelere özentiliğid,r yozlaşmakla alaksı yoktur derim..

Yozlaşmaktan kastım yapacağım yerine yapcam,yapicam vs.. gibi kelimelerin kullanılmasıdır.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
o tür kelimelerde dikkat ise o kişinin bilgisine ve egitimine baglanır..

E

erotikbul

Misafir
arKdaşLar destekk oLaLım tabiKi desteKK oLmak soruNn degiL.. yaLnız buNu sadeCe bir kaçÇ arakdaŞŞ içiNN düşünmeyeLim bütüNN arkadaşLara yardımcı oLaLım .. yaNe ayrıMm yapıPP bu arkadaŞa böyLe yardıMm...

reseLLer düşünüyorsaN nsaNa datacities.com u tavsiYe ederiMm ;)

Hepside Firma Sitesi... Günd İçerisinde Bi Kendisi Giriyordur Site Sahibiin birde haVadan biri düŞerse o :p yoKsa yıLLık 120 GB Adamlar dedicaTed a veriyor siteLere ne kadaRr veriyorduRlar acaBa......

vaLLa güLşehRi benN buNu bir dergide okuduMM.. ve bir çoKk kiŞide buNu doğruLadı.. herneYse rasT geLinmemeiŞş demeKK... aMa sunU da diyebiLirimKi erzuruMda rusLardaNN sonRa japoNN turistLerin sayıSI...

http://forum.iyinet.com/search.php?searchid=70076

Devamı da burda. Arkadaş, önce sen bir düzgün kullan da.. :)

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SempatiX' Alıntı:
Sevgili Arkadaşlarım;
Bu yazılarında serçe parmağın seni yanlız bırakmış :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sempatix, öncelikle, bunun için sen bir adım at. Yazdığın mesajları inan ki okuyasım gelmiyor,

Neden mi?

"asPden iyi anlayaNN bir arkadaŞŞ var Mı ? biRR site kuruYorum kuruLuMudna yardıMM aLmam gereKeceKK.. şiMdideNn teşekKürLer..."

"eweTt [email protected] giBi bir maiL adresi aLıyorsuNN... verdigimm adRese giRR ve karşıNa cıKacaKK forMu doLdur.. zatenN forMM türkÇe... geriSi koLay arkadaşıMM..."

Ve, daha bunlar gibi 200'ü aşkın mesaj; http://forum.iyinet.com/search.php?searchid=70080

Bu yaklaşımı senden görmek bana büyük haz verdi.

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende sempatix arkadaşıma katılıyorum ama kullanıcı adım bana susmamı söylüyor.
gerçekten güzel Türkçe konuşmaya çok ihtiyacımız var bence

S

SempatiX

Misafir
SempatiX' Alıntı:
...Bende daha önceden güzel kullanmıyordum ve daha önceki mesajlarımda da büyüklü küçüklü yazı yazdığımı görmeniz mümkün ama bunu durduralım. Türkçemize sahip çıkalım. ...

Beni eleştiren arkadaşlarım ilk mesajımı tam okurlarsa benim orada kendi hatamdan bahsettiğimi görürler. Yukarıda da sadece o bölümün alıntısını verdim. Hepimiz hatta yaparız ben hatalı olduğumu kabul ediyorum ve kullanıcı adımla ilgili açıklamayıda yaptım. Ama artık bazı şeyleri değiştirmenin zamanı geldğine inanıyorum ve ilk mesajımdan itibarende bu yeniliği ilk kendimde başlattığımı görebilirsiniz. Bedavaonline arkadaşım bu arada eger içinde gerçekten istek olursa serçe parmağı insanı rahat bırakır.

E

erotikbul

Misafir
Türkçe'mize sahip çıkalım evet :)
"türkçemize" dğeil yani :D

S

SempatiX

Misafir
Sanırım fazla kimse yok benimle aynı fikirde olan. Ama olsun ben davamı sürdüreceğim.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halaymı çekelim ne yapalım SeMpAtİkS YaNi ŞiMdİ AbArTıYorSun SeNnN BuUu oOlAyı KAnKiİ falan gibi yazıyodun merak ettim bi bakiyim dedim vallaha zor işmiş. Bir o kadar da çirkin. :) güzel bir adım devamını getirirsin umarım. Sigarayı bırakmak kadar zor olmasa gerek sanırım bu. Bende 3 sene önce aynı bu şekilde yazıyordum 1 günde bıraktım. Sigarayı 100 kere bırakmaya çalıştım ama başaramadım. Önerisi olan varsa onu da yazabilir :D

Z

zeynelkoc

Misafir
destekliyorum ama once kendimize bir çeki düzen vermemiz gerektiğini düşünüyorum

S

SempatiX

Misafir
Evet zeynel haklısın arkadaşım bende bu yüzden ilk olarak kendimden başladım. Alican kardeşim sigarayı bende bırakamadım ama düşünüyorumki sigarayı hatırlamamak için spor yapmak vede sakız çiğnemek işe yarayabilir. En azından denemeye değer.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5