İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bütün Webmasterların Sorunu. Şunu Açığa Çıkaralım...

M

MaXiMa

Misafir
Arkadaşlar Çoğu Webmasterın Sorunu olan siteye bir yenilik yapıp sitemizi açtığımızda yaptığımız yenilikler gözükmez bunun sebebi nedir benimde bole bir sorunum var ve sizin vereceğiniz cevaplarla bu sorunu oratadan kaldıralım.

Yardım Eden Herkeze Şimdiden Teşekkkür Ederim.

Selcuq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birazcık daha açarsan konuyu sana yardımcı olabilirim

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Maillistine üye olanlara eklediğin yenilikleri belirten bir mail gönderirsin. Bunun haricindeki ziyaretçiler içinse sitede 468*60 bir banner at bana sorarsan. Mesela ekart bölümümü açtın hazırla bir banner sayfalarda dolaşanlar görsün, dikkat çeker en azından..

Aslında sadece reklam için ayırmamak gerek bu alanları..

Kolay gelsin..

M

MaXiMa

Misafir
benim sorunum şu sitede bir resim var o resim başka bilgisyarlarda gozukuyor yani yaptığım değişikliği görüyorlar fakat ben siteyi açıp baktığımda eski resim gozukuyor daha doğrusu resim yok gözükmüyor ayrıyetten giriş sayfasında yaptığım giriş resmi bende gözükmüyor fakat serverda o resim var ve o resim başkasının bilgisyarında gözüküyor birde reklam alanına bir şirketin reklamını ekledim o resim başka bilgisyarlarda gözüküyor benim bilgisyarda gözükmüyor. eski banner var orada o resim serverda kaydedili ama onu bile gostermiyor bu internet explorer'ın ayarlarında olabilir dedi bi arkadaş ama nerden yapılacağını oda bilmiyor.
temporary filestaki resimleride sildim ama yine sayfayı çağırdığımda yine eskisi gibi gçüzküyor.

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
istersen sayfanın adresini verde bi bakalım. sayfayı refresh yaptıgında yeni yüklediklerinin gözükmesi gerek.Sorun explorer olabilir. istersen üst sürümlerinden birini tekrar kur.

Kolay gelsin..

B

bleem_cnteam

Misafir
evet sitenin adresini verki deneyelim soyleyelim...

Muhtemelen siteyi yapan bilg. temporaryden kaynaklanıyor...
Başka bilgisayarlarda olduguna göre!
gerçi bu sorun genelde flash animasyonlarda olurdu ama neyse sen siteni verde daha rahat anlayalım..

Selcuq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ewet arkadasım bundan dolayı olabilir ani senin dedigin internet explorerden çünki explorer dosyaları alır ve web templates dosyalarının içine atar ve senin explorer bolumunde yaptıgın ayarlamaya göre buradaki dosyayı günceller güzel bir teshis yapmıssın fakat sen templates dosyasını sildigini söyledin buna bakarak senin sisteminin arzalı oldugu gerçek gibi bunu iki yoldan hallederesin birincisi bilgisayarına temiz bir sistem kurarsın format atıp ikincisi web sitende kullandıgın web program dilinin özelliklerini kullanarak templates dosyalarının güncellenmesinde yaptırım yaparak ...

B

bleem_cnteam

Misafir
Eğer iede ise sorunu Araçlar>İnternet Seçeneklereri>Temporary Internet filesdan ayarlara girirsin> oradan her sayfa ziyarte edildiğinde guncelle dersin

N

NETCONGFX

Misafir
MaXiMa ; senin sorununu cozmen ıcın sıtenı guncelledıkten sonra bilgisayarının temp dosyasındakı klasorlerı sılmen gerekıo.
sen sıteyı guncellıyosun ama senınn bılgısayarın eski pach lerden okuyo ve senın eskı resımlerının sana gosterıyo...

K

kaya_usa

Misafir
Bildigim kadariyla meta tag'lere eklenen no cache seklinde bir satir var. Sitenin temporary files'dan cekilmesini onluyor. Google'da bir arat istersen, bulursam buraya yazacagim.

B

birhan

Misafir
Muhtemelen internet explorer kullanıyorsun ve o da sayfayı server den okumak yerine cache den açıyor, uyanık ya windows....
araçlar/tools -> seçenekler/options -> dosyaları sil/Delete files
komutu ile cahce yi sil düzelir. Ayrıca sayfanın başına head tag ları arasına
<Meta http-equiv="Pragma: no-cache">
eklemeni tavsiye ederim ama Internet Exblower pek takmıyor bu tip faydalı html standartlarını....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5