İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Buyuk Bir Bilisim Sirketi Kurmaya Ne Dersiniz? ;)

mctiran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar yeni bir fikrim var bir bilisim sirketi kurmayi dusunuyorum.
sirketi kurmak icin hisseler esit olarak bolunecek
bunun icinse birlesmemiz gerek

nasil birlesicez?

digelimki domain,hosting,tasarim,seo ve.s sirketiniz var 4-5 sirket olduk birleserek bir cati altinda toplanicaz ve bir sirket olarak calisicagiz

bunun icin simdilik sadece sirket yoneticileri ilerideyse buyuk bir ekiple ise baslayacagiz.ekibin cok buyuk olmasini dusunuyorum 400-500 kisilik ve bunu basaricagimiza inaniyorum.

bunun icin yapmamiz gerekenler sadece kendi elindekileri ortaya koymaktir
becerini gostermek veya bir sirketin varsa o sirketle katilmak

benim yapicagim sirketi uluslararasi camiyada tanitmak ve dle,vb,grafik tasarim,wordpress kurulumlarini yapmaktir

bazilari buyuk bir proje oldugu icin buna inanmiya bilirler ama sizde destek verirseniz buyute bilir ve guzel bir kazanc saglaya biliriz.hic bir sirket yaratildigi andan 1 numara olmuyor.bu iste rakip cok buda bizim daha hizli buyumemize yardimca olucak.rekabet varsa isler dahada iyi olucak.mesela diyelim domain sirketlerinde musteriler bir seyi sevmiyor biz onu kaldiracagiz kendi sirketimizde veya seviyor onu ekleyecegiz

gereken hissedarlar:

1.Domain sirketi
2.Hosting sirketi
3.grafik tasarim sirketi
4.seo sirketi
5.web tasarim sirketi

Gereken Ekip:

1.satis ortaklari(her satistan %20 %30 %40 kar elde edicekler)
2.site gorevlileri

1.yonetici 2
2.seo 2
3.coder 2
4.tasarimci 2
5.yazar 4
her site gorevlisi %0.50 hisseye sahip olucak

arkadaslar calismak ve iyi bir para kazanmak icin bir olmaliyiz destek verenlerin sitede reklami yer alicak

katilmak isteyenler pm atsin lutfen

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bırak 400/500 kişilik operasyonu 40/50 kişilik bir firmanın operasyonunu bile yürütmek bilgi,deneyim gerektirir, hepsinin başında sağlam bir finansman. Yaşın daha çok genç bu tür düşüncelerin olması normal.

Fakat daha gerçekçi ve kabul edilebilir fikirler geliştirmelisin. Öncelikle fikrini güvendiğin IT sektöründe deneyimli kişilere sormaya çalış. (2/3 sene developer olarak çalışmış kişi deneyimli değildir)

Başarılar dilerim.

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bildiğin bir alana yönel ve o alanda profosyonelleşmeye çaliş ozaman şirket kurulumu için uğraşirsin.

muratsal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
adam toplayarak yazılım şirketimi kurulur iyi bir fikrin olur para kazanırsın sonra büyürsün .

Bekchur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu işler için forumdan mı adam bulmayı planlıyorsun ? başarılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5