İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Büyük Bir Webmaster Birliği

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar ; Kafamda Güzel Bir Proje Var.

Şu Günlerde Heryerde Gördüğümüz ''İllegal'' Site Açış insanlar , mp3 yayını vs...

Heryerde Webmaster'ler kötüleniyor.

+ Google'ın Gözünde de 5 kuruşluk Değerimiz Yok..
+ Webmasterlik iş olarak Değil , Hobi Olarak Gösterilmeye Çalışılıyor.
-----

Bunları Düşündüm ve Güzel Bir Webmaster Biriği Kurmaya Karar Verdim.
Bir nevi Toplanıp Hakkımızı Arayacağız..

KESİNLİKLE maddi Amaç Gütmeden Bir Site Yapacağım ve Bu Siteye Haklarımızı ( Bizim de Normal insan Olduğumuzu , Web Tasarım ve WebMaster'liğin Bir Meslek , Ekmek Kapısı Olduğunu.. , Zaten Birçok Köstek var iken Artık Halk'ın da Bize Kötü Baktığını , Nasıl Para Kazandığımızı ( adsense vs. ) Yazacağım.. Ve Bu Site Adresini Yazarlara , Televizyon programcılarına Vs. Mail Olarak Atacağım ( ne Yapıp Yapıp medyaya Düşüreceğim...

Sizden Destek Bekliyorum. Ve Güzel Makale Tarzında Yazılarınızı Paylaşmanızı istiyorum.

İmla Kurallarına Uygun, Halimizi Anlatan Güzel Yazılarınızı Yayınlayacağım..

Tekrar Söylüyorum | Ne Bir Adsense Reklamı , Ne Bir PopUp Ne de Bir Reklam Olmayacak Sitede.. Aklımda Güzel de Bir İsim Var...

Görüşlerinizi Alabilir miyim ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Güzel.. Ancak Ben Daha Amaçsız Ve Birkaç sayfalık...

Yazarlara Vs. Verebileceğim Bir site Düşünüyorum..

Diğer Türlü iyinet'i Medyaya Yansıtırsak Kimse Yayınlamaz, çünkü Maddi Amaç Var Sitede...

Anlatabildim Sanırım

Bence önce kendin bir başla daha sonra katılanlar olur belki, senin için makale yazacak kapasitede olanlar kendi blog sitelerinde yazıyorlar veya yazarlar. Ayrıca buradaki reklam gelirleri server harcamasından geriye çok da bir para bırakacak durumda değil.

Sakın senin düşünceni baltaladığımıda düşünme, "Görüşlerimi yazıyorum"

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bence önce kendin bir başla daha sonra katılanlar olur belki, senin için makale yazacak kapasitede olanlar kendi blog sitelerinde yazıyorlar veya yazarlar. Ayrıca buradaki reklam gelirleri server harcamasından geriye çok da bir para bırakacak durumda değil.

Sakın senin düşünceni baltaladığımıda düşünme
emin misin?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

"Görüşlerinizi Alabilir miyim ?" denmiş

Bende düşüncemi belirttim, böyle düşünmesem yazmam, ama düşündüğüm benim için geçerlidir. Başkası için hatalı olabilir veya düşüncem de hatalı eksik olabilir. Daha öncede bu tür konularda iyinet 'in desteklenmesi yönünde fikir bildirdim.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Sakın senin düşünceni baltaladığımıda düşünme

Arkadaşım Amacı Anlamadın sanırım. Birkaç Sayfalık , Güzel Bir Domaine , Yukarıda Saydıklarımızı Yazarak ; Tanıdığım ve Kesinlikle Köşelerinde , Programlarında Yer Verecek Olan Medyatik insanlara , Gazete Editorlerine , İleteceğim...

Makale konusunda da ; İsteyen Yazar istemeyen Yazmaz Tabiki ,

Tek Amacım Bir Meslek Olduğunu , ve Her Webmasterin ÇCK PRNSu Sitesi olmadığını , ve Bizim de Haklarımız Olduğunu ... Bir Şekilde Yansıtmaya Çalışacağım ...

Adsenseyi ( Para Kazanma Yöntemi Olduğunu ) ...
Giderlerimizi ( Host Vb. ) ...

Bir Nevi Webmasterliği Anlatacağım...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yazılı ve Görsel Medya da Şuan Bağlantılarım Olmasına Rağmen ...
Böyle Güzel Bir Proje için Kendi Aramızda çelişmemiz Üzdü Şahsen beni..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım Amacı Anlamadın sanırım.

Ben düşüncemi belirttim, size kolay gelsin projeniz de, kimse ile çelişmiyorsunuz böyle düşünmeyin.

Bu konuda başka bir mesaj yazmak istemiyorum, polemik yapmaya çalışan mesaj yazmayın. Muhasebeci olup olmamak değil konu benim görüşüm bu yönde ve kınanacak birşey de değil, "arkadaşım sana katılmıyoruz, yanlış düşünüyorsun" diyebilirsiniz tabiki.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel olabilir ben uygun buldum gelecekte bir dernek haline getirilirse işte o zaman harika olur.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
"Görüşlerinizi Alabilir miyim ?" denmiş

Bende düşüncemi belirttim, böyle düşünmesem yazmam, ama düşündüğüm benim için geçerlidir. Başkası için hatalı olabilir veya düşüncem de hatalı eksik olabilir. Daha öncede bu tür konularda iyinet 'in desteklenmesi yönünde fikir bildirdim.
eh o zaman emin olmayınca muhasebeci gibi konuşmamak gerekiyor:)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Önce Bunu Aydınlatalım ozaman , Ben Şimdi Köşe Yazarına Bu Sitenin Adını Versem Sizce Yayınlar Mı .. .

Sonuçta Reklam Var Sitede..
Ayrıca Burası Bizim paylaşım Alanımız..
Ben Sonuçta Paylaşım Değil Görüş Sitesi Yapacağım. Tek Amacım Dedeme , ya da ileride çocuklarımın mesleğimi tanıması ve gerek esnaf ,gerekse Türk halkının bizi ve interneti sadece Prncu olarak Tanımamasıdır...
Son Çıkan haberler nedeniyle çocuklarının internete girmesini yasaklayan anne baba biliyorum ben.. en Azından Elimde Bu Tür Bir Fırsat varken ve ortalık kızışmışken Sesimizi Duyuralım istiyorum.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bir fikir ama bence eksik. Bu olayın bir sivil toplum örgütü gibi olması lazım. yani şartları taşıyan (illegal sitelere sahip olmayan) webmasterlar üye olarak yöneticilerini seçmeli onlar da webmasterlar hakkında konuşmalı ve temaslara geçmeli. Sonuçta bu da bir sektör ve ekmeğini bu işte kazananlar var. Dediğiniz gibi bir siteyle sadece webmasterların reklamı yapılır ve fazla önemseneceğini sanmıyorum. Mesela !!1000 üyeli bir webmaster topluluğu bu işe soyunursa istek ve önerileri daha çok dikkat çekebilir.
Bu işi iyinetin yapabileceğini düşünüyorum. Zaten veri tabanına sahipler (üyeler) sadece yeni bir domaimle (veya sub domain) yönetimini seçebilien, alınacak kararların webmsterlar tarafından oylanmasını sağlayan, demokratik bir ortam oluşturacak bir script lazım. Tabi demokratik ortama saygı duyacak bir kurucuya da :)
Yapılanma bu şekilde olmazsa sadece hiti kabarık bir site oluşturulur.

Edit: Ayrıca böyle bir yapılanmada reklam da alınabilir çünkü bu bir kuruluş olacağı için bütçeside olmalıdır. Gider-gelir dengesi.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İçeriği tam olarak ne olacak ? Yani medyadan 1 2 kişinin yazmasıyla olmaz . Medyanın o siteyi muhattap alması kazım , bir nevi otorite olarak kabullenmesi yani . Bunun içinde medyaya ve köşe yazarlarına yönelik devamlı takip eleştiri ve bunun gibi işler yapılması lazımki bizi kabullensinler . Yoksa kimse derdimizi dinlemez . Güzel birşey olursa neden destek vermesinler .

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Haber olsun diye Haber yapan insanlar Aslında biz yanılmışız Web Siteleri hep böle degilmiş Web Masterlarda böle degillermiş demezler. Bu haberler onlar icin cok guzel bir kaynak oldu ustune gider dururlar. Sacmalayıp dururlar Bilmeyen insanları kandırmaya devam ederler. Bu bahsettiginiz siteyi muhattap olarak kabul edip yayında yer vermeleri daha onceki yaptıkları bir cok yayının aslında ne kadar sacma oldugunu kendi kendilerine kabunllenmeleri anlamına gelir onlarda bunu yapmazlar. Yapan cıkmaz mı tabiki cıkar ama bizim istedigimiz etkiyi yaratırmı bence yaratmaz!

theflood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Parlak Bir Fikir

data Sana katılıyorum harika Bir şey Olur neden Olmasınki hayata geçirirsen destekçiniz iyi çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5