İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

büyük proje

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşık 200-300 site açmayı düşünüyorum aslında her site için domain alacaktım ama bir anda aklıma subdomain olayı geldi sizin bu konuda öneriniz varmı acaba.Her sayfa için domain mi alayım yoksa tek bir domain ile subdomain açma yöntemi mi yapayım.Elimde google tarafından indexlenmiş alexa rank'ları güzel bir yerde olan jenerik sayılabilecek 1-2 domain var.Olaya hit bakımından da yorum yaparsanız sevinirim.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
subdomain de açsan indexlemek için normal domain almış gibi uğraşacaksın. normal omaine de çok para yatırırsın. subdomain aç ...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
300 domain yıllık en az 2000$ masraf demek onun yerine iyi bi domainle ( ki domain önemli değil iyi bi site yaptıysan her ad markalaşıyor) başlayıp o harcıyabileceğin parayı reklama yatırsan çok daha mantıklı

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Subdomaine uygun bir domainse tek domain uygun olabilir..

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para önemli değil de benim aklıma takılan aslında subdomain'lere de aynı hit geliyormu.çünkü şuan google da aradığım zaman çok nadir subdomain ilk sayfada çıkıyor.benim amacım açtığım o sitelerle ilk sayfada en üstlerde çıkmak yoksa bir anlamı kalmıyor zaten.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
para önemli değil de benim aklıma takılan aslında subdomain'lere de aynı hit geliyormu.çünkü şuan google da aradığım zaman çok nadir subdomain ilk sayfada çıkıyor.benim amacım açtığım o sitelerle ilk sayfada en üstlerde çıkmak yoksa bir anlamı kalmıyor zaten.

Onun nedeni site açmaya göre subdomain açma sayısı oldukça az. Başka bir nedeni yok. Aynı durumda şartlar eşit.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklısınız zaten o kadar domainlere vereceğim parayı giderim ücretli link alırım o kelimede ilk sayfalarda çıkarım her yıl uzatma ücretide boşuna ödememiş olurum.teşekkürler yorumlar için.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her jenerik domaine her subdomaini açamazsın. asp.saglik.com olmaz yani. Bence anlamsın ama hos bir domaine subdomain calısmak daha mantıklı. Yani sonuç olarak 2000$ domainlere verecegine lifetime listing Pr 7 pr 8 backlink al hayatını yaşa :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
kategorize edip subfolder açmak daha mantıklı sanırım.

zanzanın dediği gibi asp.saglik yerine saglik.com/migren eglence.com/oyun gibi subfolderlar çok daha başarılı olcağını sanıyorum.

subdomainler de elbette ki üstlerde çıkabiliyor. yaşı biraz eski domainin varsa o domain üzerinde subdomain dene istersen.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet subdomain ile de uğraşılmaz zaten dediğiniz gibi siteadı.com/saglik şeklinde yapacağız.Domain eski 2005 kayıtlı alexa rank 500.000 altı.Bakalım en azından denemiş olucaz :)

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya o subdomain kapatılırsa ne yapacaksın ?

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Önemli aramalarda beni blogspot.com,wordpress.com'un subdomainleri geçiyor Google Yüksek PR'lı ve Alexada yüksek sitelere torpil yapıyor.

Her jenerik domaine her subdomaini açamazsın. asp.saglik.com olmaz yani. Bence anlamsın ama hos bir domaine subdomain calısmak daha mantıklı. Yani sonuç olarak 2000$ domainlere verecegine lifetime listing Pr 7 pr 8 backlink al hayatını yaşa :)

Dediği gibi pr7-pr8 yaparsan ve subdomain yaparsan(kolay subdomain açmak için sciprt bulursun) blogspot ve wordpress.com da olduğu gibi öne geçebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5