İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Büyük sorun

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu problem cidden çok acil yardım edeceklere şimdiden çok teşekkürler...

siteyi update etmedim herşey normaldi.. sonra bir uyandım aynı scripti kullandığım 2 site (birini kimse bilmiyor test amaçlı açmıştım ziyaretçi sayısı:0) göçmüş aşağıdaki hataları veriyorlar

Warning: main(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/adere/public_html/goster.php on line 1

Warning: main(http://www.benimsitem.com/): failed to open stream: Permission denied in /home/adere/public_html/goster.php on line 1

Warning: main(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/adere/public_html/goster.php on line 1

Warning: main(http://www.benimsitem/cat.php?catid=102&ad=yeni INDEX): failed to open stream: Permission denied in /home/adere/public_html/goster.php on line 1

Warning: main(): Failed opening 'http://www.benimsitem/cat.php?catid=102&ad=yeni%20INDEX' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/adere/public_html/goster.php on line 1

hiç bir include açmıyor hata veriyor sizce neden olabilir
çok teşekkürler

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
durup dururken olmuşsa hosting firmanla alakalı birşey olabilir. 0 ziyaretçili sitende olması ihtimali kuvvetlendiriyo tabi.

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
goster.php 1 . satırda include var bedavaonline
benim vps var ve otomatik update oluyor.. en son 2 gün önce update olmuş ve sorun yoktu bugun sabah göçtü:(

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 nolu satırda ki adres hatalı olabilir, bozulmuş olabilir, o adrese bağlanamıyor olabilir.
olabilir de olabilir :)
senin derdin 1. satırda.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CHMod'ları kontrol etmelisin.

Ayrıca suexec açık ise, sen bu dosyayı root olarak oluşturduysan, sorun olabilir.

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chmodları kontrol ettim sorun gözükmüyor..
root olarak oluşturmamıştım...
sitenin bir yedeği başka bir serverda vardı o resellerimden http://ip/~username şeklinde baktım orda çalışıyordu

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline: dostum tüm sayfalarda include olan yerlerde bu sorun var.. ornek: alt.php ust.php lerde açmıyor rezil olduk resme n

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar nedenini anlamadım ama graceful reboot atınca sorun düzeldi şimdide gd yi tanımıyor :p vps alacaklar okusun ...

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel sanırım sistemin
konsoldan /scripts/installgd yaz istersen ;)

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darxis saol denedim ama
"GD installed ok"
dedi...
halen aşağıdaki hatayı alıyorum
Fatal error: Call to undefined function: imagecreatefromjpeg() in /home/user1/public_html/modify.php on line 14

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
/scripts/updatenow
/scripts/easyapache
cıkan manuden "5" nolu secenegi secip apache compile ediver. bir de oyle bakalım ne olcak

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darxis dediklerini yaptım ve sorun çözüldü! cidden çok çok teşekkür ederim bu işi biliyorsun..
delirmek üzereydim :)

B

BEBEX

Misafir
benim cpanel türkçe ve script olayını bulamadım darXis yardımcı olurmusun aynı sorun bende de var..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5