İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Büyük veritabanlari icin süper bir yedekleme ve geri yükleme yöntemi.

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MYSQLDUMPER ile tanisana kadar bu benim icin bir iskenceydi veri tabanim 100 MB yi gectikten sonra phpmyadminden yedek alamiyordum 1,5 yil kadar önce bu mükemmel script ile tanistim. Bigdump her nekadar geri yüklemede basarili isede yedeklemede ise yaramiyor bu konuda mysqldumper all in one diyebilirim. Henüz kullanmayan varsa kesinlikle tavsiye ederim su an backupum 1 GB yi asti ama 10 dakikada yedekliyorum. Scriptin diger bir özelligi ise bilyiorsunuz DB bübük olunca özelliklede TÜRKIYE gibi internet baglantisi yavas ülkelerde upload büyük bir sorun script sayesinde backuplarinizi PC ye indirmeden direk belirlediginiz bir servere yolluyabiliyorsunuz. Server degisiminde yolladiginiz serverede scripti kurarak yine ayni sekilde yedegi basitce geri yükleyebiliyorsunuz. Script hakkinda kurulum vesayre bilmek istedikleriniz olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Ingilizce dil secenegi mevcuttur.

Güncel versiyonu MySQLDumper 1.21b V6
http://www.mysqldumper.de/board/downloads.php?view=detail&id=17

Görünümü:

ss_1_1.gif

websitesi: http://www.mysqldumper.de

Kendi serveri olan farkli yöntemler ile bunlarin üstesinden gelebilir ancak kiralik alanlarda bulunan icin gercekten mükemmel bir uygulama. Gerci benimde kendi serverim var ama mysqldumpere phpmyadminin root girislerini verdim ve böylece script üzerinden tüm veritabanlarina ulasarak müsterilerin yedekleme sorunlarinada cözüm aninda elimin altinda.

Scriptin bulundugu dizine PHPAccess korumasi koymayi sakin ihmal etmeyin!

http://www.krizleebear.de/phpaccess/dynamisch/index.php?pageID=5

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim. Sorunuma ilaç gibi gelecek eğer başarabilirsim.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
msd_cron içindeki perl dosyalarına 755 verilmeli.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şuanda yedek yavaş yacaş sunucuya geliyo valla süper :D bide bunun özelliği time out olmaması. Sayfa kendini yenliliyo belirli aralıklarla bu sayede time out olmaması sağlanıyor sanırsam.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bunda ftp deki yedeği database ye nasıl okutacağız ?

salihk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok sağol kardeş. bigdump ile ugraşmaktan yurtulduk :D

KoLLoX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
programı nasıl kuruyoruz felan bir yardım ederseniz sevinirm

c2wueR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows hostingden linux hosta geçmemin bir sebebide budur..

Mysqldumperin ne kadar iyi bir backup programı olduğunu görmüştüm..

1 hafta uğraştım , linux hosta geçmek için , ki kayıplar da verdim..

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yaklasik 2 yildir kullaniyorum bu programi gerek yedek alma ve yukleme yada site tasimada isini eksiksiz yapan program.Ne tr karekter hatasi nede sorun yaratir.yeterki siz isi ona birakin.Yedek boyutu ne olursa olsun affetmez tertemiz yukler..

Eger kullandiginiz mysgldumperde turkce dil secenegi yoksa ben yardimci olurum bende turkce dil destegi olan surumu var.

saygilarimla

Hazar17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4,5 Gb Yedegi Bununla Aldım. Gerçekten Çok Başarılı Bir Proğram Ssh'da Bile Hatalı Alırken Bunda Sorunsuz Aldım..:)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
#!/bin/sh

date = `date +%Y%m%d`

mysqladmin --user=root --password=my_pwd stop-slave

mysqldump --user=root --password=my_pwd --lock-all-tables \
--all-databases > /backups/mysql/backup-${date}.sql

mysqladmin --user=root --password=my_pwd start-slave

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
başlığı görünce bu script'in olduğunu tahmin etmiştim : ) bende uzun süredir kullanıyorum ve memnunum.

H.A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bunda ftp deki yedeği database ye nasıl okutacağız ?

Elindeki yedegi göstermek için work klasoru içerisine atmanız gerekiyor...

Fakat farklı yollarla alınan yedeklerin çoğunda karakter sorunu yaşayabilirsiniz...

osmaniyeweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yaklasik 2 yildir kullaniyorum bu programi gerek yedek alma ve yukleme yada site tasimada isini eksiksiz yapan program.Ne tr karekter hatasi nede sorun yaratir.yeterki siz isi ona birakin.Yedek boyutu ne olursa olsun affetmez tertemiz yukler..

Eger kullandiginiz mysgldumperde turkce dil secenegi yoksa ben yardimci olurum bende turkce dil destegi olan surumu var.

saygilarimla

Slm.arkadaşım eklermisin türkçe dil desteği olan sürümü

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Keni mesajlarimizi nicin editliyemiyoruz anlam veremedim dogrusu...

Aktuel sürümde türkce destegide mevcut arkadaslar.

Son sürüm MySQLDumper 1.22 Karakter seti belirleme özelligide mevcut. Siz bir secim yapmasinizda zaten kendisi kullandiginiz karaktere göre yedekleme yapiyor.

Tüm Sürümler

SHH girisi olan arkadaslara bile tavsiye ederim.

Alternatif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bende yaklasik 2 yildir kullaniyorum. muhtesem ötesi script.. halen kullanmayanlar varsa siddetle tafsiye ederim..

e cok sevdigim özelligi ise,sunucuya kurup sql'i sunucu hizliyla indirip yükleme.. 5 GB'lik sql'i cok hizli indirip baska servera alabiliyor.. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5