İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BW 'im neden bu kadar yüksek?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlarım,

Benim sitem Forum ağırlıklı bir site. Ayrıca ekart, şiir, Hikayeler gibi alanlarım var. Şu andaki tekil hitim 2500 - 2700 civarı fakat BW 'im aldı başını gitti. Sitemde animasyonlar ve komik videolar da vardı fakat günlük BW 2.5 GB olunca hemen kaldırdım. Ama kaldırsam da şu anda BW yine 1.8 - 2 GB arası. Yani yine çözememişim demek ki, hala çok yüksek. Foruma çok yazılıyor da ondan mı acaba, ama sonuçta bir phpBB formu her ne kadar olsa bir Text sayfası. Acaba bu BW 'nin bu kadar yüksek olmasının sebebi ne olabilir? :confused:

Lütfen yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sekilde disardan baska bir site kaynaklarini kullaniyor olabilir, download yada baska dosyalarini

B

besiktaslim

Misafir
hakkaten merak ettim bende web siteni şimdi 2 GB günlük iyi dayanıyor bari :)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
bir sekilde disardan baska bir site kaynaklarini kullaniyor olabilir, download yada baska dosyalarini
Video ve animasyonlarımı kullanıyorlardı evet. Ben bunu bir türlü Hotlink Protection ile de önlemeyedim. Önlüyor fakat kendi sitemden tıklananları da blokluyor. Bir türlü kendi siteme izin veremedim. O yüzden kullanamadıydım koruma. Neyse konuyu dağıtmayım, zaten Hotlink ile de bir başlığım var ilgili bölümde. (html, Java vs... )

Konumuza dönersek ; Şimdi ben animasyonları ve videoları kaldırdığıma göre kaynaklarımı kullanacakları bir yer de kalmadı. Şiirler, Ekartlar deseniz zaten hepsi de tamamen sayfaya özel, kullanmaları çok zor. E şimdi bir tek BW bu kadar BW yiyen, Forum + Ekart + Şiir + hikaye bölümlerim mi?

Bir forum için, ne kadar çok sayfa gösterimi olursa olsun, 2 GB 'a dayanırmı? :eek:

not: Bu arada site ismi falan vermek pek adetim değildir, bende kalsın. Soran arkadaşlara.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda forum konusunun altını cızmek ıstıyorum.
forum en cok bw yıyenlerden bırıdır.
sadece text sayfayı olarak dusunme.
logolar,avatarlar,resımler reklamlar derken sadece 1 kısı bıle 1 gunde 20 mb a yakın bw yiyebilir.
gerisini sen dusun artık.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
burda forum konusunun altını cızmek ıstıyorum.
forum en cok bw yıyenlerden bırıdır.
sadece text sayfayı olarak dusunme.
logolar,avatarlar,resımler reklamlar derken sadece 1 kısı bıle 1 gunde 20 mb a yakın bw yiyebilir.
gerisini sen dusun artık.
Ama ben benimkinden çok daha yoğun Forumlar biliyorum BW 'si 1 GB bile değil. Halbuki onlar için de aynı şeyler geçerli, smililer, avatarlar falan derken. Yani ben onlara bakarak kıyaslıyorum kendimi. Benim forum onlar kadar olsa demek patlayacak. Bu fark nerden onu anlayamadım ben.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani diger forumlarla kıyaslama.
cunku baskalarının sana soyledıgı verıler tam saglıklı olmayabılır.

ama dedıklerım dogru, zamanında ingilizce webmaster forum sitem vardi, gunde 5 gb bandwith yiyordu ve hic birsey kazandırmıyordu :(
cepteki para bitince kapatmak zorunda kalmıstım.
oyuzden forum konusunda tecbrubelıyımdır :)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
yani diger forumlarla kıyaslama.
cunku baskalarının sana soyledıgı verıler tam saglıklı olmayabılır.

ama dedıklerım dogru, zamanında ingilizce webmaster forum sitem vardi, gunde 5 gb bandwith yiyordu ve hic birsey kazandırmıyordu :(
cepteki para bitince kapatmak zorunda kalmıstım.
oyuzden forum konusunda tecbrubelıyımdır :)
Bayağı yiyormuştu demek 5 GB bayağı yüksek. Ne kadar online oluyordu genelde herhalde 5 Gb yediğine göre her an 200 kişi falan dolaşıyor ve yazması gerekiyordur. O şekilde miydi rakamlar? Bende örneğin online sayısı genelde 30 civarı ama, günlük atılan post çok fazla, sanırım ondan.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300-400 arasıydı.
zaten dedicate vardır.
ama bı sure sonra aylık 150 dolar verememeye basladım cunku kazandıgım para aylık 20 dolar cıvarıydı.

zaten adsense dısında, hıc bır reklam networku(cpa) forumları kabul etmemesının sebebıde budur.
cok fazla sayfa gosterımı olur ama kımse reklamlara tıklamaz :)

evet dedıgın gıbı cok fazla post atılması da bw yer.
ama tabi bunlar bir suru kritere gore degısır.
sayfalarının kac kb olduguna bak kullanıcı ve post sayısını bak sonrasıda hesaplarsın zaten.
eger baktın kı hesaplarınla uyusmuyor, ozaman baska bır problem olabılır :)
zannetmıyorum :)

G

Gencturk.Net

Misafir
Site adresini vermek istememenden dolayı inceleyemiyoruz durumu ama sen yinede hosting sitesinin verdiği istatistikleri iyi incele derim veya hosting istatistik verileri sağlamıyorlarsa 'Raw Logs'u incele, hot linking hiç düşünemeyeceğiniz sayfalara veya scriptlere yapılıyor. Yani sadece resim dosyası animasyon ve video ile sınırlı değil.

Hatta kıllık olsun diye kendi sitesinde görünmez iframe ile senin sitendeki bir php scripti çalıştıranlar bile var...

Mesela benim siteden script veya içerik hotlinkleyenlere ben bunu yapıyorum: http://ayaktopu.yoll.net/hava3.html :)
Tabi keşfedebilirsem :(

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim Can, dediğin gibi sanırım yine forum bunun kaynağı. Ben atılan şu andaki günlük kaç post atılıyor onu bir tespit edeyim, forumdaki ortalama sayfa KB 'ı ile bir çarpayım bakalım. Sanırım en güzel ölçüm bu olacak. Saol.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gencturk.Net' Alıntı:
Hatta kıllık olsun diye kendi sitesinde görünmez iframe ile senin sitendeki bir php scripti çalıştıranlar bile var...

Mesela benim siteden script veya içerik hotlinkleyenlere ben bunu yapıyorum: http://ayaktopu.yoll.net/hava3.html :)
Tabi keşfedebilirsem :(

Gençturk.Net admini teşekkür ederim. En çok BW yiyenleri ben önleyim de, script vs.. gibi şeyler sanırım pek zorlamayacaktır beni. Sen acaba Hotlink Protection olarak ne kullanıyorsun. Şu başlıkta bana yardımcı olur musun ? http://forum.iyinet.com/showthread.php?p=24673#post24673

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5