İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bw sorusu?

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar günde 300 tekil ziyaretçili bir site için nekadar Bw gerekir site sayfaları ağır..

T

TurkTR

Misafir
O Bw olayı bence birazda sitenin içeriğine göre değişir diye düşünüyorum. Bahsettiğin sitenin içeriğini de yazarsan belki ortalama bi tahminde bulanabiliriz..

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TurkTR' Alıntı:
O Bw olayı bence birazda sitenin içeriğine göre değişir diye düşünüyorum. Bahsettiğin sitenin içeriğini de yazarsan belki ortalama bi tahminde bulanabiliriz..

şunun için== cscodes.net.tr.tc

T

TurkTR

Misafir
Download var valla ortalama olarak tahminde bulunuyorum doğruluk payı ne kadar yüksek olur bilemem. Ortalama 200-250 MB civarı olabilir diye düşünüyorum.

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TurkTR' Alıntı:
Download var valla ortalama olarak tahminde bulunuyorum doğruluk payı ne kadar yüksek olur bilemem. Ortalama 200-250 MB civarı olabilir diye düşünüyorum.

download ları dışarıda tutarsak kaç olur ??

T

TurkTR

Misafir
Benden çok zor tahminler istiyorsun, birde benim tahminlerimle iş yapma ortada kalırsın :) ortalama olarak söyledim. Valla şöyle söyliyim benim bi sitem tekil 500+ download yok sadece gezilen sayfa ve resimler var 150-200 MB arası Bw yiyor günlük ona göre bi hesaplama yapabilirsin .

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TurkTR' Alıntı:
Benden çok zor tahminler istiyorsun, birde benim tahminlerimle iş yapma ortada kalırsın :) ortalama olarak söyledim. Valla şöyle söyliyim benim bi sitem tekil 500+ download yok sadece gezilen sayfa ve resimler var 150-200 MB arası Bw yiyor günlük ona göre bi hesaplama yapabilirsin .

ok3 tşk. sanırım 5 gb yeterli aylık.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
download lar hariç sayfanın imajlar dahil dosya boyutunu 9000 le çarp

100 KB olsa 900 MB. Image ları her sayfa için ayrı ayrı yüklemiyor temp e attıktan sonra. Yani bundan da az bw harcarsın.

Download larıda ortalama olarak hesapla. toplam download yapılan miktarı dosya sayısına bölerek basit ortalama işlemini kullan :)

Sonrada bu dosyaları senin tahmin ettiğin dosya download eden ziyaretçi yüzdenle çarp. (%10 için 900 x dosyaların KB) indirilen dosyalar için istatistik tutarsan bikaç günde alırsın sende ortalamayı zaten.

Kolay gele

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence 5 gb yetmez 300 tekil için..hatta zamanla sayfanın hitlerinin artma olasılığınıda göz önünde bulundur..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5