İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

c# açık Kaynak Proje

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
c# açık Kaynak Proje ve amaçları hakkında;

Visual Studio Ortamında c# dili ile açık kaynak Kod Yazıp Türk İnternetine yararlı Programlar geliştirip Microsoft ortamında Açık kaynak Kod yayılımını ve gelişimini Sağlamak - Geliştirmek.

Programları yayımlıcaz ve forum genelindeki kod yazan arkadaşlarımıza suncaz herkez elinden geldigince Bir dizi yenilikler katıp geliştirecek ve Büyük bir açık kaynak projesi olacak.

İlk zamanlar fazla kod yazan arkadaşların Katılmasını beklemiyorum ( İnşallah yanılırım ) ama Vakit geçtikce yazdıgımız çok yararlı programlara herkezin katkıda bulunup Türk internetini c# açık kaynak projesiyle Geliştirecegimize inanıyorum.

Projeye katılmak isteyen AZ - ÇOK bilgisi olan developer kod cularımıza kaynaklar sunulacak egitimler verilecek Proje profosyenelligi hat safaya çıkacak.

Açık kaynak projemizin içerigindeki Programlar Kolaydan zora doğru gidecek. Projeler Türk İnternetinin İhtiyaçları dogrultusunda olacak.

Açık kaynak c# kaynak projemiz windows application - nadirde olsa console application lar ile başlayıp asp.net ile devam edicek. Gerekli Kaynaklar Türk İnternetine sunuldukdan sonra Kendi İşletim Sisteminizi Yazacagız.

İlk Açık kaynak c# projemizi 13.11.2007 tarihinde yazdım . 14.11.2007 tarihinde yayımlanacaktır.

Kazamız Mübarek olsun...

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk Projemiz Biri Bizi Gözetliyor;

- Açık Kaynak Projemizin İsmindende anlaşıldıgı üzere Pc Mizi Gözetlemek İçin Geliştirdigimiz Bir Proje.

- Bizden Habersiz Bir şey çalışıyormu Yüklüyormu Gibi bir çok soruya Yanıt verebilcek Proje..

- fileSystemWatcher Kontrolünün Temellerinde GELİŞTİRİLMİŞTİR. şuanki hali İtibariyle silinen dosyaları ismi degiştirilen dosyaları Yeni açılan dosyaları log lar.

- + özellik olarak masaüstüne mp3 uzantılı dosya yaratılmasını engellettim.

Program geliştirildikce özelliklerinden bahsederiz arkadaşlar :)

Program üzerinde neler yapılabilinir?

Kullanıcının engellemek istedigi uzantıların yasaklamasını saglamak.

Sadece masaüstünde degil kullanıcının kendi seçtigi Bölümün loglarını alma ( c:// d:// vb)

saat başı belirli bir e-posta adresine kayıtlarını göndermek.

şu anlık bunları yapalım sonra geliştirmeye devam ederiz.

İlk olarak bu projenin seçilme nedeni çok zevkli olması herkezin ilgi göstermesini saglamakdan dolayıdır. Zaman İçerisinde anketlerle farklı c# açık kaynak uygulamalar geliştirecegiz.

Programın ekran görüntüleri için

http://www.6ux.net/biribizigozetliyoracikkaynak.jpg

Programın Açık kaynak kodunu İndirmek İçin

http://www.6ux.net/biribizigozetliyor.rar

NORMAL KULLANICILARIN PROGRAMI Görebilmeleri için Framework indirmeleri gerekmektedir. Framework ü kurdukdan sonra projemize bin e debug a en sonda alta çıkan exeyi çalıştırarak kullana bilirler. Projeyi Gelişim aşamasına soktukdan sonra exe haline getirilecektir.

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açık kaynak Proje ekibimize Bilgeadam kadıköy şubesi t sınıfındaki Tüm ögrenciler dahildir. Tüm yazılımcı arkadaşlarımızı açık kaynak projelerimize davet ediyoruz.

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
irc gibi bir sohbet uygulaması yıllardır aldı başını gitti. Sonra msn ye ünvanını kaptırdı ... Peki Biz Kendi chat uygulamamızı açık kaynak projemize dahil etsek nasıl olur. İlk önce socket ile denemeler yapsak kendi pc mizi server olarak kullanıp 2 client ile başlayıp denemelerden sonra çoklu kullanıcıya çevirsek Türk İnterneti için iyi olmazmı ? Görüşve Önerilerinizi Bekliyorum. Biri Bizi Gözetliyor ve socketchat projeleri birlikte yürütülecektir...

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şimdi ben tam anlayamadım siz projeyi nasıl yapıyorsunuz? bir yerde toplanarakmı?
birde şu kısmı anlamadım
Projeye katılmak isteyen AZ - ÇOK bilgisi olan developer kod cularımıza kaynaklar sunulacak egitimler verilecek Proje profosyenelligi hat safaya çıkacak.

Eğer cevaplarsanız sevinirim bende bilgeadam'dan eğitim almıştım boş zamanımda projeye katkıda bulunabilirim, gold sertifikayla bitirmiştim bu arada :p

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendimiz yazıyoruz. Projeleri açık kaynak şekilde yayıp Geliştiriyoruz. En son geliştiren Kişinin Projesini yüklüyoruz. Toplama yapacagımızı sanmıyorum ama Açık kaynak c# projemize kod yardımı yapan arkadaşlarımızında projelerini yayımlayıp gelişmeye sunarız... Amaç Kolay uygulamalardan zora gitmek.

Anlamadıgınız Bölümde ise Egitimden kastım PDF HTML gibi kaynak yardımı yapılacak projede kod yazan arkadaşlarımıza. Kendimiz Egitim videoları hazırlayıp sunucaz. Çok Çok ileri Gittiginde Projeler farklı Boyutlarada gidebilir :)

Bilgeadamlı olmanıza sevindim Boş zamanlarınızda açık kaynak c# projelerine katkıda bulunmanız bizi sevindirir.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tamam peki nerede paylaşacaksınız projeleri ve biz geliştirirsek size nasıl ulaştıracağız yoksa buradamı paylaşalım, boş bir anımda geliştireceğim programınızı ;)

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Programları, kodları , veritabanlarımızı forum iyinet bünyesinde açık kaynak olarak paylaşcaz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
C# (C Sharp) da SQLite ile geliştirilmiş örnekler arıyorum, elinizde bu tür örnekler mevcut mu.

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece microsoft ürünleri kullanıyoruz visual studio agırlıklı veri tabanı olarakda sadece mssql. Ama sizin için araştırırım.

sekizbit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece microsoft ürünleri kullanıyoruz visual studio agırlıklı veri tabanı olarakda sadece mssql. Ama sizin için araştırırım.

Gercekten guzel bir girisim tebrik ederim. Bos zamanim oldugunda elimden gelen destegi verecegim, Turkiyedeki insanlarin programlama ile kendilerini gelistirmeleri gercekten cok guzel.

Ancak acikcasi dikkatimi ceken bir konu var, Acik Kaynak ve C#` i daha once pek bir arada gormedim. Hemde sadecem Microsoft urunleri kullanirken. Biraz garip geldi bana :)

Yolunuzun acik olmasi dilegiyle...

enerji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biribizigözetliyor projesinde işlem sadece programlanan makineye göre yapılmış. Genel registry terimleri kullanılmalı.

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi düşüncelerinizden ötürü teşekkür ederim. Amac c# ı açık kaynak haline getirmek bu girişimide ilk Türklerin yapması.

biri bizi gözetliyor projesine takviye yapıp geliştirebilirsiniz . son gelişmiş hali konulur projelerimize.

Sıradaki projemiz socket chat . 1 server 1 client olcak mesajlaşacak. Ben başlangıcı yapacagım isteyen smile koyar isteyen çeşitli kontroller koyarak geliştirir. Amaç ekip halinde ilerlemeye gitmek.

ARALIK AYI SONUNA KADAR 10 PROJEYE ULAŞMAK AMACIMIZ. Socket chat projemiz bu akşam açık kaynak olarak yayımlanacaktır. Tüm c# kullanan arkadaşlarımız projeye davetlidir.

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Alkan biribizigozetliyor programında hata veriyor
this.fileSystemWatcher1.Path = "C:\\Documents and Settings\\alkan\\Desktop" satırında
Bunun için alkan yerine
System.Enviorement.Name değerini kullanarak kullanıcının adını alıp ona göre işlem yaparak düzelttim
Birde benimde c# da ufak bişeyler var
Msn avatar görüntüleyici ve not defteri var istersen yollim

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumselcuk çok memnun olurum. not defterini kod tamamlayıcı gibi editör haline getiririz türkiye için yararlı bir açık kaynak daha olur..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5