İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

C Class İp

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu C Class İp Olayını Pek Anlamadım.
Anladığım Kadarıyla.
Mesela Benim Serverın İp si : 89.155.162.236
Eğer 89.155.162.*(0 - 255) Blogundaki Sitelerden Link Alırsam Faydası Yok Yada Çok Çok Küçük Faydası Var.
Yanlışmı Biliyorum.Benim Gibi Forumda Çok Kişinin Olduğuna Eminim.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet
Bu tool üzerinden class-c kontrol edilebilir.

Ne kadar olumsuz etkilediği tartışmalı bir konudur, suistimal edilmediği sürece(bir reseller'da 100 tane domain alıp birbirine linklemek gibi) pek olumsuz bir tarafı olmadığına inanılıyor. Bir nevi sandbox'ta olduğu gibi, bu yöntemle backlinkleri şişirmeye kalkanları cezalandırıyor Google.

Gerçi bu c-class olayı o kadar çok takıntı haline geldiki bazı yabancı host firmaları buna ücretli farklı ip paketleri çıkarıyor, şimdi hostgator da başlayacakmış ayda 5$'a yakında.

Ha bu arada sadece kendi server'ın için değil, aynı ip'de olan herhangi iki siteden alınan link c-class olarak değerlendirilir, o yüzden backlink checker'lar da aynı ip üzerinden aldığı tüm linkler tek bir backlink olarak gösterilir.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yabancı Bir Firmada 60 Ipli Seo Dedicated Server 260 $ Diye Rastlamıştım.Normal Fiyatı 90 - 110 Dolar Ederdi.
Bir Kaç Yerde Okudum 1 İpden 1 Link Etki Edermiş.
Kafam Karıştı Benimde.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı Bir Firmada 60 Ipli Seo Dedicated Server 260 $ Diye Rastlamıştım.Normal Fiyatı 90 - 110 Dolar Ederdi.
Bir Kaç Yerde Okudum 1 İpden 1 Link Etki Edermiş.
Kafam Karıştı Benimde.
doğrudur, linklerinizi farklı ip lerden alın, "5 tane link şu para" gibisinden kampanyalarda dikkatli olun...

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam olarak karanlık nokta nedir?

xxx.xxx.xxx.xxx - Class C

İngilizce biliyorsanız, Matt Cutts'ın bu konudaki bir video'suna bakabilirsiniz.

Özetle söylediği; "eğer 3-5-10 vs. tane farklı içerikli siteniz aynı server'da host ediliyorsa sorun olacak bi durum yok, ama aynı server'da 2000 tane sitesi olan biriyseniz o zaman sorun çıkabilir" diyor. Bu konuda da Matt Cutts'ın söylediğinden öte kimse birşey diyemez zaten, SEO Blogları kendince yorumlar o ayrı.

Google ve bazı diğer arama motorları, siteler arasındaki ilişkiyi tespit etmede ip sistemini de kullanır ve ciddi bir suistimal görürse ona özel bir muamele yapar(bkz.sandbox'ta olduğu gibi) yani her class-c kötü diye bir sonuç çıkaramayız.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Karanlık Nokta Bilmiyorum Aydınlatın Diye.
İngilizcem Yok.
Ben 100 Tane Domainden Birbirlerine Link Vermeyi Düşünüyorum.
Öyle Bir Projem Var.Zamanı Gelince Bu Konuda Açıklama Yapcam.

Bu Arada "Matt Cutts" Seo Kralımı :D

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle de denebilir, google'da yazılım geliştirmeden sorumlu devlet bakanı ve kolluk kuvvetleri amiri gibi bir sıfatı var. :)

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sevmedim Bu Adamı Videodan Bişey Anlamadım.
Bu Arada Geceyi Uyumadan Geçirdik :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5