İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

c ile işlemci programlama

I

isa

Misafir
merhaba

c dili ile işlemci programlama nasıl olur.Lütfen bana yardımcı olur musunuz.
Yardımcı olacak arkadaşlar lütfen email adresime email atsın.
[email protected]

D

diesel

Misafir
Ya bana acil yardım pls.
C ile programı kodladım ve programın içinde dosyamı gayet güzel açtım, dosyanın path'ini doğru olarak verdim. Fakat exeyi çalıştırmaya çalıştığımda
o dikdörtgen siyah ekran çıkıyor ve 1 saniye gibi bir süre geçmeden otomatikman kapanıyor.
Ayrıca yazdığım başka bir exeyi ise tıkır tıkır çalıştırabiliyorum.
Lütfen acil yardım...

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
exe dosyası debug ın içinde mevcuttur. Bunu ben bilkent üniversitesi hocalarına da sordum ancak cevap veremediler onun için yetersiz kalıyorum bu noktada. Bu exe dosyasını bulunduğu yerden hareket ettirdiğin anda içerik kaybolur. Yapman gereken dosyayı visual basic ile çalıştırmak ve eğer içerik kaydeden bir program yazıyorsan(telefon defteri gibi) ve açtığında eski db in silinmesini istemiyorsan file a yazdırabilirsin.Eğer sormak istediğin exe dosyasını başkasına yollamaksa dosyayı yollarken arkadaşına visual basic download linkinide verirsen sorun hallolur :)

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

alicanorg;
Hangi dili kullandığın farketmeksizin işlemci programlamak için öncelikle yazmaçları çok iyi bilmen ve port aksiyonları üzerinde en azından kısmi bir deneyime sahip olman gerekiyor. Intel işlemciler üzerinde bulunan dörtlü yazmaç birçok insan için kabus gibi ama işin aslı yazmaçların ne rol oynayacağına ve programının sistem üzerinde ne kadar bellek harcayacağına tam olarak karar vermen ve az öncede bahsettiğim gibi port aksiyonları üzerinde biraz bilgi sahibi olman. Şu aralar aşırı bir yoğunluk söz konusu ancak önümüzdeki pazartesinden sonra seninle MSN üzerinden bu programı halledebiliriz. C++ kullanıyordun sanırım, başlangıç için yeni bir proje aç ve işleri hızlandırmak için referans dosyası olarak bir de activex nesnesi kullan. Assembler' a ihtiyacın olacak o yüzden Visual Studio 7 tarzında bir program paketini hali hazırda tut, en önemli ve karmaşık kısım olan Ax ve Dx yazmaçları üzerinde internetten biraz bilgi topla çünki değil MSN, yanyana olsak bile bunları anlatmak gerçekten çok zor. Hazır olduğunda yardım iste, kesinlikle cevap veririm.

diesel;
Gerek C, gerekse diğer programlama dillerinde dışarıdan exe çağırmak yada bir exe' yi program geneline import etmek; ekleyeceğin dosyanın çalıştığı platform ve hazırlanış özelliklerine göre değişir. Örneğin; genelde dışarıdan bir dosya çağırıldığında "shell" özelliği kullanılır ancak "shell" kısmı 16 ve 32 bitlik platform exe' lerini çağırabilir. Eğer çağırdığın program eski ortam 16 bitlik bir programsa ve referans listende programla ilgili ek aksiyonlar yoksa main program işlemi gerçekleştiremeyecek, ancak uygun aksiyonu olmadığı için bir süre sonra terminate olacaktır. Sanırım anlattığın durumda bununla aynı. Bana tam hataları ve ne yapmak istediğini anlatırsan, beraberce bu durumun üstesinden gelebiliriz diye düşünmekteyim.

Hepinize kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5