İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

C# Proje Ödevinden Bir Şey Anlamadım :S

m.can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet barışbey ile yapamadık bir türlü benimkisi ise stok,takip programı mantık aynı sadece menü farklı olacak. ben belli bir yere kadar geldim fakat dizilerde şöyle bir sorunla karşılaşıyorum :

kullanıcı diziye yeni bir ürün girmek istediğinde dizi indeksi bir artması lazım. bunu nasıl yapabilirim ?

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
evet barışbey ile yapamadık bir türlü benimkisi ise stok,takip programı mantık aynı sadece menü farklı olacak. ben belli bir yere kadar geldim fakat dizilerde şöyle bir sorunla karşılaşıyorum :

kullanıcı diziye yeni bir ürün girmek istediğinde dizi indeksi bir artması lazım. bunu nasıl yapabilirim ?
ürün girdikçe dizi indeksi zaten artar, dizinin boyutu dolana kadar. Tek yapman gereken, for döngüsünün içerisinde ürün ekleme işlemini yapman.

m.can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ürün girdikçe dizi indeksi zaten artar, dizinin boyutu dolana kadar. Tek yapman gereken, for döngüsünün içerisinde ürün ekleme işlemini yapman.

orayı anladım ama kullanıcı for döngüsü bitmeden çıkmak isterse ne yapmalıyım ? işte ben tam olarak burada hata yapıyorum . help, please ..

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
o zaman for döngüsünün içerisine bir de if kontrolü koyarsın, e'ye basarsa devam, h'ye basarsa çıkış gibilerinden...

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
evetse öğrenci kaydetmeye devam edecek ve hayır ise duracak.Bu karar aşamasını nasıl yaparız?Mustafa arkadaş söyledi ama hata verdi Visual'da :S

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Arkadaşlar 5. seçeneğe geçtim:)
öğrenci nosunu girdiğimizde x öğrenci seçildi falan nasıl yapacağız arkadaşlar ?
Yardımcı olabilecek olan varmı?

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
for(int i=0;i<ogrencisayisi;i++)
{
if(dizi==girilen_ogrenci_no)
Consolo.WriteLine("{0}.ogrenciyi seçtiniz.", ogrenci);
}

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
forun içinde bir if var yani...
girilen öğrenci no die bir değişken belirlicem galiba.
Programın başındaki öğrenci no dizisine eşit olcak dicem
for(int i=0;i<=100;i++)
{
if(ögrenciadi==girilen_ogrenci_no)
Consolo.WriteLine("{0}.ogrenciyi seçtiniz.", ögrenciadi);
}
Böyle mi olacak aceba :S
Burayı çözersem gerisi kolay zaten :)

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
if(ögrenciadi==girilen_ogrenci_no) Burayı böyle eşitleyemezsin. benim verdiğim örnekteki dizi, senin numara dizin olacak, artık nasıl tanımladın bilmem orasını. Eşit olduğunu yakalayınca ekrana yazdıracaksın.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
öğrenci nosu için de bir dizi belirliyoruz demek ...

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Devamsızlık Tarihi(Boş girerseniz bugün seçilir):
15.12.2011
boş girersek tarihin bugün seçilmesi için ne yapmamız gerekir :(

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Devamsızlık Tarihi(Boş girerseniz bugün seçilir):
15.12.2011
boş girersek tarihin bugün seçilmesi için ne yapmamız gerekir :(

console uygulmasında bilmiyorum ama datetime.now gibi birşeyler vardı. Datetime kullanımını araştırırsan bulabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5