İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Caesar adlı coderımız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar uzun yıllara dayanan dostluğumuz var. bir çok işte beraberdik. onun böyle birşey yapacağına inanmıyorum.

sanırım benim söylediğim sözlerin üstüne söz gelmez.

ENİS OKUR.
nokta.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

iki siteyide inceledim. nacizanebilgi.com oldukça gelişmiş, kısaca ekşisözlüğün php versiyonu.caesar kodları sizden almış olsa bile çok geliştirmiş. 5-6 ay önce yapılan bu konuşmanın şimdi canlandırılması beni düşündürüyor.

neden geç yayınladığımı yukarıda belirttim.
geliştirme konusuna gelince.evet kendisi gerçekten geliştirmiş sözlüğü.benim için problem olan "herşeyi ben yazdım" diyip ortada gezmesi + halen daha inkar etmesi.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
From: nacizanebilgi. com <[email protected]>

merhaba,
<br>
<br>bu mesajı atıp sizleri gerçekten rahatsız etmek istemezdim.fakat nacizane sözlüğün kullandığı kodlar benden dolandırıcılık yoluyla araklanmıştır.caesar adlı sizlerin adminimiz, coderımız dediğiniz arkadaş bu kodları benden `forum haline çevireceğim, bir müşterim var ona forum yapacağım ve para kazanacağım` diyerek istemiştir.kendisinin maddi açıdan kötü durumda olduğunu düşünerek bu kodları kendisine verdim.peki kendisi ne yaptı ? gidip kendisine trislem i açtı.sonra gidip bu kodları `ben yazdım` diyerek kendi çıkarları için kullandı.
<br>
<br>kodların orjinali: http://www.netsozuk.net adresinde ocak ayından beri yayınlanmakta.
<br>
<br>caesar ile olan loglar için:
<br>http://www.netsozluk.net/caesar1.jpg
<br>http://www.netsozluk.net/caesar2.jpg

an itibariyle boyle bir mail aldim... sanırım ceaserin sitesinden geldi ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
gneral ile iş birliği yapmışsın sanirsam şu anda herşey meydana çıktı. çalmaya kalktıktan sonra script eline ulaşmış demekki.

bu açığı 20 gün önce @Yns bulmuştu ve sadece gneral biliyordu haydi hayırlısı peki o zaman şimdi

netsozluk'une girsem ve tum database ini silsem, ben kendimi kanıtlamış olacak mıyım?

peki herkes savaş görsün o zaman haydi bakalim.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bu saatten sonra yapıcak tek birşey var onu yapıyım çekirdek almaya gidiyorum hemen dönerim :eek:

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gneral ile iş birliği yapmışsın sanirsam şu anda herşey meydana çıktı. çalmaya kalktıktan sonra script eline ulaşmış demekki.

bu açığı 20 gün önce @Yns bulmuştu ve sadece gneral biliyordu haydi hayırlısı peki o zaman şimdi

netsozluk'une girsem ve tum database ini silsem, ben kendimi kanıtlamış olacak mıyım?

peki herkes savaş görsün o zaman haydi bakalim.

ha yani halen daha "sen benden çaldın" diyorsun ? o loglara rağmen :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ben sana çaldın demiyorum bunu anlayamıyorsun. 2 hafta once gneral zaten kodları yürüttü. ve kanzap'ın mesajına göre hani senin ortagın kodları size zaten verdi. açık kaynak bir şekilde kodlar elinde nacizanenin açıkları bulduktan sonra elinden geleni yaparsın amenna ama aynı işlemi netsozluk uzerinden yaparsam sen benden mi çalmış olacaksın bunu duymak istiyorum sadece?

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen sadece yukarıdaki logları açıkla bana.gneral kim ya ? ben o sözlüğü ocakta açtım.daha ne sen vardın ne gneral denen adam.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sana sadece son bir şey diyeceğim;

sen bu gune kadar bana gelipte kaç kere "şu nasıl yapılıyor kanka bir yardım et" dedin? en az 10 kere...

ben sana orada sadece incelemek için gonder demişim evet doğru ama nacizane 'nin kodlamasının senin sözlüğün ile hiç alakası yok.

ayrıca istatistiksel bilgilerini ben verdim hatırlıyormusun?

onu da geçtim sözlüğündeki açıkları görüp ben uyardım onuda hatirliyorsun?

şimdi tutup bunları nasıl söyleyebiliyorsun anlamıyorum.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu sus.logları açıkla bana.bıdıbıdı yapıyorsun sabahtan beri.o loglara rağmen halen daha konusacak yüzü nerden buluyorsun bilmiyorum

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ben bir hafta önce burada kendini bilmez bir sunucu sahibi yüzünden kodlar çalındı diğe bas bas bağırdım daha da bişey demiyorum biliyordum başıma gelecekleri oehhh!

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

benim sözlüğüm ocak ayında açıldı.
seninki mart ayında.

ben senden aldım dimi kodları ? halen daha mı bunu söylüyorsun ya..

neyse
bu son postum

zaten logları okuyanlar senin ciğerinin kaç para olduğu hakkına bilgi sahibi olurlar.
fazla değil, sadece domain whoislerine bakmaları yeterli...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sen hayasızca kendini haklı gösterebilmek için duygu sömürüsü yapıyorsun daha once açılmak degil maksat diyorum ama anlamıyorsun hayda bre... ben sana benden aldım demedim 2 sistemde birbirinden cok farklı diyorum ama bunu o kafana sokamıyorsun. ama ben 2 hafta onceki olaydan başıma bunların geleceğini biliyordum da neyse.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu baslik eger yakin zamanda kitlenmeyecekse yine de konusma tarzimiza dikkat etsek daha iyi olacak. Biriniz sen aldin diyor, digeri sen. Anlasilan her iki scriptte de backdoorlar var, herkes birbirinin database'ini siliyor, mesaj atiyor vs. Biz hangisi dogru hangisi yanlis bilemeyiz, ya da iki tane mi var bir tane mi var onu da bilemeyiz. Bu konu baya kisisellestigi icin forumun ilgi alanindan uzaklasti bence. Ayrica 10 gun once bulunan bir acigi neden kapatmadiniz o da ayri bir soru.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
surekli mail geliyor, bence 2 site icinde iyi olmayacak bu tartışma.
bu mailleri alan kullanicilar nacizaneyi birakip netsozluge mi gecer sizce?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@deeper iki sözlüğüde gir incele. ben 10 gun once script çalındı dige bas bas bagirdim. bu sitenin kodları aynı degil.. şiddetle söylüyorum aynı degil giren görecektir zaten.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
olay kişiselleşmeye başladığı, gövde gösterisine doğru gittiği için konu kilitlenmiştir.Birbirimizin açıklarını farkettiğimizde bunları diğer kullanıcılarla paylaşmadan yada açığı kullanıp zarar vermekten ziyade site sahibine bildirmek etik açıdan daha uygundur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5