İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çalınan Bilgisayarın Tespiti

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, bir konuda bilgiye ihtiyacım var.

Çok samimi bir arkadaşım 3-4 ay kadar önce bir dizüstü compaq bilgisayar aldı.
Bugün evlerine hırsız girmiş ve bu bilgisayar çalınmış malesef. Çalınan bilgisayarın tespit edilebilme şansı var mı ? Bunun yapılabilmesi için nasıl bir yol izlemek gerekiyor.

Bir de daha bilgisayarın taksiti var, yani yepyeni alet çalındı, seve seve bu taksitler verilecek malesef değil mi :(

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Geçmiş olsun BrUnO

Polise çalınan laptopun markası ve varsa elinizde faturasının kopyasını verin. Fatueradan bir seri numara alıyorlar varsa. Genelde laptopların altında yazan bir numara bu. Mecidiyeköy ya da Kadıköy gibi bilindik yerlerde PC satışı yapılan yerlere satılmaya çalışırsa ya da servise giderse makina bu bilgilerle belki yakalanır ama evden alındığına göre işi bilen insanlardır. Umudu kesin derim...

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi bende araştırdım internette pek umut olmadığını anladım :(
Saolasın ya, daha taksidi vardı yazık..

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hp servisine fax çekebilir. Yarın öbür gün bu bilgisayar servise giderse bu şekilde yakalanabilir. Notebookalrdaki arıza oranı %15 civarında olduğu düşünülürse en mantıklı yöntem budur.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun o taksitleri öderken neler düşünüceksin kim bilir allah sabır versin

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
istanbul da savcılıga basvurun emniyet (alıntı:"Fatueradan bir seri numara alıyorlar varsa. Genelde laptopların altında yazan bir numara bu") seri numarası ile laptopu arastırıyor. bir cok kez baskınlarda eminiyetin eline hırsızlıktan veya baska yollardan laptoplar geliyor hepsi inceleniyor sahiplerinin basvuru var ise sahibine teslim ediliyo..

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu benimde başıma gelmişti.çok geçmiş olsun.
şimdi bilgisayar alırken hemen 25 lira daha verip sigortalatıyorum.Malum istanbulda yaşıyoruz ne olucağı belli olmaz dünyanın binbir hali var

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce geçmiş olsun diyeyim. tek yapman gereken laptop'un yada çalınan herneyse polise seri numarasını yada faturanın bir kopya yahut fotokopisini vermelisiniz. ama bulunacak diye beklemeyin çünkü bir hırsız yakalanacak da sizin laptopunuz onda bulunacak falan fistan geçmiş olsun

ResSam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ben genelde alışverişleri hepsiburada üzerinden yaptığım için alışverişi yaparken ürün sayfasında teknokask diye bi yer var ürünü o bülümden 24 liraya sigortalatabiliyorsun

eger böyle birşey varsa gerçekten süper bir olay. benim yiğenin masaüstü pc çalınmıştı çocuk üstüne hergün bir bardak buz gibi su içiyor çünki pc alınalı 1 haftayı geçmemişti ve $ 1.6ytl idi :) bulunamadı tabi. şimdi evinde 3 pc daha var ailede herkeste bitane. Çalınacak diye korkumdan uyumuyorum diyor :D

geçmiş olsun. üzülerek söylüyorum o pc teknik servise gitmediği sürece bulunamaz. seri numarasını gerekli yerlere bildiriniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5