İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çalıntı içerikler engellemek için neler yapılabilir

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
iyi geceler arkadaşlar bi siteye rastladım benim sitenin içeriğini neredeyse tamamen kopyalamış resim boyutları falan herşey aynı bunu engellemenin ya da o içerikleri kaldırtmanın bir yolu var mı ?

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Sayfanız sırf html tasarım ise bir önerim olabilir. Ama script ise o script ile alakalı olarak aramanızı öneririm, genelde eklenti olarak bulunabilir.Eğer RSS açıkca ordan almış olabilir yada azda olsa bir önlem olarak sağ tuşu kilitleyebilirsiniz hatta farklı sitede gözüken resimlere bu resim şu siteden (Ç)alınmıştır gibi şeylerde yapabilirsiniz.

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
yazılanaları kaldırma gibi bi şansım yok anlaşılan çalan çaldığı ile kalıyor cevap için teşekkürler rep :)

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Resimlere cpanel den hotlink koyabilirsin.. resimede istediğini yazarsın.. Rsimlerini kim çalmışsa onun sitesinde görünür..

Yazılara ne yapılabilir bilmiyorum..

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
google`a bildirmekten başka yapılacak bir şey yok.
Google ilgileniyor boyle konularla geçte olsa.

E

Erturk

Misafir
Yazdıgın herhangi bir içeriğin en altına aşagıdaki kodları yerleştirirsen copy/paste durumunda otomatik olarak o yazının altında Kaynak : http://siteninadi.com/yazi-linki.html şeklinde bir link çıkacaktır.

PHP:
<script type="text/javascript">

if(document.location.protocol=='http:'){

var Tynt=Tynt||[];Tynt.push('dpv1300fir34iFadbi-bpO');Tynt.i={"ap":"Kaynak : "};

(function(){var s=document.createElement('script');s.async="async";s.type="text/javascript";s.src='http://tcr.tynt.com/ti.js';var h=document.getElementsByTagName('script')[0];h.parentNode.insertBefore(s,h);})();

}

</script>

eldwin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bırakın içeriğinizi çalsınlar... :)) tynt.com a üye olun verdiği kodu sayfanıza yapıştırın hem sayfanıza bedava backlink oluşsun hemde tynt hesabınızdan tüm çalınma detaylarını izleyin... Zaten doğru seo ayarlarınızı yaptıysanız yazılarınız daima çalanlardan üstte görünür.. backlinkler de size pagerank ve ziyaretçi olarak geri dönecektir....

Gizli saklı bir şey kalmasın...

ek: arkadaş yukarıda kodları vermiş ama siteye üye olmanız detaylar için gereklidir..
kod daki " Tynt.i={"ap":"Kaynak : "}; " "kaynak" yazan yeri kendi istediğiniz bir yazı ile değiştirebilirsiniz....

• Like
Reactions: ntr

eldwin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şunuda belirteyim arkadaşlar.. Bu sistem yazıları kopyala not defterine yapıştır da işe yaramaz.. çünki linkler görünür... fakat otomatik botlarla konularınız çalınıyorsa en iyisi
budur bence... wp tr araması yaptığınızda çıkan ilk 3 link ten bir tanesi ki bunların
domainleri de wp, bu çalma botunu kullanmış.. :) bende direk çaldığı siteye gittim...
denemek isterseniz benim sitem bu sisteme kayıtlı.. her hangi bir konuyu seçip kopyala , yapıştır deyin ve görün... :) bilmem anlatabildim mi.... ?

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Tek bot yok ki (ç)alıntı konusunda? Biraz uyanık kimse siteden kopyalar / ctrl + u'dan çeker her türlü çeker yani...

Arkadaşlar bırakın içeriğinizi çalsınlar... ) tynt.com a üye olun verdiği kodu sayfanıza yapıştırın hem sayfanıza bedava backlink oluşsun hemde tynt hesabınızdan tüm çalınma detaylarını izleyin... Zaten doğru seo ayarlarınızı yaptıysanız yazılarınız daima çalanlardan üstte görünür.. backlinkler de size pagerank ve ziyaretçi olarak geri dönecektir....

Çok güzel bir yorum yapmış eldwin arkadaş ancak bir yol daha var forumda bazı kişiler makaleleri garanti altına alıyor. Toptan siteyi bu kişilerle güvence altına alabilirsiniz ardından dava süreci ama dava süreciyle şahsen pek uğraşamam vakit yokk.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5