İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çalışma sunucumdaki ağ sorunum

S

Seregwethrin

Misafir
Arkadaşlar ben eski makinamı küçük bir sunucu yapmak için çalışma odama yan tarafa koydum. Ağ üzerinden dosyalarımı paylaştırıyorum, uzak masaüstü ile makinayı idare ediyorum. İşte Apache, PHP, MySql, eMule gibi bazı program kurulu ve makina sürekli açık.

40gb'lik ikiye bölünük hard diskimi birleştirirken bir sorun oldu sanırım ve artık D: (40 gblik birleştirilmiş hard diskim D) diskine ağdan giriyorum, ama hiçbir dosya yada klasore giremiyorum.

Ayrıca Diğer 80 gb'lik hard diskimin 2. external kısmı yani E: üzerinde dosyaları hiçbir sorun olmadan görüyor ve paylaşabiliyorum.

Çözüm için yaptıklarım,
Makinaya reset attım (doğal olarak)
Paylaşımı kaldırıp tekrar açmayı denedim
Windows Server 2003 makinamın işletim sistemi olan C: 5gblik kısmını formatlayıp sıfırdan Windows Server 2003 kurdum (ama yine düzelmedi sorun)
D: (ağdaki sorunlu olan hdd) hard diskinden yedeklerimi alarak formatladım, sonra hiçbir aynı dosyayı koymadan kendim klasor açtım. Diski paylaştırdım ama sorun aynıydı.
D:'nin label'ını değiştirdim yani G: yaptım ama yine düzelmedi

Win Server 2003 makinam üzerinde hiçbir program çalışmamaktadır bu olaylar olurken.

Ayrıca diski sadece ağda göremiyorum. Uzak masaüstünde çok rahat görebiliyorum.

D:'nin paylaşımı

Evet arkadaşlar ne önerebilirsiniz bana acaba? Gerçekten çok değişik bir durumdayım. Hayatımda ilk defa böyle acayip bir sorunla karşılaşıyorum. Öneri fikir ve ya çözümleriniz gerçekten bana çok yardımcı olacaktır...

Okuduğunuz için teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi