İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

canlı kamera görüntüsünü siteden yayınlamak

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar işyerinde kullandığımız güvenlik kameralarını internet ortamına nasıl taşırız?
diyelim herkese açık bir adres olmaz ama benim işyerim istanbul da diyelim ankaraya gidince ne olup bitiyor takip edebileceğim bir sisstem arıyorum.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biraz detaylı ama en kolay ve maliyeti düşük olan yol shoutcast çoğu kişi bunu şu an bilmiyor shoutcast ile radyo yayını yapılabildiği gibi audio/video yayınıda yapılabiliyor ve görüntü/ses kalitesi son derece akıcı ve mükemmel (codec kullanılıyor)

yani bi radyo host ile bitirebilirsin bu işi biz shoutcast ile şu projeyi oluşturmuştuk fakat şu an proje aktif değil: www.mekantv.com

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani tam olarak nasıl yağıcam ek yazılımmı servermı ne kullaNmam gerekiyor? böyle birşey nekadara mal olur bana?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bir webserver (Ev Alarmınıda kullanılan) almakla başlayıp kameraları webserver a bağlaman gerekli ve o yazılımın arayüzü senin ip den yayın yapar ve dünyanın neresine gidersen git (Bağlantın ile doğru orantılı olarak) 0.5 FPS gecikmeli yayını izleyebilirsin...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben en iyisi bu projeyi scripte çevireyim :) sanırım bu tür cam yayınlamak isteyen baya arkadaş vardır zamana ihtiyacım var scripte çevirmek için

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zanedersem Telekomdan Statik İp alıyorsun Ordan yayın yapabilirsin
Zaten Cameryı İnt Atınca Sen Sifre Belirliyorsun Senden baskası giremez yani
ama istersen guvenlik sirketletin tel numarası var verebilirim.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aerkadaşlar cevaplar için teşşekürler....

evet scripte çevirilebilirse..veya basitleştirilebilirse bence iyi para kazanılabilir.çünkü bunu firma kullanıcak ve para 2. planda kalıyor.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
tam detaylı bilmesende ip webcam ler var onların sayasinde ip adresini girerek izleyebiliyosun. en az maliyetli bu şekilde olur heralde

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende her refresh de bir kare verecek şekilde bi script olacak idi?...

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en güzeli ip camler

direk bağlıyorsunuz hub veya switch e port açıp direk nete veriyorsunuz ip üzerinden başka hiçbir yazılıma falan ihtiyaç duyulmuyo

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5