İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CD-RW ve CD-ROM ile ON THE FLY ACİLL YARDIMM NOOLUR:((

A

Anonymous

Misafir
:cry: :cry: :cry: ya arkadaşlar noolur biriniz yardım etsin..
bitane lg cdrom aldım(52x) bitanede yamaha(8*8*24) writer ım war.
ayrı ide lere bağlamama rağmen on the fly (kopyalancak cd , cd-rom da; boş cd writer da) yazamıyom :cry: aletlerin ikiside ayrı ayrı gayet gusel çalışıyo.. kullandığım programlar nero ve clone cd... 2 sindede olmadı.. denediğim işletim sistemi ise win2000... arkadaşlar noolur yardımcı olunn.. şimdiden çok sağolun!!

M

moy

Misafir
Selam,

Ben donanım konusunda acamiyim yalnız 2 ay evvel lg marka bi cd-rw aldım. Neyse taktım kabloları falan bilgisayarı açtım aynı sorun mu var sende de bilmiyorum ama ayrı ayrı cd takınca ikiside çalışıyor. Ama beraber çalışmıyorlardı... Sonra bende cd-rw'in jumper' ını çıkardım. bak adını bile bilmiyorum zannedersem jumper doğru yazdım. :p neyse işte herhalde sen biliyorsundur.. İDE kablosunun yanında ufak bi buton. Onu çıkartınca oldu. Şimdi gayet güzel çalışıyor...
İnşallah yardımcı olabillmişimdir..

Saygılar.

KKM_THEMASTER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasım zaten ide kabloları tek yonlu calısır. (aynı anda gidis gelis olarak calısmaz)
sen bir kablodan hem okuma hem yazma ıslemını yapmak ıstıyorsun ki buda cogu programda sana uyarı werır. cunlku eger bunu yaparsan CD wrıter'daki buffer'i yakabilirsin. sen cd rom ile cd-rw aynı kablo uzerıne hıc takma en iyisi. zaten buda senin sorununu cozer

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5