İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

çek hikayem :)

S

soundmaster

Misafir
önce çeki alırsınız
sora burda yapıkred bank ın kısa zmanda parayı gönderdiğini ve az bi komisyon aldığını gördüğümüz için önce yapıkred de şansınızı denemek için şubeye gidersiniz

müşteri temsilcisine gidersiniz:
m.t: merhaba
me: merhaba
m.t: buyrun
me: ee ben bi çek bozucaktım, çek googledan gelio hani şu ünlü arama motoru var ya o
m.t: (10 sn sessizlikten sora) hmm evet bakiyim çekinize
me: buyrun işte, sizin bankanızı çek konusunda çok övüyolar çok hızlı bozuyomuşsunuz(heuehu)
m.t: yalnız bunun masrafı var biraz
me: evet nedir
m.t: 1 dk bekleyin geliyorum(veznede arkadaşa soruo)
m.t: çekiniz için 50 $ masraf alıcaz, bir de 24 $ karşı taraf kesicek ve 20 gün sora alıcaksınız paranızı
me: :eek: böüHhhhhhhhhhhhhhhh, ama amaa amaaaaa :) nası olur, bana 10-15 milyon bişi demişlerdi bankanız için
m.t: hayır imkansız bişi o, o para hesap açılımı içindir.
me: yani ben şimdi 74 $ para vericem çek bozdurcam die öle mi
m.t: evet
me: o zaman ben şu çeki geri aliyim :D

zaten ben baştan bunların çeki bozmucanı tahmin ettim önce garanti bankasında gidicektim tanıdığım biri olduğu için, o yüzden en saf şekilde gidip sordum yapı krdi bank a euheu

sora gittim garanti bankasına verdim çeki 5 gün sora hesabıma geçicek dediler(hemi de blocksuz) ve masraf da 0 TL :D

bence bu masraf olayınca iş banka şubesinde bitio
yani yapı krdi de tanıdığım biri olsa aynısı olurdu tahminen

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
akbank ne durumda acaba benim hesabım var ve sürekli aktif bir hesap + fon hesabımd aoldugum için dürekli faliyeti olan bir hesap acaba bana bir kıyak gecerlermi bu akbank..

S

soundmaster

Misafir
yok ya her banka yapar çek tahsili
sadece komisyon ve süre farklı olur

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuçta türtiyede bu işler şubelerin insiyatifinde. aynı bankanın bir şubesi masraf almazken diğeri dünyanın masrafını isteyebiliyro! :(
Akbank ile ben çalışıyorum ve şimdilik masraf almıyor. 1 ay içinde hesaba geçiyor. Kesinti olmuyor.

S

soundmaster

Misafir
ben aslında bugün akbank a da gidicektim
ama öle sinirlendim ki kadın 74 $ isteyince
deliye döndüm :)

M

MrManson

Misafir
akbankta 10$ kesinti ile çekin tahsilini 10 dk içinde yapıyorum :)
kimlik fotokopisi , vergi numaranızı , ikamet ettiginiz adres ve bu adrese gelmis bir fatura gerekiyor 10 dk lik tahsil için..

E

erotika

Misafir
Arkadaşlar Türkiye'de 10 dakikada parayı kullanmaya başlayamazsınız, bunun en erken tarihi ve oda tanıdık vs. ile 4/5 gündür.

S

soundmaster

Misafir
wala aynı gün veriolarsa vardır bi akrabalık bankayla :)

E

erotika

Misafir
Banka müdürü iseniz mümkün olabilir belki , o kadar hızlı..

M

MrManson

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
Banka müdürü iseniz mümkün olabilir belki , o kadar hızlı..

ya kardeşim akbank benim değil herhalde reklamını yapıyım alalala adam bana 10 dk içinde verdi son 3 götürmemdede ondan önce mecidiyeköy şubesine gidiyordum 20 gün sonra ödeme yapıyorlardı , bu gittiğim bir arkadas tavsiyesiyle avcılar subesi.

yukarda belirttiklerim zorunlu ayrıca söylemeyi unutmuşum ; Bi kağıt imzalıyorsunuz çek karsılıksız cıkarsa çek tutarının 2 katını [ sordugumda 2kat değil , çek ücretini alıyoruz sadece dediler ; absürtfriendfinder , büyük vegas affiliate programları ve google dan karşılıksız çıkmaz sanırım :) ] en geç 10 iş günü içinde bankaya yatırmanız gerektiği hakkında ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5