İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cek ne zaman onaylanıyor ve ne zaman eve ulaşıyor?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Onaylamalar genelde ay sonuna doğru oluyor. 15-25'i gibi... Eline ulaşması ise normal posta ile 7-15 gün civarı, ekspress ile 3-5 gün civarı...

E

EnigmaTR

Misafir
peki express çek gelirse, çek bozdurmak için kaç lira kesiliyor? ( örnek İşbankası ) ?
23 dolar sanırım express çek için kesiyorlar.. bir de son sorum hazır yakalamışken :) çek dolar olarak mı geliyor YTL mi?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ekspress veya normal posta ile cek bozdurma ucreti arasinda bir fark olmuyor. bankan ceki ne kadara bozuyorsa yine ayni ucrete bozuyor. cekin (eger baska bir para birimi secmediysen) dolar olarak geliyor. banka bunu dolar olarak veya ytl'ye cevirip bozabiliyor.

ekspress icin kesilen ucret Google tarafindan kesiliyor (eskpress gonderme hizmeti bedeli gibi birsey). dedigin gibi 23 dolar civari bir kesinti oluyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaslar minimum cek yollama ucreti ne kadar? bana 0,25 ve 0,50 dolarlik cekler yollanmis :D aralik ve ocakta elime gecmedi daha. gecse cerceveletcem :D

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
usta bu bana odenmis cekler die yolladi 2 tane. bi olay wardi google da galiba. 1 sene icinde 100 dolari gecemezsen hesabındaki para ne kadar olursa olsun yolluyolardı :D 1 sene oldu benim :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
usekes' Alıntı:
peki arkadaslar minimum cek yollama ucreti ne kadar? bana 0,25 ve 0,50 dolarlik cekler yollanmis :D aralik ve ocakta elime gecmedi daha. gecse cerceveletcem :D

bozdur bozdur harcarsın bari onun yerine sana domain alıversinlşe r:pP

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 seneden değil o. 2004 ten 2005 e geçerken yapılıyor. Hesapları kapatıyorlar. Öyle çek yollamazlar 0,50$ çekin kağıt maliyetini bile karşılamaz.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yıl bitiminde hesapları kapatmak için 1$ üzeri (yanlış hatırlıyor olabilirim) çekleri gönderiyorlar, 2003-2004'e geçerken 3.5$'lık çek gelmişti.. Şu anda önümde asılı duruyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5