İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çek üzerindeki Account payee (Only) ne demek ?

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk çekim daha dün bana ulaştı, şimdi bu çeki bozdurmak için uğraşıyorum ama buradaki bankalar bundan birşey anlamadığını söyledi.

Ayrıca çekin üzerinde görünen Account Payee (Only) damgasının çekin sadece örnek olduğunu ifade ettiğini söylediler.

Bu damganın ne olduğu hakkında fikri olan arkadaşımız varmı acaba ?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çekin ödemesi sadece çekte bulunan isime yapılır.. Örnek çek yollar mı hiç google herifler zaten iş güçten bıkmış :)

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya benim çek YTL olarak geldi İş bankasına Denizbank'a gittim adamlar bu ne diyorlar ? Bende bu kağıdı rulo yapıcam sonra içine çiğdem koyup yicem dedim :D

Şaka bi yana bu çeki nasıl bozucam illede Citybank'a dilekçemi yazmalıyım ?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yoo o kolay olanı :)

Ben zor olanını yapıcam diyorsan git bir YKB'ye 1 haftaya bozdurursun.. YKB çalışanlarının çoğu işten anlıyor..

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YKB ne anlayamadım ?

Bu arada bana çeki bozdurabileceğim en basit yolu anlatabilirmisin ? Açıklamaların için ayrıca teşekkür ederim.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ekshi' Alıntı:
YKB ne anlayamadım ?

Bu arada bana çeki bozdurabileceğim en basit yolu anlatabilirmisin ? Açıklamaların için ayrıca teşekkür ederim.

Yapı Kredi Bankasına gidiyorsun bir hesap actırıyorsun ve TRY cekini veriyorsun diyorsun ki takas yolu ile bozulmasını istiyorum diceksin sana bir takas formu doldurcaklar 2-3 gün içinde paran hesabında..

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bunu deniycem faydalı olacağından eminim. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlamadığım olay bu zaten. sözde bankalara ingilizce bilmeyen adam almıyorlar. ama bankada çalışıp da ingilizce bilen adam görmedim ben. her şubede en fazla 1 kişi var. eskişehir'de yabancılar şube müdürlüğünde ise ingilizce bilen yetkili yok. ağlanacak halimize gülüyorum artık..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
reklamsitesi.be' Alıntı:
payee only: hamiline(bu baya türkçe oldu) sahibine işte...

Hamiline çek , çeki bankaya veren herhangi biri bu çekin karşılığını tahsil edebilir demektir, Google çeklerinde yazan Account Payee (Only) çekte yazan isme ödenmesi gerektiği anlamındadır, yani hamiline değil isme çektir..

R

reklamsitesi.be

Misafir
valla hamiline'yi isme(sahibine) sanıyodum kusura bakmayın. öğrenmiş oldum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5