İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çeki Bozmuyorlar..

B

bazobehram

Misafir
Googleden 4 gün önce bir çek aldım.. adana da.. garanti bankası.. citibank şubesi yapı kredi . akbank .. bunların hepsini dolaştım hiç bir banka bozmadı .. nasıl bozdurulacak başka yontör yada banka var mı

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazobehram' Alıntı:
Googleden 4 gün önce bir çek aldım.. adana da.. garanti bankası.. citibank şubesi yapı kredi . akbank .. bunların hepsini dolaştım hiç bir banka bozmadı .. nasıl bozdurulacak başka yontör yada banka var mı
Her şube bozamıyor. Kambiyo servisi mi ne olması gerekiyordu. Gittiğin şubelerden, hangi şubeden bozabilirim diye öğrenebilirsin.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bazobehram' Alıntı:
yontör nedir :)
dolar çeki olduğu için sıkıntı yaşıyorsun ama ısrarcı davranırsan bozdurursun özellikle akbank ı tavsiye ederim, git bir daha konuş, istanbul da aynı çeki defalarca sizin şubelerinizde bozdurdu de, şahit gerekirse beni göster ;)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
yontör nedir :)
dolar çeki olduğu için sıkıntı yaşıyorsun ama ısrarcı davranırsan bozdurursun özellikle akbank ı tavsiye ederim, git bir daha konuş, istanbul da aynı çeki defalarca sizin şubelerinizde bozdurdu de, şahit gerekirse beni göster ;)
Öyle deme. Ben kadıköyde 10 banka dolaştım sadece 2 si bozuyordu. Hatta her girdiğim yere çeki ve nasıl kazandığımı anlatan bir konferans veriyordum.

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunları gördükçe hesabımda aktif olan eft seçeneğine dua ediyorum:) Bugüne kadar $ çek almadım herzaman sorun çıkarıyor. En iyisi Kendi Paramız.. Herzaman Tercih edilmesi gerekir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
trextra, aynı konferansları bende verdim hatta çoğu zaman meraklarından google niye çek gönderiyor size dediklerinde "zamanında bi iyilik yaptım, şimdi de sağolsunlar beni unutmuyorlar" diye çok defa da salladığım olmuştur :)
dediğim gibi ısrar etmek gerekiyor.

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer çekiniz YTL ise, aşağıdaki dilekçe örneğini doldurup Citibank şubesine verin. 24 saat içinde hesabınıza yatar.

CITIBANK AS MUDURLUGUNE Tarih

Google Inc tarafından sahsım adına gonderılen
XXXXXXXX numaralı ve XXXX client numaralı 30 Mayıs 2006
tarıhlı 000.00 YTL tutarındakı cekımın tahsıl edılıp BANKANIZIN ADI,
Şubenizin adı Şubesı HESAPNO hesabıma EFT yapılmasını saygılarımla
arz ederım

AD SoYAD IMZA
ADRES
TEL

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
suana kadar ne $ cekinde nede TRY cekinde sorun yaşamdım 2 ay önce yaşadım oda citibank yogunluguna dek geldi herkes 2 günd ealdı parasını ben 7 günde.

trextra dediği gibi Kambiyo servisi olması gerekli.. Eger subelerden sonuç alamıyorsan citibank kargo yöntemini kullan cok kişi o yoldan sorunsuz bozuyor..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yapı Kredi bankasına gidin, çekinizi verin, muhtemelen memur çeke garip garip bakacaktır, bunun bir citybank çeki olduğunu ve takas yoluyla tahsil edilebileceğini söyleyin, eğer memur ikna olmaz ise genel merkez ile irtibata geçip konu hakkında bilgi alabileceği konusunda ikna etmeye çalışın, genel merkez ile görüşmesi konusunda ikna edebilirseniz çekiniz mutlaka bozulur, 20 YTL masraf alıyorlar ve 2 iş günü içinde paranız hesabınızda oluyor... (Arkadaşların yukarda da yazdığı gibi size neden Amerika'dan çek geldiği konusunda bir seminer vermeniz gerekebilir, ben "amcam google'ın sahibi , bana hediye olarak bu çeki yolladı" demiştim:) ..... Amcam yakında bana Anasayfadan link de verecekmiş:))))

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wwwxxxyyy' Alıntı:
Yapı Kredi bankasına gidin, çekinizi verin, muhtemelen memur çeke garip garip bakacaktır, bunun bir citybank çeki olduğunu ve takas yoluyla tahsil edilebileceğini söyleyin, eğer memur ikna olmaz ise genel merkez ile irtibata geçip konu hakkında bilgi alabileceği konusunda ikna etmeye çalışın, genel merkez ile görüşmesi konusunda ikna edebilirseniz çekiniz mutlaka bozulur, 20 YTL masraf alıyorlar ve 2 iş günü içinde paranız hesabınızda oluyor... (Arkadaşların yukarda da yazdığı gibi size neden Amerika'dan çek geldiği konusunda bir seminer vermeniz gerekebilir, ben "amcam google'ın sahibi , bana hediye olarak bu çeki yolladı" demiştim..... Amcam yakında bana Anasayfadan link de verecekmiş:))))
Google hepimizin amcası değil mi :)

Axes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'dan değil ama başka kurumlardan daha önce defalarca çek aldım ve masrafsız bozdurdum. İş bankasına gidip durumu anlattım ve çekimi aldılar. Eğer paramı hemen alsaydım masraf oluyordu. Bende hesabıma yatırdım ve 1 ay sonra falan para hesabıma geçmişti.
1999-2001 yılları arasında bu şekilde defalarca çek bozdurmuştum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5