İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cevaplanmak istenmeyen sorun:Webserver-ADSL Modem Ayar Sayfası

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu konu daha önceden açılmış,aramada bitek onu buldu fakat cevapsız kalmış. Nedendir acaba.. bukadar webmaster,hostingci arasında bu konudaki sorunu bilen yokmu yani? sanmıyorum..
http://forum.iyinet.com/webserver-k...-windows-sunucu-kurulumu-hakkinda-yardim.html

Webserver denemeleri yapıyorum kendi makinamda kurdum localhost'u
denemesi içinde ip yi arkadaşa verdim fakat modem ayar sayfasına bağlanıyor direk. localhost'a atanan ip; ark.a verdiğim ip, port ta normal:80, fakat yinede modem ayar sayfasına bağlanıyor, fakat kendim localhost'u kurduğum makinadan ip'mi yazdığımda localhost açılıyor.

Bunun çözümü nedir, nasıl düzeltilir, ne yapmak gerekir.. teşekkürler..

CPLServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba bunun için en kolay çözüm olarak panel ile kullanabilirsin.

Evinde kurulum yapıyorsan eğer wi server 2003 kur makinana ve plesk panel kur ordan mantıksal olarak işleyişi anla bence daha işe yarar.

İyi geceler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Oncelikle modeminin HTTP uzerinden remote management ozelligini kapatmalisin, daha sonra IP ile 80 portundan gelen verileri DMZ/Virtual-Server araciligi ile Localdaki server olarak kullanacagin makinanin IP sine yonlendirmelisin. Olay bu kadar basit.

Eger modeminin markasinida soylersen, bildigim bir modem ise adim adim tarif ederek yardimci olabilirim.

Edit: Marka / Model

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi geceler Loi. Herşey tamammış dmz demesen gelmiyor hiç aklıma onu ayarlıyıp nat 'ıda aktif edince sorun düzeldi, teşkkrüler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5