İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çevirmenlik Yasa Tasarısı Mecliste

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alıntıdır,,,

Oda oluşumu sağlanacak ve sektör mercek altına alınacak,
Herkes çeviri işi yapamayacak, belirli kriterler aranacak,
her lisan bilen çeviri işi yapamayacak,
Bürolar arasında 500 metre mesafe olacak,
Fiyatlar her yerde aynı olacak,
Yetkisi olmadığı halde yetkisi varmış gibi ibareler kulananlara hapis cezası uygulanacak,
5 Yıl staj ve daha birçok yenilikler gelecek ve sektörümüz sonunda hak ettiği saygınlığı kazanacaktır.
TUCED BAŞKANI : AHMET VAROL

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel birşey peki rekabet kurulu diye bir melet var buda kalkar değilmi devletim bunlara boşa para vermez böylece 10 yılda bir cevirmene işim düştüğü zaman çok para veririm ama

çevirmen arkadaşlar her zaman gittiği
her dükkdana alışverişde devamlı kazık yemeye devam eder

çünkü rekabet kurulu kalkar herkez dağdan indim ben benim dediğim fiyat uygulanacak der..

Ne yazıkki böyle olur.

3 ay öncesinde elimde bulunan bir metini 3 sayfayı bir tercumana sordum 40 ytl dedi.
birisine sordum o sen yabancı ülkeye gidecen seni birdaha kazıklayamayız dedi. 70 ytl dedi.

birisine gittim oo sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı(yım) değilsin dedi 90 ytl çekti.

40 ytl yaptırdığım işte işimi gördü.

ama malesef ankarada bir yerde sokak ortasındaki tercumanların benim elimdeki 10 sayfalık formu doldurup 20 ytl anlaşmam beni bitirdi.

demekki neymiş yasa masa boş iş önce insan olmak lazım..

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sektörde dengesiz bir durumun odlduğu ortada, ve ciddi çalışmalar yapılıyor ben takip ediyorum. Çünkü ilgi alanım. Şu an için daha ziyade benim gibi duyarlı girişimlerle mesleğin itibarı korunmaya çalısılıyor. 1 lira gibi rakamlar zaten bu konuda öenmli atılmasına zemin hazırladı. Demokratik toplumlarda herkes üzerine düşeni yapmalıdır diye düşünüyorum.
Ben halen burada bir düzenin olması gerektiğini savunuyorum. Buraya mod atanmasını çok önce tavsiye etmiştim ben. İlla bu ben olmak zorunda değilim. Çeviri piyasasının içinden gelen birisinin forumda olması bile bize iyinetin değer verdiğinin göstergesi kabul edilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5