İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ceza mı aldım?

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son on beş gündür google aramalarından gelen sadece iki tekil ziyaretçi. "site:domain ismi" biçiminde aratma yaptığımda indexlenmiş bütün sayfalarım çıkıyor. ama önceden ilk sayfada olduğum anahtar kelimelerde aratma yaptığımda arama sonuçlarında yer almıyorum. bu ne anlama geliyor? blogum ceza mı aldı? yaklaşık olarak beş aydır düzenli olarak bloguma günlük elli kadar backlink alıyordum. ekim ayının son yarısında biraz abartarak günlük elli backlinkin üzerine çıktım. bu, duruma sebep olmuş olabilir mi?

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Benimde sitem günlük 70-80 tekil hit alırdı şimdi 5-6 tekil hite düştü(son birkaç gündür). Sanırım 2300 backlink almamdan kaynaklanıyor(300 ü prli). Sitem 4 aylık bu arada.

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Backlink sitenle alakalı sayfalardan/sitelerden olursa çok fazla bir sorun çıkmaz ama hergün sitenle alakasız 50 tane backlink aldıysan sonunu hazırlamış olabilirsin.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Siteye günde 1 yazı eklerken, 50 backlink alıyorsan, google bunda bir hata olduğunu düşünerek (illegal bir yol) size - puan cezası vermiş olabilir.

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Sitenin yaşı kaç ki günlük 50 backlink aldın? Az yazı ekleyip fazla backlink aldığın için geçici bir ceza olabilir bu. Bir süre backlink alma, sadece özgün içerikler gir. Birde wordpress kullanıyorsan kullandığın eklentilere dikkat et. seo searchterms tagging 2 kullanıyorsan bu eklentiyi kaldır.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress kullanıyorum. seo searchterms tagging 2 gibi eklentiler kullanmıyorum. ben de geçici bir durum olmasını umuyorum. yaklaşık 1.5 ay sonra hostingi ve alan adını uzatmam gerekiyor. en iyisi bu 1.5 aylık sürede kendi haline bırakayım. düzelirse uzatırım. düzelmezse bırakırım.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir de semrushbot, eZ Publish Link Validator ve SeznamBot blogumdan hiç çıkmıyor son zamanlarda. bunların bir zararı olur mu?

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
semrushbot, eZ Publish Link Validator ve SeznamBot bunların ne olduğunu bilen yok mu? ne yapar bu botlar? kendi hallerinde araştırma yapan botlar mıdır? yoksa zararlı bir yazılım mıdır?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5