İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CHIP ONLINE: Firefox 3'e Çıktığı Gün Kötü Sürpriz

Firefox 3 ile herhangi bir soun yaşadınız mı?

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çıkmasının 5. saatinde Firefox 3'te çok tehlikeli güvenlik açığı bulundu. Detaylar haberimizde.

17 Haziran günü rekor için download'a sunulan Firefox 3'ün çıkmasından tam 5 saat geçmişti ki, Firefox 3'ü ve (Firefox 2.x) serisini de etkileyen çok kritik bir güvenlik açığı bulundu. TippingPoint'e gönderilen açık, Zero Day Initative programıyla Mozilla'ya iletildi. Bu program yazılımlardaki açıkları ilk bulanlara para ödülü vaadetmekte.

Bu güvenlik açığının detayları ve nasıl uygulandığı güvenlik sebebiyle açıklanmazken, kullanıcıların sadece hatalı kodlu web sayfalarını ziyaret etmesi, kötü niyetli kodun çalışması ve sisteminize girmesinin yeterli olduğu belirtiliyor. Mozilla'nın bu açığı kapamak için acil yama çıkarması bekleniyor. Bu açığın Firefox 2.x sistemleri de etkilediği ayrıca belirtiliyor.

Daha basit fakat Firefox 3'ün çökmesine neden olacak "overflow" açığı da Neohapsis mail listesi'ne gönderilmiş durumda.

Güncelleme: Mozilla Güvenlik Başkanı Snyder, blogunda bu exploiti incelediklerini ve en kısa zamanda önlem alınacağını söyledi. Bu açığın henüz internete yayılmamış olmasından dolayı, şimdlik güvenli olduğunu belirtti.

Haber Sayfası: http://www.chip.com.tr/konu/Firefox-3-e-ciktigi-gun-kotu-surpriz_7398.html

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yapanlar bilerek bırakıyor olmasın - para ödülünden nasiplenmek için :) eş dost ile dalavere yapıp ödülü fifty fifty indra gandi...

Bende de Firefox 3 ü ilk kullanışımda kililtendi ... kurmam diyordum ama şimdi yeniden kurdum fena değilmiş. adres girerken SIK KULLANILANlardaki benzerlere tamamlaması güzel özellik.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben fazla bilmiyorum fakat haberin yinede belirtilmesi gerektiğine inandım. Çünkü Chip'te yer alıyor. Gerçekçiliği vardır sanırım.

Umarım sorunları düzelir de FF3'ü ağız tadıyla kullanırız.

desperado64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben bi sorunla karşılaşmadım.....sadece hürriyet.com da videolarda sorun var diyorlardı bende girdim baktım ewet eccuk sorun oldu .... ama pc falsh pro. kaldırp adobe sitesin falsh player yükleyince düzeldi....

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece bir siteye özgü bir sorun olursa önemli değilde, genelde bir sorun var ise yada rastlayan olursa lütfen bizide bilgilendirin!

abwesend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gündür kullanıyorum donmak ve kilitlenme dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Donma ve kilitlenme donanımsal mı yoksa yazılımsal mı sende? Zaten tez zaman içerisinde güncel versiyon gelir. Hatalar giderilir mutlaka.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bu ne yaa dakka bir gol bir...iyi olmuş ie karşıtlarına :D

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla benim adımda IE'ci olarak çıktı ama valla objektif olmak lazım. Hangisi daha iyi imkan sağlıyor araştırmak lazım.

Yazılım hataları için birşey denilebilir fakat güvenlik açıkları zaten olsa bile antivirüs programlarıyla kapatılmıyor mu ki? O konuda eksik bilgilerim var sanırsam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5