İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çift hesap yasak mı?

3

3HARF.COM

Misafir
Google adsense'ten 2 hesap kullansam ayrı siteler için, 2 hesapta benim adıma olsa herhangi bir tehlike yaratır mı?

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Biri banlanirsa digeride o hesapla iliskili oldugundan banlanir. Ama isimler ve adres degisirse problem kalmaz. Ailenden birinin adina ac diger hesabini. Ben o sekil yapiyorum.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense kurallarına göre çift hesap açman yasak, Zaten çift hesap açmaman için hesap panelinden tüm siteleri ekleyebiliyorsun deilmi ?

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
biriyle hile yapacak biriyle dürüst takılacak herhalde :)

3

3HARF.COM

Misafir
3harf.com alan adı altında kazanılan paralar zirveler için harcanacak, diğer sitelerim ile karışıyor çekler. Bu nedenle... :)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aynı hesaba aynı pc den girdiğinde hile yapmasan bile ilişkilendirme buluyor ve 2 hesap kural ihlalinden ban atıyor .. ama tabai ne zamna farkettiği belli degişl.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
aynı hesaba aynı pc den girdiğinde hile yapmasan bile ilişkilendirme buluyor ve 2 hesap kural ihlalinden ban atıyor .. ama tabai ne zamna farkettiği belli degişl.

Eger isimler farkli ise sorun olmaz. Bunun en önemli nedeni ben 2 senedir kullandigim google hesabini internet cafemdeki ana pc'den girmekteyim ve 2-3 arkadasimda bazen hesaplarina giris yapiyorlar ana pc'den. Google böyle bir durumda ban atamaz. Cünkü bu haksizlik olur. Herkesin evinde pc'si yok.

Google'nin ban sistemini kendi düsünceme göre yazayim

- Ayni isimle 2 hesap acma ve ikisine ayni pc'den baglanma
- Farkli isimlerle 2 hesap acip hesap bilgilerine ayni adresi eklemek
- Banlanan isimle tekrar hesap acma ( ayni adres bilgileriyle ) Farkli adres ve farkli siteler eklenirse banlanma ihtimali düsebilir.
- Hesaba girdigin pc ile reklamlara tiklama

vs. vs. diye gider. Bunlar en önemlileridir bence. Tabii daha bir sürü bu sekilde varsayim var.

B

bazobehram

Misafir
öyle şeymi olur ya ... bir bilgisayardan bir hesap açılacak o bilgisayardanda tek o hesaba girilecek diye bişe yok ... Ona buna boş yere ban atarsa google ayakta duramaz ...yeterki sahte tıklama olmasın hesabında

B

bazobehram

Misafir
ne olur geri dön sana demiyorum ...:D yukardakilere benim lafım sen doğru söylüyon

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi