İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çinli gazetecinin ’blog’u kapatıldı

F

fenerli

Misafir
MICROSOFT, Çin Hükümeti’nin hassas olduğu siyasi konularda yorum ve Çin’de gelişen olumsuz olaylar hakkında haber yapan Çinli gazetecinin blog’unu (günlük) Çin Hükümeti’nin isteği üzerine kapattı. Microsoft MSN Online Grup Başkanı Brooke Richardson, Çinli blogger’a Pekin merkezli yerel Microsoft ofisi tarafından hizmet verildiğini, ancak bu hizmetin Çin Hükümeti’nin isteği üzerine kesildiğini söyledi. Richardson, "Uluslararası hukuka ve faaliyet gösterdiğimiz ülkenin yasalarına saygılıyız" dedi. Microsoft tarafından kapatılan blog’un An-Ti takma adıyla yazı yazan New York Times’ın Pekin muhabiri Zhao Ziang’a ait olduğu ve muhabirin Çin Tayvan ilişkileri gibi Çin Hükümeti’nin hassas olduğu konularda haberler yaptığı belirtildi. Yoğun bir sansürün uygulandığı Çin’de milyonlarca insan internet günlükleri üzerinden haberleşiyor ve fikirlerini biribirine iletiyor. Çin Hükümeti ülkede faaliyet gösteren internet servis ve içerik sağlayıcıların hükümetin koyduğu yasaklara uymasını istiyor. Bu nedenle Microsoft web günlüğünde "insan hakları, demokrasi" gibi kelimeler bulunmuyor. Google’un Çin ofisinin hizmet verdiği arama motoru ise, Dalai Lama, Tayvan gibi kelimelerle arama yapmıyor.

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/3755526.asp

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress kullanmak için bir neden daha : )
bu arada blogger google ın değil mi? microsoft MSN space in ne alakası var

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok ok ben blogger . com kullanıcısı anladım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5