İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Citibank YTL Kullananların dikkatine!

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yeni Moda:)

Çeklerin arkasını imzalamadan kargoya vermeyin. Geri dönüyor artık.
Citibankta 7-8 çek bozdurdum. hiç biri imzalı değildi. ilk kez böyle bir uygulama istiyorlar.

Bilginize..

B

bazobehram

Misafir
Bura türkiye unutmayın ve ona göre konuşun herşey olabilir

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben imzasız ne $ nede TRY ceki verdim imzasız geri dönüyor cekler..

R

Reignman

Misafir
Çekler nama yazılı olduğu için, tahsile verdiğiniz banka (cirolamamışsanız) gidip ana bankadan parayı tahsil edemez. Ancak cirolarsanız, çek hamiline yazılı hale dönmüş gibi işlem görebilir, böylelikle bizim aracı bankalar parayı bozabilirler.

Ancak burada durum biraz farklı, esas banka zaten Citibank olduğu için, siz de çekleri Citibank'a yolladığınız için, ciro olayı burada gerekmemesi lazım.
Ama gördüğüm kadarıyla iş baştan sakat, kargoyla çek alıp, nasıl bozup bir de başka bir banka hesabına yatırıyorlar anlamak mümkün değil. Sanırım bu imza işini de güvenliği bir derece daha arttırmak için başlatmışlar.

Yoksa Amerika'da çek alanlar, çeklerini direk Citibank'a götürüp karşılığını alabilirler. Nüfus cüzdanı ibraz etmeleri yeterlidir. Ciro etmek bankayla aranıza bir başka kişi girdiğinde gerekir.

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çekin arkasındaki yazıyı dikkate alan arkadaşlar orayı cirolayacağını anlayabilir. ciro istemelerinin sebebi ödeme yapıldığını onaylamak içindir. nereye giderseniz gidin kişiye paranın ödendiğini belgelemeden ödeme yapılmaz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5