İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ÇitiBanka Dava..

B

bazobehram

Misafir
.. Bana Çek geldi.. Ben çitibank gittim , çiti bank çeki 1 yıldan beri bozmadıklarını söyledi , bende bu sizin çekiniz olduğunu ve mecburen bozmanız gerektiğini söyledim.. bozamayız dediler.. bende bir sebeb göstererek ödeme yapmayacağınıza dahil bir belge istedim. vermediler.. adana da citibankı savcılığa çekin fotokopisi ile yazdığım dilekçe ile suç duyurusunda bulundum.. Nasıl Bozmalar Bİr görelim Bakalım..

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kendine eziyet ediyorsun... sinirlendiğine değmez... nasılsa 1-2 ay a kalmaz EFT olayıda gelir

ver kargoya 2-3 güne hesabında. şimdiye kadar 5-6 çek bozdurdum. hiç bi sorun çıkmadı...

B

bazobehram

Misafir
kargoya nasıl verecez.. ne diye.. sen bana yardımcı olurmusun.. nasıl olacak..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çekin arkasını yazdırsaydınız:)o yeterliydi. bu sefer Google - citibank birbirini yeseydi :)

B

bazobehram

Misafir
ben burdaki.. dilekçeyi yollayacam da.. çek numarası hangisi .. köşede cheque no : diyor.. 9 haneli..
altında client no: var 5 haneli. hangisi çek no olarak yazacam.. dilekçeye

B

bazobehram

Misafir
nasıl yani cirolama kardeş. kusura bakma dakkada bir bişe soruyok ama :D

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
çekin arkasında içi boş kutu şeklinde kısım var.

oraya,

ad-soyad
adres-tel yazıp,
imza atarsan, çeki cirolamış olursun.

bu işlemi yapmazsan çek geri gelir. bozmazlar.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sende saol.

dediğim gibi bu yöntemi neredeyse tüm YTL çeki alanlar kullanıyor aylardır. sorun yok.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bazobehram' Alıntı:
.. Bana Çek geldi.. Ben çitibank gittim , çiti bank çeki 1 yıldan beri bozmadıklarını söyledi , bende bu sizin çekiniz olduğunu ve mecburen bozmanız gerektiğini söyledim.. bozamayız dediler.. bende bir sebeb göstererek ödeme yapmayacağınıza dahil bir belge istedim. vermediler.. adana da citibankı savcılığa çekin fotokopisi ile yazdığım dilekçe ile suç duyurusunda bulundum.. Nasıl Bozmalar Bİr görelim Bakalım..

Boşu boşuna gitmişsin savcılıga çünkü iptal olacaktır citibank cekleriş elden almıyor cünkü anlaşmaları öyle takas yolu ile bozdurcan yada kargo ile dilekce yazıcan yanai sen takasa sokucan ceki..

citibank belli kuralları var müşterileri için. su su kişilere hizmet verişriz diye senin öyle bir işlemin yoksa bankada elden gidip ceki bozduramassın:.

sen en yakın Yapı kredi bankasından hesap actır ve ceki normal cek gibi takasa ver 2. gün sonra paran hesabına

romsage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben hiç City Bankla felan uğraşmadım Yapı Krediye verdim direk bozdular(10-15günde) tabi yapı kredide hesabım vardı karta attılar.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
romsage' Alıntı:
walla ben hiç City Bankla felan uğraşmadım Yapı Krediye verdim direk bozdular(10-15günde) tabi yapı kredide hesabım vardı karta attılar.

ne kadar komisyon kesitiler senden ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
yaklaşık 5 saat önce bankadaydım hesabımın olduğu garanti bankasına gittim. çeki verdim ilk önce afalladılar ardından durumu izah ettim. siz bana bir döviz hesabı açın çekide takasa verin dedim. masrafınıda ytl hesabımdan kesersiniz. bi kaç telefon görüşmesinin ardından döviz hesabım açıldı.. çeki takasa verdim yaklaşık 15 milyon masrafı olur dedi bende 20 olsun 5 ine benden bi sigara iç dedim... Hazır açtırmışken hesabada bi kaç yüz dolar yatırdım sen sağ ben selamet deyip iş yerime geldim..

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SargeT' Alıntı:
yaklaşık 5 saat önce bankadaydım hesabımın olduğu garanti bankasına gittim. çeki verdim ilk önce afalladılar ardından durumu izah ettim. siz bana bir döviz hesabı açın çekide takasa verin dedim. masrafınıda ytl hesabımdan kesersiniz. bi kaç telefon görüşmesinin ardından döviz hesabım açıldı.. çeki takasa verdim yaklaşık 15 milyon masrafı olur dedi bende 20 olsun 5 ine benden bi sigara iç dedim... Hazır açtırmışken hesabada bi kaç yüz dolar yatırdım sen sağ ben selamet deyip iş yerime geldim..

Aldığın Dolar çekimiydi?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Katre' Alıntı:
Aldığın Dolar çekimiydi?

evet dolar çekiydi... dolar çeki olanlar garanti bankasıyla bu şekilde çalışırlarsa bence çok iyi sonuç alırlar sadece şubeye çeki teslim ediyorsun o kadar.. Tabi birde döviz hesabı olması lazım.. Çek tahsil olunca döviz hesabına yatıyor para.. Ytl hesabındanda masrafı alınıyor..

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İki gün önce iş bankasında 21 milyon masrafla $ olarak gelen çeki ytl ye çevirip ytl hesabıma yatırdırlar İş bankasında $ hesabın olması farketmiyor harelde ytl ye çevirim normal hesabıma yatırdırlar

ama koskoca şehrin merkezindeki iş bankasında bu işlemi yapan 1 kişi bulabildim o da biraz uğraştı. Koç bank ve Ziraat bankalarına götürdüm adamlar bu ney diye cevap verdiler. Tabi ben derdimi anlatana kadar baya zaman geçeceği için çıktım iş bankasına gittim orda sağolsun 1 tane bayan işimizi halleti.

Ama genel olarak bankalarda bu çek bozum işlemi ile ilgili bilgili birilerini bulmak gerçekten çok zor Allah herkese kolaylıklar versin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5