İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Class icine $HTTP_*_VARS

A

Anonymous

Misafir
Yazilmis class icine, functionda variable i almadan icerden bi sekilde bulmanin yolu varmi.
Mesela:

class XXX {
//Normalde variablelar var bu kisaltilmis surumu
**function draw_links($offset,$many) {
global $PHP_SELF;
if(!isset($offset)){
$offset = 0;
};
if(!isset($many)){
$many = 8;
};

$resultsmany = $this->num_results();
$this->pagenum = ($offset/$many)+1;
$d = 1;

for ($i = 0; $i < $resultsmany; $i += $many) {
if($d != $this->pagenum) {
echo "<a href=\"$PHP_SELF?offset=$i&many=$many\"> | $d </a>";
$d++;
}
else {
echo "<font color=\"#FF0000\"> | $d </font>";
$d++;
};
};
}
}

Burda ** olarak belirtilmis yerde aliyorum degiskenleri. Bu degiskenler normalde $HTTP_GET_VARS tan gelmeli. Bu class include ile baska bir dosyada kullaniliyor. Function icinde "global $HTTP_*_VARS" calismisyor yada bir ise yaramiyor. Sorunla karsilasan olduydasa yada cozumu bilen varsa poste ederse sevinirim.

Tesekkurler (emaile yollamayin calismiyor)

A

Anonymous

Misafir
global $HTTP_*_VARS yerine submit edilen değişkenleri global ile kullanmayı denedinmi? Çalışması gerek diye düşünüyorum.
Birde include yerine require kullan. İkisi değişkenleri farklı yorumluyor.

A

Anonymous

Misafir
$PHP_SELF nasil oluyorsa global ile, construct veya function variable olarak vermedende calisiyor. $HTTP_*_VARS ise function variable olarak verip global yapilinca calisiyor. sanirim direkt class icinde global $HTTP_*_VARS i gormuyor.

Require ' i henuz denemedim.

A

Anonymous

Misafir
PHP yi linux tamı yoksa win32 de mi kullanıyorsun?
Class ve Function içinde $HTTP_*_VARS, func_num_args() gibi komutların iki sistemde farklı çalıştığını dün keşfedip şok oldum...
Linux ta çalışan kod win32 de hata veriyor. Sanırım apache module veya cgi olarak kullanmakta fark ediyor.

A

Anonymous

Misafir
Win32 de kullaniyorum, Apache module olarak.
Bildigim kadari ilede module ve cgi kullanim arasinda farkliliklar var. Mesela cgi olarak cookie yollayamama gibi.

Ama Apache Module olarak kullanildiginda bildigim kadari ile dosya islemleri disinda linux ve win32 arasinda fark olmamasi lazim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5