İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cnet ADSL Modem İle ISS server...

C

Cafesim

Misafir
Başlıkta Okudugunuz gibi Cnet ADSL modem ile ISS server Kurmak istiyorum ama bir türlü başaramadım bilgisi olan arkadaşlardan destek beklerim Şimdiden Teşeküürler...

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ADSL modem usb ile bilgisayara bağlımı yoksa bir lan kablosu ile hub veya swicht e mi bağlı. doğrudan usb ye bağlı ise ISS de problem vardır. ancak modem hub a bağlı, bilgisayarda o hub a bağlı ise o zaman işin biraz zor. hangi şekilde bağlantı yaptığını, modemin rotuer tanımlama seçeneğinin olup olmadığını yazarsan yardımcı olabilirim.

son olarak IP adresi bilgilerine ihtiyaç var, http://www.whatismyip.com adresine girip IP adresine bak. sonra başlat>çalıştır penresine cmd yazıp çalıştır. dos penceresi gelecek, burada ipconfig yaz, 4 ayrı bilgi gelecek karşına, dns soneki, IP adres, alt ağ maskesi ve varsayılan ağ geçidi. bu bilgileride verirsen faydalı olur. ancak bunların tamamı adsl modem hub a bağlı ise gerekli. doğrudan usb bağlantısı varsa boşuna uğraşma.

muhabbetle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5