İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Co Location fiyatları

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şöyle bir ürün toplamayı düşünüyorum arkadaşlar,
CPU QUADCORE Q6600 2,4Ghz LGA775 1066MHZ 8 MB.
MB INTEL 975XBX2KR DDR2 SES+GLAN+SATA2+16X
VGA 256 MB ASUS EX N6200LE TC/TD (64/256) PCI-EXP
DVD-RW SAMSUNG 20X BULK SİYAH SATA SH-S203B
FAN CM CPU RL-CUC-CNU1 CPU SIVI SOĞ.SİSTEMİ
CASE AOPEN H600B-B28 SİYAH-400W
HD 500 GB SAMSUNG 7200 RPM SATA2 16 MB
8GB 533MHZ KINGSTON

bunada yurt içinde 1mb hat bağlatmak istiyorum, linux kurarak biryerden co location hizmeti almayı düşünüyorum fakat buna panel fiyatları vs. eklenecek şimdi benim istediğim şu 200 kadar siteyi barındıracak ve bana problem çıkarmayacak bw sorunum yok 70-80gb bw harcıyor şu an siteler başka biryerde bw gitmiyor desem yeridir yani... Ama bu 200 siteyi sorunsuz barındıracak ve mysql mail bilmem ne problemi çıkarmayacak tek istediğim bu ve sürekliliği olacak senede 3 kere yer değiştirmeyi istemiyorum artık...
Sizce böyle bir konfigürasyon istediğim işi başarırmı yoksa firmaların shared hostinglerinde devammı edeyim?
1mb hattın hızı ne olur? Bw olarak 350gb kadar harcama hakkın olur diyorlar ama hızıda çok önemli benim için... Örneğin http://www.gitaral.com/ sadecehosting.com da barındırılıyor ve çok memnunum aynı performansı alırmıyım sizce?
Artı olarak panel fiyatı işletim sistemi optimizasyon yada diğer ek hizmetleriyle birlikte astarı yüzünü geçermi sizce?
Çünkü bu yıl baktığımda 70-80gb bw yiyen sitelerim için 2000 dolar gibi korkunç bir rakam harcadım çoğuda yurt içi sunucularda gitti... Ama beni memnun etmiyor etmiyor etmiyor...
Oysa üstteki makinayı alsam ve 1mb hat ile kullansam aynı rakama geliyor bana yıllık... Önerileriiz nedir?

CS.GEN.TR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

co-location, dedicated vb. işlemleriniz için bizimle görüşebilirsiniz.

msn: [email protected]
msn: [email protected]

tüm sunucularımız kendimize ait olup, datacenter sadecehosting ve dgn'de barındırılmaktadır.

iyi günler

snackers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Co-Location konusunda size yardımcı olabiliriz,
Ücretsiz Plesk Lisansıda sağlayabiliriz.

Saygılarımızla
İksir Bilgi Tek.Ltd.Şti

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kendi serverini yönetecek bilgin yoksa shared de devam et

ayrıca bu makinaya eran kartı ses kartı hatta dvd falan alma

birde yüzü astarından şu şekilde pahalıya gelebilir yarın öbürgün harddiskin hata verir bozulur ya da ramın sorumluluğu ve masrafı da senin olur. 2 senede toplam 12 sunucuda 4 sefer hardiskim bozuldu bir sefer ram bozuldu. makinalar DC ye ait diye ücretsiz değiştiler... ama sen bunları kendin değişeceksin üstüne üstük birde DC de takma çıkarma parası vereceksin

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
cyberturk kendi serverimi yönetirim fakat astarı yüzünü geçecekmi aynı performansı alacakmıyım problemim bu, örneğin shdc de 60 dolar verip aldığım hosting paketlerinden çok memnunum ama 1 hosting için 60 dolar...
1 mbit alıp aynı performansa ulaşabilirmiyim derdim bu, dvd rw almamın sebebi backup için ekran kartı almamın sebebi 64mb da olsa rami yormamak için... tam anlamıyla stabil bir makina olsun diye yani... donanım konusunda problem yok zaten piyasadan çok çok ucuza mal ederim ama dediğim gibi hat ve diğer konular önemli olan...
snacker özel mesaj atıyorum sana

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5