İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Co-Location Hakkında Bilgi Almak istiyorum.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar herkeze bir co-location makina toplucamda yazılım sorunum var ben buna windows 2003 standart lisansım var ne kadar uygun olur karşı firma neder bu duruma.

Yada extra başka lisanslar almak gerekirmi. ? Paneller hariç.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar herkeze bir co-location makina toplucamda yazılım sorunum var ben buna windows 2003 standart lisansım var ne kadar uygun olur karşı firma neder bu duruma.

Yada extra başka lisanslar almak gerekirmi. ? Paneller hariç.

Windows 2003 standart lisansin varsa Sunucuya Windows 2003 standart yukleyerek datacentere gonderebilirsin . tabi sıkıntı olmamasi acisindan lisansi kasaya yapistirabilirsin.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firmadan gelen mail aşağıda bakalım o kadar host satan var forumda ne dicekler..

Windows 2003 lisansını internet üzerinde kullanabilmeniz için External Connector Lisansı almanız gerekmektedir. Bunun fiyatı yaklaşık 2500$ + KDV şeklindedir.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firmadan gelen mail aşağıda bakalım o kadar host satan var forumda ne dicekler..

oyle birsey olacagini sanmam eger her sunucu icin 2500$+kdv olsa hicbir datacenter windows sunucu satmaz . bence attigin mailde derdini anlatamadin yada onlar anlayamadilar

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banada saçmalık geldi bu yüzden sitede host firmaları felan var bakalım görelim dedim anlayanlar varmı yoksa hepsimi reseller :D

aşağıdaki attığım mail.

merhabalar tekrar ufak bir kaç sorun olacak ayrıntılar için.

MICROSOFT OEM WINDOWS 2003 SERVER İLAVE 5 KULLANICI PAKETİ İngilizce Paket (standart edition)

elimde üsteki yazılım lisansı mevcut bunu size iletirsem bir sorun çıkarmı.
birde ben asp mysql kullanıyorum açıkçası bunun bilgisayara nasıl ayarlanacağını bilmiyorum yani ben bilgisayarı size gönderdiğimde gerekeli destek nasıl sağlanacak bu destek için ek ücretler talep edilecekmi birde tabiki panel sorunu var birde mesala helm panel gibi cpanel bunlarında lisans sorunu olacaktır bunlar bende mevcut değil zaten ama free olabilenler varmı bunlar hakkında bilgi göremedim efendim.

diye daha devam ediyor...

L

LabinaHosting

Misafir
İyi Geceler,

Öncelikle elinizdeki lisans geçerli bir lisans olarak görünmüyor.

MICROSOFT OEM WINDOWS 2003 SERVER İLAVE 5 KULLANICI PAKETİ İngilizce Paket

bu lisans mevcut 2003 standard edition lisansına ek olarak 5 kullanıcı için terminal servisleri kullanma hakkı veren lisanstır.

Sadece Web hosting yapacaksanız External Connector Lisansı almanıza gerek yoktur. Email gönderdiğiniz firma muhtemelen sizi yanlış anlamıştır. Asp ve Mysql kullanacaksanız Windows 2003 Web Edition ( OEM ) lisansı almanız yeterlidir. Şuan piyasada 400-490$ arası bulabilirsiniz.

Saygılarımızla.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MICROSOFT OEM WINDOWS 2003 bizdeki bu o ilave kullanıcılıda mevcut yapıştırırken hata olmuş..yani hem 2003 standart var hemde 5 extra ilavesi 140 dolar sonradan verdik.

Şuan piyasada 400-490$ arası bulabilirsiniz.

fiyat doğrudur web editon biraz daha düşüktü biz bunu almıştık zamanında şirket için olmadı şirket kapandı tabi ama elimizde kaldı bu zaten satmakta istemiyorum. teşekkür ederim labina hosting..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5