İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Co-location hakkında

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir DC ile görüşme yaptım bugün aklıma takılan bir konu var yardımcı olablir misiniz.

1 Mbit : 320 GB band değil miydi...

Bugün 7/24 bağlantı sağlanırsa bu mümkün dediler.

Bir sunucuda 7/24 bağlantı sağlamaz dediler ortalama 100 GB olur dediler...

Bunu açıklayabilecek arkadaş var mı acaba?

Kafam Çok karıştı...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir DC ile görüşme yaptım bugün aklıma takılan bir konu var yardımcı olablir misiniz.

1 Mbit : 320 GB band değil miydi...

Bugün 7/24 bağlantı sağlanırsa bu mümkün dediler.

Bir sunucuda 7/24 bağlantı sağlamaz dediler ortalama 100 GB olur dediler...

Bunu açıklayabilecek arkadaş var mı acaba?

Kafam Çok karıştı...

Co-location larda söz konusu olan şey aylık veri transfer miktarınız değildir
per second <<< saniyedeki kilo bit miktarıyla satış yapılır
512 kilo bit per second hız co-location alıyorum ben.
anlık trafiğim 512 'ye dayanırsa otomatikman daha üstüne çıkamıyorum ve siteler adeta donuyor (çok yavaşlıyor) bu bir defa oldu ben de güvenlik gerektirmeyen hostlarımı başka yerlere taşıdım.

size 512 kbps yi bütün gün sağlama garantileri vardır.
yani sizin ziyaretçileriniz 8 saate yoğunlaşırsa bu 8 saat günün 4 te biri olur.
bu da sizin aylık 100 GB bant genişliği kullanmanız anlamına gelir.

bütün espri burada

o noktada eğer 300 küsür GB nin tamamını kullanmak istiyorsanız farklı zamanlarda trafik alan siteler barındırın bu da sizin maksimum bant genişliğini neredeyse kullanmanız anlamına gelir.

Saygılarımla

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Co-location larda söz konusu olan şey aylık veri transfer miktarınız değildir
per second <<< saniyedeki kilo bit miktarıyla satış yapılır
512 kilo bit per second hız co-location alıyorum ben.
anlık trafiğim 512 'ye dayanırsa otomatikman daha üstüne çıkamıyorum ve siteler adeta donuyor (çok yavaşlıyor) bu bir defa oldu ben de güvenlik gerektirmeyen hostlarımı başka yerlere taşıdım.

size 512 kbps yi bütün gün sağlama garantileri vardır.
yani sizin ziyaretçileriniz 8 saate yoğunlaşırsa bu 8 saat günün 4 te biri olur.
bu da sizin aylık 100 GB bant genişliği kullanmanız anlamına gelir.

bütün espri burada

o noktada eğer 300 küsür GB nin tamamını kullanmak istiyorsanız farklı zamanlarda trafik alan siteler barındırın bu da sizin maksimum bant genişliğini neredeyse kullanmanız anlamına gelir.

Saygılarımla

İlginiz İçin Teşekkür ederim..

şu an için sanırım hiç sorun yaşanmaması için 1-2 Mbit ile başlamak çok iyi olacak..

+ rep..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlginiz İçin Teşekkür ederim..

şu an için sanırım hiç sorun yaşanmaması için 1-2 Mbit ile başlamak çok iyi olacak..

+ rep..

Aldığınız yeri fiyatını ve ilerleyen zamanlarda memnun kalıp kalmadığınızı belirtirseniz bu durumda aldığım hizmeti değerlendirme şansım olur.

1. sırada benim güvenlik var:

hizmet aldığım yerin server odasına giriş çıkışlar manyetik kartla ve kamera kayıtları mevcut. ayrıca telefon görüşmeleri kayda alnıyor. kendi serverınız dahi olsa server odasına giriş için önceden kayıt yaptırmanız gerekiyor (acil birşey hariç) sizinle şirketten biri daha geliyor içeriye.

özelden co-location aldığım yerin bilgisini size gönderiyorum.

Saygılarımla

CS.GEN.TR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banada o yerin bilgilerini gönderirmisin?
Aldığınız yeri fiyatını ve ilerleyen zamanlarda memnun kalıp kalmadığınızı belirtirseniz bu durumda aldığım hizmeti değerlendirme şansım olur.

hizmet aldığım yerin server odasına giriş çıkışlar manyetik kartla ve kamera kayıtları mevcut. ayrıca telefon görüşmeleri kayda alnıyor. kendi serverınız dahi olsa server odasına giriş için önceden kayıt yaptırmanız gerekiyor (acil birşey hariç) sizinle şirketten biri daha geliyor içeriye.

Saygılarımla

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Saygılarımla

Size P.M. ile gönderdiğim DC'de de hemen hemen aynı şeyler mevcut fakat manyetik kart ile giriş konusunu pek bilmiyorum. Şu an için ziyaret amaçlı giriş yaptık. Yalnız DC'ye giriş için Kapı sistemi mevcut. Aynı şekilde Müşteri Temsilciniz ile giriş sağlanıyor...

Ben gayet memnun kaldım Şu an İçin.

%90 Bu DC ile çalışmayı düşünüyorum...

SAYGILARIMLA

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Saygılarımla

bir pmde ben alayım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5