İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Co-location tavsiyesi istiyorum...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisiz oldugum zamanlarda yaptıgım gibi sizin desteğinizi talep ediyorum...

bir arkadaşım için co-location tavsiyesine ihtiyacım var bunu şirketin kullanıcılarından duymak istiyorum reklam yapmazsanız sevinirim...

%99 uptime ı olan
sınırsız bant veren (mbit usulü türkticaret ixirhost.com falan tarzı...)

bir yer aramaktayım fiyat bilgilerini kendim incelerim sadece üstteki 2 özelliği sağlayabilen kullandıgınız şirketleri yazarsanız sevinirim...

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Sınırsız Bant derken
sana sınırsız bant verecem diyen zihniyet zaten yalan söyler bu konuda dikkatli olmanı ciddiyetle tavsiye ederim..

%99 uptime süresinide Gözden cıkarmanı isterim çünkü %99 demek kesinlikle hiç bir kesiklik yaşamayan bir firma ariyorsan ve türkiyede Böyle bir firma malefes yok

%99 uptime ve sınırsız banwid ariyorsan:

sınırsız banwid için FDC yi
%99 uptime içinde hiç bir yeri garanti veremem

FDC serveri sınırsız bant için tavsiye veriyorum bunun haricindeki bütün hizmetlerininde perfermansının yerlerde süründüğünü unutma..

Burda demekki şunu değiştireceksin

%99 uptime yerine : en az sayida kesiklik yaşayan,
Sınırsız trafik yerine ise En fazla Trafik verebilen kişilerden teklif istiyorum dersen daha mantıklı olacaktir..

saygılarımla.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+1
Ben de şu sınırsız trafik deyenleri anlamıyorum.
Sanki telekomdan sınırsız trafik almak mümkün de satacakalr.

Sattı nixcon da ne oldu ? Adamlar gümledi. Sınırsız trafikel gideceğin yer türkiyede gümlemeye mahkumdur

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pcpazari, sınırsız trafik demek 1 mbit, 2mbit ise yada 10mbit ise bunu sonuna kadar ben kullanabilirim anlamındadır.
heralde 1 mbit hat, 10000 gb trafik olarak görüyorsunuz :)
firar, ne özellikler lazım olduğunu yazarsan daha iyi olur.
gf8, fdc makina göndermek için ne kadar kargo ücreti vermemiz lazım?

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
radore Dc önerebilirim size yardımcı olabilirim.

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maddi durumunuz iyi ve güzel bir hizmet almak istiyorsanız teletek,
maddi durumunuz kötü iyiye yakın bir hizmet almak istiyorsanız teklan'ı tercih edebilirsiniz.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pcpazari, sınırsız trafik demek 1 mbit, 2mbit ise yada 10mbit ise bunu sonuna kadar ben kullanabilirim anlamındadır.
heralde 1 mbit hat, 10000 gb trafik olarak görüyorsunuz :)
firar, ne özellikler lazım olduğunu yazarsan daha iyi olur.
gf8, fdc makina göndermek için ne kadar kargo ücreti vermemiz lazım?

sağol frontpage açıklama yaptıgın için seninde belirttiğin gibi bende tekrar belirtme ihtiyacı duydum..

arkadaşlar sınırsız bw den kastım 289347983TB değil ben makineme 4 mbit hat bağlayın diyeceğim ve paylaşımsız bir hat olucak parantez içinde açıklamasını yapmıştım.. bu arada hepinize ilginiz için teşekkürler bu yorumlar ihtiyacımı karşıladı..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sınırsız Bant derken
sana sınırsız bant verecem diyen zihniyet zaten yalan söyler bu konuda dikkatli olmanı ciddiyetle tavsiye ederim..

saygılarımla.

Yahu bilmeden etmeden sıkıyosunuz. Verilen bağlantıyı tek başına kullandıktan sonra al sana sınırsız bant işte :D

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
firar şu zamana kadar onlarca sunucu, onlarca reseller almış birisi olarak ilk elden ve kaliteli elden almanı öneririm.

Ör: ahosting.biz'den linux reseller aldım 3 aydır tek kesinti yok, 20 gb banda 8 $ para ödüyorum. :)

Teknoas(Manisa)da arkadaşımın co-location'ı var onu kullanıyorum 2 aydır herhangi bir kesinti yok.
Bu aralar radore telekomu çok övüyorlar ben olsam ordan alırdım.(şu anda)

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 mbps sınırsız trafik paylaşımsız alsan ne olacak. paylaşımsız olsa da sıkışır server.

Adsl olmuş. minimum 1 mbps, kurumsallarda 4 mbps . sen de bununla hosting yapacaksın . çok zor.

2002 yılında bu piyasaya girdim. 64 kb 2 tane netonedan hat aldım. ve hız sornunu hiç olmuyordu. ancak o dönemde adsl yoktu. Yani Benim hesabıma bu gün bir serverın ortalma ihtiyacı mevcut internet bağlantısı x 16
bu da 16 mbps minimum.

Ha bunun kanıtlarım da. ortalama 1 mbps civarında kullanan serverlarımdan bir tanesine bakıyorum zaman zaman 25 mbps 'ye pik yapıyor.

Benim için önemli değil anlık sıkışmalar diyorlsanız 5 mbps, ile idare edersiniz. Ancak işin gerçeği metro ethernet fiyatları çok çok pahalı ve acilen düşürülmesi gerekiyor.

Telekomdan aldığım bilgilere göre vdsl çalışmaları da son sürat gidiyor. Yakında her bölge desteklenecek. tabi belli santral sorunları varmış. Ancak bu sprunlar da aşılmak için gerekli güncelelemeler yapılacak.

Şimdi vdsl yıl sonuna kadar hayata geçecek dersek yıl sonu artık 5-10 mbps ile dahi hosting yapılmayacak. Server hızları 100 'lerce mbps olması gerekecek. tabi metro ethernet fiyatları yine sabit kalırsa o zaman vay halimize.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
@pcpazarı
doğru söylüyorsun ancak bahsini ettiğin anlık kullanımı yapacak olan siteler, video ve download siteleri olur. Geri kalan çok büyük bir çoğunluk için gereksiz.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanılıyorusunuz.

basit bir portal varsa o piki yapma ihtimali vardır.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size barındırma hizmeti sağlayabiliriz isterseniz.
Datacenter Mars Telekom
Network Kendimize ait
Fiyat - 10 mbit Havuz Bağlantı - 500 GB Trafik Aylık 250 YTL

Not : 500 GB Trafik ortalama 2mbit net hatta denk gelmektedir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5